Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik jobb? Ha...

Szerintetek melyik jobb? Ha egy anyuka állandóan csak a gyerektémáról beszél, vagy ha tudomást sem vesz rólad?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem ezidáig nem sikerült kialakítanom "anyukás" barátságot. 1,5 éves a lányom. Aki szóba áll velem, az csak folyamatosan a gyerekéről beszél. Pl. a házban lakó anyukának 2,5 éves a fia, és jelenleg azt kell mindig hallgatnom, hogy ő mekkora mártír, mert mindenért hiszti van stb., de mindig van panaszáradat, vagy dicsekvés. Így eszem ágában sincs szorosabbra fűzni ezt az ismeretséget. Aki meg nem ilyen az köszönni sem akar, sőt van hogy elfordítja a fejét :(
2010. márc. 18. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kell egy egészséges középút. Nyilván a baba a téma sokszor, már azért is, mert a nagy átlaggal szinte nem történik semmi azon kívül, ami nem jó. Kellenek a gyerek nélkül is programok, hogy legyen más élmánye egy anyukának.
2010. márc. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
elsőnek igaza van. akinek nincs a gyerekén kívül élete, annak nem lesz a gyereken kívül témája sem. meg kell találni a középutat, de ez csak úgy megy, ha van élet Döncikén kívül is :):P
2010. márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyáltalán nincsenek anyuka barátnőim. Egyrészt, mert itt a környéken minden anyuka jó tíz évvel idősebb nálam, én (még) teljesen más mentalitású vagyok, mint ők, másrészt meg azért, amit te is írtál. Két és fél éves a fiam, de már elég kicsi kora óta vannak más elfoglaltságaim is. Szeretek moziba járni, vagy csak otthon filmet nézni, néha szórakozni járni barátnőkkel, olvasni, főzőcskézni különlegesebb dolgokat, követem a divatot (nem vagyok cicababa, csak figyelemmel kísérem), érdekel a lakberednezés, a zene, meg sok sok minden, és pl. az itteni játszótéri anyukákkal semmi ilyenről nem tudok beszélgetni, csak arról, hogy kinek bilizik már a gyereke, ki milyen pelust használ, ki milyen nem kötelező oltást adatott be, miket tudnak mondani már, miket esznek, miket nem esznek, stb. Oké, hogy én is szoktam ezekről is beszélgetni a barátnőimmel (akiknek nincs is gyereke, de érdekli őket), de annyi minden másról is beszélgetünk...

Szóval ha nem megy, ne erőltesd, nem muszáj anyukákkal barátkoznod csak azért, mert te is az vagy, ha nincs a környéken olyan anyuka, aki hozzád hasonlóan gondolkodna.

2010. márc. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!