Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez csak engem "bánt" vagy...

Ez csak engem "bánt" vagy dühít? Anyós téma.

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, egy 5 éves lány és egy 17 hónapos fiam.

A lánynak mindig több mindent vesz, de nem is ez a lényeg.

Múltkor mondja vesz, a kicsinek felsőt, mondom, jó 86os kell. Erre 122est hoz, ugye vissza viszi, mert hatalmas, helyette hoz 80ast. A fiam nyakáig csúszik, mert ugye kicsi, a fiamnak meg elég nagy a pocakja, mondtam olyat hozzon aminek az alján nincs patent, mert az mindig felcsúszik. 1szer volt rajta, amíg itt volt, folyton húzogattam szegénynek le a pulóverét.

Kinéztem egy rénszarvasos sapit neki a Brendonban, erre Ő tegnap vett neki valami kötött(utálom a kötöttet, de ezt is tudja), macisat.

Meg 98as overallnadrágot és 92/98as pulcsit, mikor megint elmondtam neki hogy most kezdi a 86os méretet.

Miért van az hogy mindig figyelmen kívül hagyja amit kérek?

Mert egyébként nincs vele bajom, tényleg mindig segít, jön amikor hívjuk, nincs köztünk vita.

Nem szeretném megbántani, csak bánt, hogy mindig olyat vesz amit szinte nem is tudok a fiamra adni, pedig tudom, hogy jó szívvel veszi, mert imádja az unokáit.

Meg tudom, hogy nem sovány a fiam (82 cm és 11,7kg), de mindig megjegyzi mindenkinek, hogy díjbirkózó, meg, hogy az a lényeg, hogy tele legyen a hasa. Pedig nem "hájas", van egy kis pocakja, de inkább "husisnak" nevezném.

Köszi



2015. okt. 29. 13:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
Amikor kapunk valamit megköszönjük. Aztán vagy használjuk, vagy nem. Amit te csinálsz, az olyan hiszti, amiért gyerekként nyaklevest illik kapni. Jól gondold át a viselkedésed, mert több, mint nevetséges!
2015. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha hozza az ajándékot, add rá, had lássa, hogy mutat rajta. Ha nagy, azzal nincs gond, később is eltudja használni. Ha látja, hogy kicsi, akkor majd kapcsol. Ha nem hagyd rá, nem éri meg ezen mérgelődni, főképp nem elrontani a jó viszonyt. Az én anyósom is hozott sapit a fiamnak, amit úgy 3 hósan tudott volna használni, most meg 19 hós. Benézte. Ez van. A szekrény alján elfér.
2015. okt. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem hisztizek, csak ha már költi a pénzt akkor olyanra költse amit tud is használni a gyerek. Vagy akkor menjünk el együtt és vegyük megy közösen, hogy fel tudja próbálni.

Mondjuk, mindegy mert valakitől vette használtan, úgyhogy sokba nem került.

Nyaklevest meg gyerekként sem kaptunk :D

2015. okt. 29. 13:43
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, vagy együtt menjetek vásárolni, vagy ha odaviszi a cuccokat, akkor megköszönöd , ráadod 1-szer a gyerekre, aztán elrakod és cső.

Ebből ne csinálj már ekkora gondot. :D

2015. okt. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom a lányomnak vett mindig 1-2 mérettel nagyobb, kizárólag barna és sötétkék cuccokat. Értem én, hogy fiút akart, de azért ez túlzás. Egyszerűen nem adtam rá, ami nem tetszett. 1-2 év alatt leesett neki.
2015. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor az én anyósom csinálta ezt, akkor fogtam, és betettem a kamrában lévő dobozba, ahol gyűjtöttem a kicsi holmikat. Én is szóltam, hogy tök aranyos meg minden, de kicsi, ő akkor is önkéntes akcióba kezdett. Sose látta rajta a ruhákat, és megkérdezte, és megmutattam, hova gyűjtöm, mert nem tudom már a lányomra adni, kicsik. Vagy zipzárosak (1,5 éves kora óta nem tűri meg magán az ilyen holmikat) vagy patentosak, azok is mentek a dobozba, pedig elmondtam párszor, hogy nem lesz jó! :)

Aztán ahogy kivette a ruhákat, rájött, hogy inkább megkérdez, vagy elviszi vásárolni az unokát, elkerülve a korábbi "beteszem a többi közé" dolgot. :)

2015. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
42%
Ez így ütős volt...
2015. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Igen, én is elmondtam neki, hogy sem kockás, sem bársony nem jöhet szóba, ne legyen túl mintás sem, szeretem az egyszerűbb, jól variálható dolgokat.

És hogy még véletlen sem legyen lányos,de még unisex sem, mert a lány után erre kimondottan ügyelek, de azért múltkor hozott olyan bodyt amin rózsaszín csillag van

2015. okt. 29. 13:56
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem kicsit felfújod ezt a rózsaszín csillagos dolgot. Ne add rá olyan helyre, ahol látják, ok. De otthon simán elmehet. Kicsit a kákán is a csomót keresed nem?
2015. okt. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Anyóm is azt mondta, hogy otthon miért nem adom rá a lányom ruháit, ha rózsaszín akkor is. Én sem veszek fel gatyát azért mert itthon vagyok.

Na mindegy, olyan sűrűn úgysem találkozunk, 300 km van köztünk.

2015. okt. 29. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!