Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baba mellett hogy tud megmarad...

Baba mellett hogy tud megmaradni a szerelem?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk kire hagyni a babcit, felváltva vigyázunk rá, de közös programunk kettesben így nem tud lenni. Már nagyon hiányzik a férjem társasága, egy közös ebéd valahol, semmi extra.
2010. márc. 20. 15:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
Én játszóházba szoktam beadni, bár a tiéd még biztos kisebb. Ilyenkor a hasznosat a kellemessel. Nagyon jót tesz neki a játszóház, élvezi, mi meg a párommaml egymást élvezzül addig. Amikor kisebb volt, akkor néha a védőnőre meg a nagyira bíztam, de ez csak ritkán volt, inkább alvás időben voltunk együtt, pizzáztunk meg ilyesmi.
2010. márc. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Az elején is ezen aggódtam!

Úristen mi lesz így a házasságunkkal?

Már 20 hónapos fiam és a szerelem maradt!:)

Szerencsére van segítség,apukám közel lakik,anyukám és tesóm pedig néha elkérik a fiamat,szeret velük lenni.

Tudunk menni moziba,vacsizni és mivl a fiam 8-kor alszik mienk az este!:)

2010. márc. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
74%
Itt vajon kinek nem tetszettek ennyire a válaszok? Ejj már megint erre járt valami nagyokos...
2010. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Mi is visszük magunkkal a babát mindenhová (9 hónapos), eddig egyszer voltunk moziban, de most tervezünk egy színházi estét :) Szerencsére mindkét nagymama és a nagynénik is szívesen jönnek vigyázni, csak én hagyom itthon nehezen.


(Olvasgattam a többi hozzászólást, és láttam, hogy sok a lepontozás, teljesen normális válaszoknál. Én nem értem, mi folyik itt? Ezt nem lehet valahol jelenten?)

2010. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%

10 éve ismerem a férjem, legalább annyira szeretem, mint a szerelmünk elején. 2 gyerek mellett megmaradt a szerelem, pedig segítségem nincsen. Ezért kerestünk bébiszittert, aki már családtag nyugodt szívvel rá merem bízni a két gyermeket, olyan mint egy igazi nagymama, csak fiatalabb!

Ilyenkor el tudunk menni a férjemmel kettesben, akár csak egy séta, akár csak leülünk megbeszélni fontos dolgokat. Drága a bébiszitter bevallom, de fontosnak érzem azt is, hogy havonta 1-2 alkalommal csak a férjemmel legek kettesben.

2010. márc. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem önzőség néha másra hagyni a picit, igenis oda kell figyelni egy párkapcsolatra is. Aki meg azt írta, hogy erre gondolni kellett volna gyerek fogantatása előtt, azt nagyon sajnálom, úgy látszik az ő élete a gyermek születésével véget ért, és jelenleg csak és kizárólag a gyerek körüli teendőkért létezik. Elég gáz lehet, hiszen minden embernek természetes igénye van arra, hogy időnként magával is foglalkozzon. Azért, mert a gyerek az első, még a kapcsolatunk is fontos.

Én imádom a fiamat, de havonta egyszer otthagyom a nagyinál, mindketten nagyon élvezik. Ilyenkor van időnk egymásra figyelni a párommal.

Hagynám többször is, de sajnos messze vannak:(

A lepontozással meg nem kell foglalkozni, mindig vannak olyan szupernők, akik nem fogják fel, hogy az életünk nem kevesebb lesz a gyerek születésével, hanem több.

Ők azok, akik kiírják a "tönkrement a kapcsolat, ittmaradtam egy kicsi gyerekkel" kérdéseket.

Nekik üzenem, bármilyen fura, de a kapcsolatot uyganúgy ápolni, és gondozni kell, mint pl. egy szobanövényt, vagy egy háziállatot, sőt!!! Ha arra nem sajnáljátok az időt, hogy meglocsoljátok a virágot, vagy enni adjatok a kutyának, hogy el ne pusztuljon, függetlenül attól, hogy lett egy gyermeketek, akkor ne ítéljétek halálra a kapcsolatotokat sem, mert ha nem törődtök vele, az lesz a vége.

A párom nem érdemli meg a nulla figyelmet, úgyhogy megosztom a figyelmemet a fiam és őközte.

És még csak nem is gondolom, hogy szuperanyu vagyok.

2010. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
65%
Te úgy érzed,hogy megszűntetek szerelmes párnak lenni,mert babátok lett?Nekünk 2 gyerekünk van,a pici nagyon anyafüggő(22 hónapos)még nem aludt máshol,de számunkra ez semmi gondot nem jelent.Ahova tudunk együtt megyünk.De itthon is megvan a romantika.Este én lerakom a kicsit,és utána miénk az éjszaka...A barátainknál is hasonló korú kisgyerekek vannak,havonta 1-2 alkalommal össze jövünk,szülinapot,névnapot tartunk,vagy csak "bulizgatunk"(vagy ők alszanak itt,vagy mi alszunk ott),és miután letettük a gyerekeket folytatjuk az estét.Szval ez sem okoz gondot.Mi tervezzük a 3. babát,és biztos vagyok benne,hogy Ő sem fog semmit változtatni(negatív értelemben!)a kapcsolatunkon.Nem kevés munka,az igaz,de megéri.És ha a közös ebédről le is kell mondanod,azért-igaz,otthon-egy vacsorát tudsz prezentálni.Sok sikert!
2010. márc. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
47%

nálunk elmúlt, bár közrejátszott egyéb sok sok dolog is, hogy pl. sosincs itthon,állandóan dolgozik. ha meg itthon van,állandóan fáradt, és kijelenti hogy neki piheenie kell, inkább elmegy valahova.

semmi közös progi, csak vagyunk egymás mellett.

nekem már csak a baba az öröm.

kívánom,hogy más ne járjon így,mint mi.

2010. márc. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

én azt nem értem, hogy egy közös romantikus ebédhez miért nem lehet a kicsit kire hagyni, főleg, amíg kicsi és nem tud járni (nem írtad oda, mekkora a babád, de feltételezem, hogy már jár). Imádom a férjemet, de úgy gondolom, nem adod fel az életedet, csak mert van baba, hiszen az egyetlen dolog, amihez nem kell aszisztencia, az a szex. Minden mást lehet gyerekkel is. Mi pizzázni szoktunk járni, de ha majd a kicsivel is menni fogunk, csak annyi lesz a különbség, hogy nem a dohányzó részbe ülünk majd, hanem, ha tehetjük, a teraszra megyünk. Romantikázni, kiöltözni baba mellett is lehet, és egymással foglalkozni, egymás búját-baját meghallgatni egy parkbeli séta közben is lehet. Alig várom már az ilyen alkalmakat, bár a babánk még csak két hónapos, parkba már járunk sétálni.

(A)

2010. márc. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Ha a baba is ott van, rá figyelünk, nem egymásra. Sokat járkálunk el hármasban, de én vágyom az édeskettesre. Egy 3 hónapos még csak fekszik, sokat alszik, de egy 10 hónapos egyfolytában nyomul, pakol...
2010. márc. 23. 12:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!