Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babát tervezünk a párommal de...

Cintikebabby kérdése:

Babát tervezünk a párommal de van egy macskánk is veszélyes lenne szerintetek együtt a kettő?

Figyelt kérdés
Van jelenleg egy 2 éves ivartalanitott kandurkánk egy hosszabb szőrü fajta és én olyan fél éve allergiás lettem rá sok takarítás orcsepp minden nap egyrészt attól tartok hogy ha a pici megszületik örökli e az allergiát mert az nagyon veszélyes lenne van valakinek ezzel tapasztalata? Mert én megoldom a magam allergiáját de nem szeretném ha neki gondot okozna a cica szőr sajnos 100%- ba elkerülhetetlen hogy a babaágyba ne jusson! Cicás babás tapasztalattal rendelkezők írjanak ha kérhetem nagyon sajnálnám ha a cicátol meg kellene válni nem tudom kockáztassak e köszönöm

2015. nov. 17. 23:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Az allergia nem örökletes. Ettől függetlenül nem kizárt, hogy a picinél nem alakul ki allergia.

Nekünk is van 2 hosszúszőrű benti cicánk, áprilisra várom a babát. A gyerekszobába nem mehetnek, a többibe igen. A védőnő szerint elég a napi takarítás, maradhatnak a cicáink. Még egy morzsaporszívót akarok venni, azzal még alaposabban tudok utánuk takarítani. Meg voltunk az állatorvosnál is a cicákkal, 15 ezerért van nekik egy oltássorozat, így egy csomó betegségtől védettek. Nekünk megérte a 30 ezer forint, hogy a baba jó helyre jöjjön. Ja és az oltást évente kell ismételni.

2015. nov. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
1-es vagyok: még egy dolog: vegyetek olyan alomtálcát, aminek van tetelje és billenőajtós. Így a cicakakihoz nem fér a baba, az veszélyesebb, mint a macskaszőr.
2015. nov. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
7%
Az oké,hogy "megoldod" a Magad allergiáját,de minden szempontból a kicsit kell(ene) előtérbe helyezni....neki egy egészséges anyukára van szüksége,hosszú távon!Azért gyógyszerezni Magad,hogy a cica maradhasson,hááááát,nem is tudom.Értem én,hogy szereted,meg egyebek,de hamarosan érkezik egy sokkal fontosabb személy!
2015. nov. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ha csak az lesz a megoldás hogy a cica megy akkor megy! Nem magamat helyezem előre félre ne értse senki csak azt irtam hogy a magam allergiajat en megoldom szoval nem azzal foglalkozok hanem a pici dolgával! De ha van más megoldás is akkor az érdekelne első sorba hogy boldogan lehessenek együtt! A mcdka nem jön be a szobába sok takarítás a cica rendszeres kozmetikáztatása oltások és már légtosztito berendezés után is néztem! Kiváncsi voltam mások tapasztalatára is!
2015. nov. 17. 23:26
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Amit merlegelj, ha terhes leszel semmi allergiagyogyszert, sprayt sem lehet szedni.

En 15 eve vagyok allergias, azota gyogyszert szedek egesz evben, mikor terhes lettem abba kellett azonnal hagyni.


A babanak nem artana, sot jo is ha allattal no fel.

2015. nov. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A cicát még sürübben visszük orvoshoz a nőgyógyásznak is jelzem hogy van cica mindent tisztán tartok a cica elzárva az alom is sőt nem is én fogom takarítani így csak nem lesz baj! A szivem szakadna meg ha megkéne válni tőle :)
2015. nov. 17. 23:55
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
Ne válj meg tőle, a gyereknek jó, ha állattal nő fel, csökken az allergia esélye.
2015. nov. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Állatok mellett élő gyerekeknél nem valószínű, hogy kialakuljon az allergia.


Viszont ilyen embernek, akinek az állata nem egyenrangú, és "ha megy akkor megy" hozzáállással megválna tőle, NEM IS VALÓ SEMMILYEN ÁLLAT. Inkább keress neki egy jó gazdát, aki valóban szereti, és nem dobja el magától, ha jön egy gyerek.

2015. nov. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia, sajnos nekem oda kellett adnom egy hatalmas állatbarát párnak, nem estem át a toxoplazmózison, így veszélynek voltam kitéve...Az állatorvos azt mondta amikor vittük hozzá a cicát, hogy ha pl. étterembe megyünk akkor meg se egyem az uborkasalit ha nincs megpucolva mert azon is lehet olyan ami fertőzhetne. A toxoplazma vizsgálatra kérdezz rá a dokitól, nem tudom, hogy hányadik héten van a vérvétel.
2015. nov. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekünk ugyan kutyánk van, ami ma mar a lányome, de ha ez a kérdés igy megfogalmazódik akkor menjen az a cica inkabb, felelős állattartás. Nyilvan ha megszületik es allergiás ra akkor atkell gondolni, de jo elore gyakorlatilag kidobni szerencsétlent azzal nem értek egyet.
2015. nov. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!