Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adolf névről kinek mi ugrik...

Adolf névről kinek mi ugrik be először? Adnátok ezt a nevet gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
2015. nov. 17. 14:52
1 2 3 4
 31/36 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Hát akkor a Wikipedia is hazudik: A Valter germán eredetű férfinév, jelentése uralkodó, tevékeny + nép (vagy) sereg.

A Walter azért német nyelvterületen eléggé elterjedt.

A Mátéval nem akartalak vérig sérteni, hisz csak divatirányzatokról írtam, ami pont nem arról szól, mi mennyire ősnemzeti :) A Bence helyett először Dávidot írtam, na azt kijavítottam, sejtettem az érzékenységed, de a Máté nem esett le.

Egyébként tudnál abban segíteni, hogy az angolszász történelmi regényekből általam ismert Aethelwulf (remélem, jól írom, persze az A helyett egy speckó karakter szerepel a könyvekben) név akár azonos is lehet az Adolf eredeti alakjával?

2015. nov. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a Walter is echte,én a mátéra írtam hogy héber :D és igen,lehet Adolf épp (AdalWulf) az ősgermán verziója szóval igen
2015. nov. 17. 23:50
 33/36 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Köszi :) Rusnya egy nyelv ez a német (már bocsi), de szeretem a logikus mivoltát. És ilyen apróságokat felfedezni valahogy olyan jó érzés, egyébként mindig is érdekelt a germán népek, törzsek vándorlása, fejlődése, puszta tudásszomjból, csak sose sikerült ezt az érdeklődést konkrét tettekké konvertálni, hogy utána is olvassak alaposabban.

Visszatérve a kérdésed lényegére. Azért kár, hogy Hitlert így hívták, na. Tönkre van téve ez a név, akármelyik párton is állsz. Jó a sztálinos hasonlat egyébként. Ha egy Franz Hitler nevű Führer lett volna, még nem lenne nemkívánatos név a Franz meg a Ferenc, ahogy Szálasi miatt se lett az. Viszont egy ilyen jellegzetes név egy ilyen jellegzetes képviselővel... Óhatatlan, hogy egy ilyen név viselőjén ott fityegjen a bélyeg, akkor is, ha tudatosan adtad neki.

Tényleg, még névötlet, a Ralf. Éppen most neveztek el így egy kisbabát az ismeretségi körömben. Szerintem ez egy megfelelően férfias és germános név, bár elsőre szokatlan magyar fülnek. Viszont vállalható. Még azt is mondhatnám, hogy tetszik.

2015. nov. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
95%

Na, csak kibújt a szög a zsákból, kedves náci barátom. Felőlem nevezd csak el a gyerekedet egy tömeggyilkos őrültről, de ki fogják nevetni.


Amúgy nem olyan csúnya név, de mivel Magyarországon nincs nagy hagyománya ennek a névnek, az embereknek a te kis példaképed ugrik be róla, úgyhogy tuti nem adnám. Meg egyébként sem tetszenek a német nevek túlzottan, sőt, a nagy részük szerintem kimondottan csúnyán hangzik.

2015. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Arnoldhoz mit szólsz?


az Adolf tényleg gáz, még külföldön is

2015. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Adolf névről kinek mi ugrik be először?


A férjem boxer kutyáját hívták így. Már nincs köztünk.

Meg nővérem vizslája is Adolf, de ők csak Dolfinak hívják.

Ez jut eszembe erről a névről.


Nem, nem adnám a gyerekemnek.

2015. nov. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!