Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti tudtátok ezt?...

Anyukák, ti tudtátok ezt? (családvédelmis)

Figyelt kérdés

Szeretnék elmesélni valamit. Ha csak egy valaki átértékeli magában a dolgokat, nekem már megérte. Nagyon sokszor olvasok itt az oldalon és feltűnt az, ha valaki említi hogy jár hozzá a családvédelmis, akkor mindenki kiakad, lenézi stb. Ahelyett hogy megkérdezi, mi az oka... Merthogy nem mindig (persze sokszor van olyan is) hogy alkoholisták a szülők, 2 forintból nevelik a gyereket ésatöbbi. Elmesélem, hogy hozzám miért járt (2 évig járt a hölgy hozzám)

A picivel voltam itthon, a nagy oviban. Délután a picit babakocsiba tettem és elindultunk a nagyért. Ekkor észrevettem hogy követnek. Kb 2 percig gondolkodtam hogy mi legyen. Egyszercsak rosszul lettem. Nagy szerencsémre épp a családsegítő előtt történt. Egy ott dolgozó, nagyon kedves hölgy rohant a segítségemre. Akkor és ott derült ki, hogy tulajdonképpen én pánikbeteg vagyok. A családvédelmiseknek van kihelyezett pszichiátere, oda jártam. A kedves hölgy segítőm pedig lett a családsegítőm :) Nemtudom, ez mennyire érthető. Én csak annyit szeretnék mondani, hogy ne szóljunk le, ítéljünk el senkit anélkül, hogy tudnánk a miértekre a választ. Elhiszem, hogy szemétkedni és ítélkezni könnyebb, mint gondolkodni, de ha már anyuka létünkre nincsen bennünk ennyi tisztelet a másik iránt, akkor minimum maradjunk csendben és ne írogassunk.


2015. okt. 29. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Én mindig örülök, ha valaki igyekszik tágítani a saját maga és mások látókörét. Csak sajnos nehéz. Azért köszi, hogy leírtad, talán 1-1 emberhez eljut. A szomorú az, hogy jó eséllyel nem azokhoz fog, akiknek szüksége lenne rá.
2015. okt. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért lasd be, nem ez a jellemző indok...sot, ritka az ilyen.
2015. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Én eddig is tisztán láttam, pedagógus vagyok, találkozom a családvédelemmel. De való igaz, a másik oldal a gyakoribb.

2015. okt. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom sajnos. Írtam is hogy van olyan... sajnos. A lényeg az lenne, hogy mielőtt megszégyenítjük, leszóljuk az illetőt, kérdezzünk rá a miértre. :) Köszönöm hogy elolvastátok
2015. okt. 29. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen az oldalon mindenért lenézik egymást az anyák. Ha dolgozik azért, ha nem akkor azért, ha a gyerekkel alszik azért, ha nem akkor azért stb. És igen, én tudtam hogy így van. Kisfiammal éppen egy olyan játszóházba szoktunk járni, amit a családvédelmi szolgálat szervez, így már tudom, mennyi mindennel lehet hozzájuk fordulni. Nővérem például azért fordult hozzájuk, mert SNI-s gyermekével a nevtanban hivatalosan nem foglalkozhatnak, de a családvédelmisek meg igen.
2015. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Remélem nem bántalak meg a kérdéssel, de nekem nem tiszta, hogyha betegséged van, miért kellett családsegítő?

Nekem is van komoly betegségem, járok vele orvoshoz, de a családvédelmisek közt, akik kijárnak házhoz, nem hiszem hogy bárkinek is lenne olyan eü végzettsége, hogy háznál kezeljen.

Az miatt pedig még sosem láttam/hallottam leszólást, hogy valaki a családsegítőbe jár orvoshoz.

2015. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azért, mert kértem az ő pszichiáterüket, és figyelni szerették volna hogy javul-e az állapotom :) Merthogy sajnos nem voltam túl jó állapotban, megviseltek nagyon a történtek, nyugtatatót kellett szednem.
2015. okt. 29. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!