Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az unokám szerintem jobban...

Az unokám szerintem jobban kötődik hozzám mint a menyemhez (saját anyjához). Miért lehet? Nem kap elég szeretetet tőle?

Figyelt kérdés
Sajnos messze lakunk a fiaméktól, így csak 2-3 havonta látjuk a kicsit, akkor ott vagyunk pár napig. Ez alatt a másfél éves kisunokám szinte rá se néz az anyjára, naphosszat rajtam csüng. Amikor jövünk haza vigasztalhatatlanul sír, míg amikor ott vagyunk az anyja bárhová elmehet, nem is keresi szinte. Megfordult a fejemben, hogy valami esetleg nem stimmel. Pl. nem figyel rá eléggé a menyem, és szegény kicsi örül, hogy végre odafigyelnek rá... Lehetséges ez?
2015. okt. 29. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, viszont természetes dolog, hogy szeret benneteket, ritkán lát, így élvezi, hogy veletek van. Anya mindig ott van. Sőt akár nagyon erős biztonság érzetet is jelezhet az anya irányába, hisz tudja hogy mindig ott van, minden rendben van. Ennyi infóval, a gyerek ismerete nélkül nehéz ezt megállapítani.
2015. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Ne hergeld magad a menyed ellen (mondom én ezt nagyapaként).
2015. okt. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Jajj, de jó is lenne, mi? Nevetséges. Komolyan. De legalább a lelkedet simogatja, hogy szidhatod magadban! Egészségedre!
2015. okt. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem kötődik jobban hozzád, hiszen 2-3 havonta találkoztok. Szerintem inkább "érdekesebb" vagy per pillananat, mint akivel minden nap találkozik.
2015. okt. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális ebben a korban, az enyémek is ezt csinálják, meg a nővérem gyerekei is, meg a barátnőm gyerekei is. Anya mindig ott van, Te meg nem. Ráadásul, gondolom, ilyenkor van időd egész nap vele foglalkozni, őt elkényeztetni. Az én gyerekeim például azért is szeretnek nagyon a nagyinál lenni (ők is csak ritkán találkoznak), mert ő megengedi, hogy mesenézés közben reggelizzenek, pudingot egyenek uzsonnára, és jobban eltűri ha nem fogadnak szót. Viszont nem semmi, hogy abból hogy a másfél éves unokád szeret téged, és ragaszkodik hozzád, azt a következtetést vonod le, hogy a menyed biztos nem foglalkozik vele...
2015. okt. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszul latod a dolgot.az első válaszoló jol leirta.az unoka ritkan lat titeket ezert van elfoglalva veletek amikor ott vagytok.

Szerintem butaság olyanba ringatni magatokat hogy engem jobban szeret (teged) mint a sajat anyját!!

bar ez is furcsa ha ez benned felkerült ez q kerdes ..... Sztem nem a kedvenced a menyed es ezert feltételezés ezt. De isten ments hogy ilyen butasaggal eloalj a menyednek es kritikalni kezd ugyanis tehet ellened!

De megfordítva a kerdest kérdező?mit ohajtasz tenni ez ügyben? Ha Szerinted az unoka jobban szeret teged mint az anyját??

2015. okt. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az első válaszolóval! A biztonságosan kötődő gyermek nem pánikol be, hanem nyitott az új emberek felé. Pont azért, mert tudja, hogy anya egy fix pont az életében, akkor is, ha nincs szem előtt. Ez úgy alakul ki, hogy az anya jól és következetesen reagál a baba igényeire => biztonságérzet alakul ki, a világ felfedezhető, mert bármi van, számíthatok anyára.


Tehát valószínűleg nincs szó "szegény, elganyagolt kicsiről", sőt.

2015. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, tényleg biztos jobban kötődik hozzád, mert 2-3 havonta lát. :) Másfél éves, tehát találkoztál vele nagyjából 10-szer?

Na tudod, ezért vannak problémák a menyek és anyósok közt, mert rögtön ez a kézenfekvő magyarázat neked. Az fel sem merül benned esetleg, hogy simán jól érzi magát veled, semmi nem elég? A te menyed se lennék. Te jó ég, micsoda rosszindulat!

2015. okt. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%
Jot nevettunk, koszonjuk.
2015. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy te érdekled, az anyját minden nap látja illetve neki még mellette el kell látnia a háztartást is. Te meg ha gondolom ott vagy, semmi más dolgod nincs, mint az unokát szórakoztatni, persze hogy érdekesebb vagy mint anya akit amúgy is minden nap lát és épp pl. mosogat.

Biztonságos kötődést jelenti amúgy, ha a gyerek mer mással is kapcsolatot teremteni, mert tudja, h az anyja mindig ott van, ha gond lenne.

2015. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!