Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha úgy érzem, hogy nem kapok...

Ha úgy érzem, hogy nem kapok elég szeretetet, jó 5let a kutya? Azt olvastam, hogy a kutyák jobban szeretik a gazdájukat, mint ők saját magukat. Ez jót tenne, vagy csak egy kutyát tennék tönkre lelkileg?

Figyelt kérdés
mindent megpróbálnék megtenni ahoz, hogy jó gazdája legyek!
2009. szept. 9. 20:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban igaz, de azért vegyél kutyát mert szeretnél egyet, ne azért hogy akkor nem lesz neked rossz. És lehetőleg ne ezeker a divatkutyákat, hanem valami olyat ami nagyin egygazdás és nem imád mindenkit. Nekem ez segített. Ha olyan kutyám lenne aki minenkit imád, akkor nem érezném magam nagyon jól. Lehet irigy vagyok de nem szégyenlem...

Amúgy maximálisan igaz ez a mondás, a jó ktya jobban szeret! :)

2009. szept. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kéne kutya és nagyon jó ötlet=) németjuhász a legjobbválasztás . Az én kutyám halálánál a kersztanyám lábára tette a mancsát ,mert ott guggolt mellette ő volt az igazi gazdája .. nagyon okos kutya volt:( Nekem kutya hiányom van:'( Egyébként miért nem kapsz elég szeretetet?
2009. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nagyon jó gazdi lennél :)

ha bérházba laktok szerintem egy kistestű kutyát válassz :D

nekemis van egy kiskutyám és nagyon boldoggá tud tenni még akkoris ha nagyon elvagyok keseredve (:

mondjuk nagy felelőség az biztos.

Sok sikert a kutyához ;)

2009. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

köszi!

elsőnek írnám, hogy "kutyát szeretni" (azaz akarni, hogy legyen) elég relatív. mitől számít annak? jó lenne, ha lenne egy élőlény, aki tiszta szívéből szeret, és viszonozni is tudom a szeretetét oly módon, hogy eltartom, játszok vele, gondját viselem, tanítom, sétáltatom.

második: részvétem! aranyos kutya lehetett :(. egyébként ez hosszú, és nem akarom "teleOFFolni" ezt a kérdést a magánéletemmel.


Ti milyen kutyát ajánlotok?

2009. szept. 9. 21:14
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válassz egy kutyust a menhelyről. A kérdésedből arra következtetek, hogy neked nem a kutya kinézete, pedigréje számít, hanem hogy feltétel nélkül szeressen. Márpedig a menhelyről örökbe fogadott kutya nagyságrendekkel több szeretetet fog adni, mint a vásárolt. Örök életére hálás lesz neked és hűséges lesz hozzád, amiért kihozod a menhelyről.
2009. szept. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen mérd fel a lehetőségeidet... ha panelban laksz, akkor valami kisebb testű lenne jó, ha kertesben akkor jöhet nagyobb is. Hobbi kutyának szeretnéd vagy kiállításokra is elmennél vele, fajtiszta vagy valami piaci kutyus is megteszi? Mekkora a mozgásigénye, mennyit tudnál foglalkozni vele, mennyit szánnál rá... Rengeteg dolgot végig kell gondolni választás előtt. Ha ezzel sikerül leszűkítened a kört, akkor szívesen segítek/tünk választani.

Hogy visszatérjek a kérdésedhez, soha nem találkoztam még egyetlen olyan őszinte emberrel sem, mint amilyen őszinte állat a kutya a gazdájával szemben. Egy kutya és a gazdi között különleges kapcsolat alakul ki. Te beszélsz hozzá, ő nem beszél, még is megérted mit szeretne, minden mozdulatából tudod, hogy most rosszul van, letört, sétálna, játszana, stb. A mi kutyusunk családi kutya, négyünk közül anyut és engem szeret legjobban, mi törődünk vele legtöbbet, ha valami baja van, akkor pedig szabályosan látni rajta, hogy "segítséget kér"... Elképesztően értelmes lények, ha jó kutya-gazdi viszony alakul ki, akkor probléma nem lehet! :) Sosem gondoltam azelőtt, hogy ennyire felemelő érzés gazdinak lenni, féltem a kutyáktól. Most ha rossz kedvem van csak lefekszik mellém, és nyalja a kezem, ha jó kedvem van, hozza a labdát és játszana, mindent megéreznek, ahogy te is megfogod, hogy ő milyen hangulatban van :) Fontos hogy a szeretet adok-kapok alapon működjön, hisz ha te nem adsz neki elég szeretetet, nem áldozol rá időt, akkor visszakapni sem fogsz, csak felásott udvart, szétrágott bútorokat és ellopott cipőket :) Szerencsés választást kívánok! :)

2009. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

köszi a további válaszokat!

egyenlőre családi ház, szóval van futási lehetőség, ha lehet nagyobbacska legyen, ne westie vagy yorki féle. a szőre hosszúként tetszik. fajtiszta, vagy keverék.. nagyon nem érdekel ilyen szempontból, mert ilyen kutyakiállításra nem vinném. a menhelyet azért nem akarom erőltetni, mert lehet, hogy az jobban fog szeretni, de azt nem akarom, hogy jobban a szívemhez nőjön, mert ha esetleg valami olyan betegsége van, amit ott nem mondanak el, és korán (1-2 múlva) meghal, abba én is belehalnék =( (abba a bánatba)

2009. szept. 9. 21:59
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Neked leonbergi lenne jó, egy hatalmas nagy szeretet-csomag :-)
2009. szept. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mudi? Nem túl nagy, nem túl kicsi, szőra hosszú, mondjuk fésülgetni, fürdetgetni nem nagyon lehet. Szívós, kint is elvan, meg bent is. sokat kell mozognia. És ami legfőbb: gazdamániás. A mudi biztos, hogy már kiskorában sem fut el más után, ettől is olyan különleges. A többi ugrabugrálós kiskutya mellett furcsán hat amikor vár a gazdájára, majd amikor elindul, füttyent neki és mennek :) Én elolvadtam ettől a látványtól, az a kutya 9 hetes volt. :) A mudira szokták mondani, hogy aki nem akar egy második árnyékot az ne vegyen mudit. Ő biztos nem fog mást szeretni. Én tudom :)
2009. szept. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Gyönyörű mudik vannak a fajtamnetőknél, de tenyésztőtől sem olyan drága mint egy yorki... És ott azért nagyjából tudják, hogy milyen a kutya eégszségei állapota. Nem jó hozzáállás, ha nem akarod, hogy túlságosan kötődjön, mert akkor meg azt fogod fjlalni, hogy nem lehet eldönteni ki a gazdája, mert az első idegennel elmegy.
2009. szept. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!