Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön elő egyedülálló...

Külföldön elő egyedülálló anyuka hogyan intézeti a gyerektartast? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Kislányom amererikai állampolgár, már itt született, de az édesapja Magyarországon él. A babát nem vette a nevére, még csak hat hónapos a pici, de az apuka 10 hónapja nem erdeklődik.

Azt szeretnem megkérdezni innen mit tudok tenni? Hogyan működik?

Készülünk haza, de ha otthon leszek akkor is mit kell csinálni? Foglalkoznak majd velünk attól, hogy a kisbaba amerikai állampolgár de mi mind a ketten az apukaval magyar állampolgárok vagyunk.

Mennyi időbe telik ezt elrendezni?

Az apuka dolgozni sem dolgozik jelenleg.

Dns teszt fog kelleni? Azt kinek kell fizetnie? Vagy először a magyar állampolgárságot kell a picinek is elintézni? De ahhoz nem kell az apuka? Volt valaki hasonló helyzetben ? :(

Olyan kilátástalan most nekem ez az egész.

Köszönöm előre a válaszokat!



2013. ápr. 20. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Még nem voltam hasonló helyzetben de én felhívnám az amerikai meg magyar konzulátust is megkérdezni. Szerintem itt elég kevesen vannak akik pontos választ tudnának erre adni. Esetleg egy ügyvédet lehetne még megkérdezni jogi tanácsért. Én amúgy mindenképp azzal kezdeném, hogy elintézném a gyermeknek az állampolgárságot, nem hiszem hogy kötelező hozzá az apa, hisz pl. vkinek lehet úgy is gyereke,h nem tudja ki az apa.
2013. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is ha ti magyarok vagytok akkor a kicsi max kettős állampolgár lehet, mivel a magyart a szülők miatt automatikusan megkapja. Ezt mindenképp intézd el, hisz ha hazajöttök, mindenképp kell.

Ha az apa nem vette a nevére akkor bíróságon kell kérvényezni az apasági vélemény megállapítását. Ezzel kötelezik DNS tesztre és ha bebizonyosodik, hogy ő az apa akkor kell gyerektartást fizetnie. A vesztes fél fizeti, jelen esetben az apa.

Ha nincs miből fizetnie, akkor lehet kérni az állami megelőlegezést, akkor az állam fizeti neked, az apán meg behajtja az állam.

De ehhez is kell szerintem a magyar állampolgárság, így az legyen az első. Meg persze keres egy jó ügyvédet.

2013. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kell neked egy ilyen Apa a gyermeked mellé!?

Én nem vetetném az Apa nevére a gyermeket, ha ennyire nem érdekli!!!

Ha az apja lesz, nem csak gyerektartást kell majd fizetnie, hanem joga lesz a gyerekhez, láthatás, nem viheted az engedélye nélkül külföldre, mert akkor nem tudod biztosítani a láthatást....


Megnehezíted a saját életed, ha egy ilyen apát akarsz a gyermekednek, inkább ne legyen neki!!!


Ha ilyen link, nem is dolgozik, nem is fizetne, mehetne mindig a pereskedés...


Inkább tagad le az apját....

2013. ápr. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A gyerek hogy lehet amerikai állampolgár, ha Magyarországon született, magyar anyától és nincs apai elismert nyilatkozat?
2017. jún. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!