Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 6 évesem miért pisil be éjszaka?

6 évesem miért pisil be éjszaka?

Figyelt kérdés

6 éves fiam a héten 3x bepisilt éjjel. előtte 2-3 hete is egyszer, azelőtt valamikor még kora tavasszal, szóval nem gondolnám, hogy szervi oka van. de egymás után 3 éjjel elég sok, biztos valami van a háttérben :(

oviban minden rendben, a hétköznapjai elég intenzívek, heti 5 fejlesztést kap emellett heti 6 sportja van, ezekből 4 van délutánonként. igazából 3 plusz foglalkozása van tavalyhoz képest így erre se gondolnék, reggel ugyan ébreszteni kell, de utána pörög, nem látom kimerültnek. vagy épp az lehet a gond, hogy iszonyú mélyen alszik? azt mondja nem történt semmi az oviban, kiegyensúlyozott, boldog gyerek. vagy 6 évesen még beleférnek a balesetek?



2015. nov. 7. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Én beszéltem nefrológussal erről (vese doki), és ő mondta, hogy az esetek 90%-ban szervi ok van a háttérben, szóval mindenképp vizsgáltasd ki.
2015. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ha pszichós oka van, akkor a helyi nevelési tanácsadóban kiderítik. Az is lehet, hogy azt álmodja, a WC-n ül, ez ebben a korban elő szokott fordulni.
2015. nov. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"heti 5 fejlesztést kap emellett heti 6 sportja van, ezekből 4 van délutánonként. igazából 3 plusz foglalkozása van tavalyhoz képest így erre se gondolnék"


Nincs egy kicsit túlterhelve a gyerkőc? Nem lehet, hogy pl. a foglalkozásokon egyenként is emeltét egy kicsit a szintet, és mondjuk nem bírja ezt egyszerre?


Nem gondolnám, hogy szervi baja van, mert akkor már korábban is lett volna probléma, viszont egy felfázásra esetleg gyanakodnék.

2015. nov. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

ige, utolsó, én is erre gondoltam, de akkor fáradt lenne, nem? 5 fejlesztés az ilyen iskola előtti logopédia meg disz gyanúra fejlesztés. a sport az meg adott mert olyan szakos ovis, de nagy a mozgásigénye, meg 50 percesek csak. nem tudom.

a felfázást meg azért zártam ki magamban, mert 3 hete is bepisilt éjjel. nem tudom.


azt nem gondolnám, hogy pszichológushoz kéne rohannom vele, de nagyon aggaszt, hogy van valami a háttérben :(

2015. nov. 7. 20:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Vidd el nefrológushoz. Ez kell legyen az első lépés, aés akkor nem kell találgatni.

Neki sem jó érzés, hogy bepisil, szóval én nem húznám ezt a dolgot.

2015. nov. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!