Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan osztotattok meg az...

Hogyan osztotattok meg az idot hogy a ferjetek sem erezze elhanyagoltnak magat a gyerek mellett?

Figyelt kérdés
2015. nov. 1. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy hogy a hazaérkezése után már nem csinálok semmi házimunkát. Megpróbálok mindent napközben megcsinálni, ami sikerül sikerül, ami nem nem.... megmarad holnapra. Így délután már csak együtt vagyunk, 1-2 órát hármasban, miután a gyerek elaludt akkor meg kettesben.
2015. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Mióta együtt vagyunk igyekszünk egyenlően megosztani a feladatokat, így a szabadidőnkben mindkettőnknek egyformán marad (vagy egyformán nem marad) energiája egymásra. Ez tulajdonképpen a gyerekvállalástól függetlenül is, mindig így volt az elmúlt 16 évben.

Most mindketten dolgozunk, de amikor itthon voltam a gyerekkel, akkor délután, amikor a férjem befejezte a munkát onnantól kezdve ő is kivette a részét a gyereknevelésből. Ha szükség volt rá, akkor a házimunkából is, hiszen tudta, hogy nem azért maradt el valami, mert nem volt kedvem megcsinálni, hanem annak oka volt.

Nem is igazán tudom értelmezni két felnőtt ember esetében, hogy az egyik elhanyagolja a másikat. Csak egymást tudják elhanyagolni, nincs olyan, hogy ezért csak az egyik személy a felelős. Pl. ott, ahol apuci délután 4-kor végez a munkával, majd felteszi a lábát az asztalra, kezében sörrel tévézget, míg a felesége egész este a gyerekeket és a háztartást rendezi, majd nincs kedve/ereje az ágyban is kiszolgálni a férjét, ott a férj nem mondja jogosan, hogy őt elhanyagolják.

2015. nov. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Én nem értettem sosem ezt a megfogalmazást. Mit tesz a férjem, hogy én ne érezzem elhanyagolva magam? Nem feladatlista az, hogy - ellátni a gyereket, -szeretni a férjem, stb. Ezek normálisan, természetesen egymás mellett létező dolgok. Nem tervezem meg, hogy nah, ha elaludt a gyerek, akkor 9-11ig a férjemmel KELL lennem, mert különben... nem. Jön magától. Ha van időnk együtt vagyunk, ha nehezebb nap volt, akkor van, hogy ő játszik, én olvasok, és nem erőltetjük, mert jaj, ne hanyagoljuk el egymást. A férjem éppúgy kiveszi a részét a mindennapokból, házimunkából, gyerekekből, mint én, ezért nem nekem kell beosztanom, hogy ő is beleférjen, hanem kölcsönösen figyelünk egymásra is. Meg magunkra is. Mert egyedül is kell néha lenni, különben falnak megy az ember egy idő után.
2015. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Én se értem a kérdést...

Elhanyagoltan a gyerek mellett?


Egy normális férfi, normális apa nem féltékeny a gyerekére, nem irigyli a ráfordított időt, nem követeli az asztalt verve, hogy "hagyd asszony, a gyereket, most én jövök!"!


Ellenkezőleg: kiveszi a részét a gyereknevelésből és a háztartásból is, egyrészt: mert szereti a gyerekét, másrészt: mert tudja, hogy ketten könnyebb, gyorsabb és rögtön több idő is jut egymásra.

2015. nov. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon egyszerű: mire apa hazaér, a három gyerek már alszik. Este 10 és reggel 6 között van a felnőttek ideje.

Egyikünk sem érzi elhanyagoltnak egymást.


Hétvégén együtt van a család, nem távolítjuk el a gyerekeket csak azért, hogy kettesben legyünk. Örülünk, hogy mindnyájan együtt vagyunk.

2015. nov. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!