Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás másra való...

Gyerektartás másra való elköltése. Mit tennél az anya helyében?

Figyelt kérdés

Barátnőmről van szó.

Van 2 gyereke a volt férjétől, 10 és 8 évesek. Gyerektartást soha nem kapott rájuk, a bíróság nem ítélte meg, de januártól kapja, mert anyuka kiharcolta.

Van 2 gyereke is, akik kicsik még, a legkisebb 1 éves, gyesen van vele. Dolgozni nem tud, mert nincs bölcsi a környéken, nagyszülők nincsenek. Apuka meghalt.

4 gyereket nevel gyes és családiból.

A gyerekeknek mindene meg van. Nem szenvednek hiányt. Ruhát, élelmiszert sokszor kap innen- onnan.

Viszont anyukának nincs semmije. Se csizma, se kabát, most szakadt edzőcipőben, vastag pulcsiban jár, nadrágja összesen 2 darab van.

Szerintetek megteheti, hogy januárban a gyerektartásból vesz magának pár darab ruhát a turiban? Csak a legszükségesebbeket? Igazából azt is mondhatnám, hogy a gyerektartást költi a gyerekekre, magának meg a családiból vesz, de ez lényegtelen.

Tényleg rossz helyzetben van, én is segítem, de itt elakadtam. Kell számlával bizonyítania, mire ment a gyerektartás? Vagy egyáltalán etikus, hogy a 80 ezres gyerektartásból kb 10 ezret magára költene a turiban?

Kérlek, ne támadjatok, tényleg nem rólam van szó, csak anyukának se nete, se gépe, plusz ebben a témában nem vagyok járatos. Köszönöm, ha válaszoltok.



2015. nov. 23. 06:20
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

10 éves a gyerek, előtte volt vállalkozó. Sajnos ennél többet nen tudok, akkor még nem ismertem.

Gyermekvédelmit múlthónapban megadták neki, elvileg ebben a hónapban már kapja. 5800ft gyermekenként.

A kérdés szerintem azért merült fel benne, mert a volt férj végig azzal érvelt, hogy az új párjának kell eltartania az ő gyerekeit is, hiszen ezt vállalta, amikor összejöttek. Döbbenten néztem erre, hisz szerintem ez nem így van. Nem fogadta örökbe őket, csak apjuk helyett apjuk volt. Mikor meghalt a párja, a bíróság is az ő javukra döntött, havi 40 %-ot ítéltek meg, amit januártól kell fizetnie. 250 ezer és 350 ezer között keres. Ezt félti a gyerekeitől.

Szegény anyuka meg fát vág, kapálja a kertet egy egy éves mellett. Párom épp ma vágta neki össze, mert már nem bírta nézni. De anyuka nem szól egy szót se, nem panaszkodik, pedig látni rajta, hogy alig eszik, fáradt, és erején felül próbál mindent megadni a gyerekeknek.

Meglepetésnek elintéztem neki ingyen mikuláscsomagot és kap cipősdobozt is, ebben az akcióban, tele játékkal, finomsággal.

2015. nov. 23. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!