Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nagyon kis korkülönbséget...

Akik nagyon kis korkülönbséget akartak: jóvá is hagyta az orvosotok?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, akiknél nem telt el 9 hónap a szülés és az új baba tervezése között.

Hány hónapra rá fogant a 2. babátok?

6 hónap vajon elég?



2015. okt. 28. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

A negyedik gyerekem akkor fogant, mikor 6 hónapos volt a 3. gyerekünk, a második pedig 2 éves.

Nem kértem orvosi jóváhagyást, de nem is mondott rosszat a doki. Mindenki egészséges, negyedik terhességem legvégéig én láttam el a 3 másikat.

2015. okt. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Második gyermekem 8 hónapos volt, mikor a testvére fogant. Nem kérdeztem az orvosomat, de teljesen beavatkozásmentes szülésem volt.
2015. okt. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

én kérdeztem a dokit, mert sejtettük hogy kevesebb lesz a szülések közt mint két év. Aztmondta ne parázzak. sima szülésem volt gyorsan regenerálódtam, Rajtunk múlik. Végül hagytunk egy évet a két terhesség között, én paráztam be, mert le akartam fogyni újra. Az első terhességnek nagyon jó kondiban vágtam bele, ezt meg akartam adni a másodiknak is. Így végül lett 1 év 10 hó a kettő közt. de a doki szerint nyugodtan szülhettem volna egy év különbséggel is akár.


Mindenkit máshogy strapál vagy nem strapál le a terhesség. Ez egyénfüggő. Van akinek jobban jön több év, fizikailag, van akinek meg ez a része mindegy, mert nem szavt úgy le a szervezetét, jutott is maradt is a tápanyagokból anyának is babának is.


a lelki része.. hát azt előre meg kell fontolni, hozzád mi áll a közelebb, probléma mindenképp lesz, e tény hogy más típusú gondok vannak két éven belüli meg mondjuk ha már 3-4 év van a gyerekek közt is.

2015. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább akkor fontos, ha valaki császárral szült, akkor szokták javasolni, hogy egy évet várjanak az új terhességgel, mert máskülönben a heg szétválhat a terhesség végén, és az a baba és a mama számára is életveszélyes.
2015. okt. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
mármint a gyerekek közt van 1 év 10 hó. A terhességek között így nyilván kevesebb :)
2015. okt. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

1. vagyok


Aki lepontozott, írja már meg, mi volt a nem hasznos a válaszban? Saját példámat írtam, a kérdésre válaszoltam... nem értem...

2015. okt. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kérdeztem a 6 hetes kontrollon, hogy mikor jöhet a tesó és azt mondta az orvos, hogy az a jó a hüvelyi szülésben, hoogy sokkal hamarabb, de a 6 hónapos rákszűrést még várjuk m azt tanácsolja. Megvártuk, 9. hónapban lettem újra terhes és tök jó volt, mert mire alig tudtam mozogni már és megszületett az öcsi, addigra kezdett el nagyon pörögni a nagyobb. Pont megúsztam még a terhesség alatti káoszt, most kettővel mégnagyobb, de ez már így más :)
2015. okt. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem mind hasznos volt!
2015. okt. 28. 16:41
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm és a bátyja ugyanabban a naptári évben születtek. Minden rendben volt, ma már felnőtt emberek.
2015. okt. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!