Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csoportos létszámleépítés...

Csoportos létszámleépítés esetén is él a felmondási tilalom a baba 3 éves koráig? Illetve nem tudom hogy csoportosnak hívják-e, nem a teljes osztályomat szüntetik meg a munkahelyemen, de sok embert el akarnak küldeni.

Figyelt kérdés
A baba 2 éves korában tervezek visszamenni dolgozni idén ősszel, közben év végéig létszámleépítés zajlik (nem tudom pontosan hány százalék, de sok ember). Védett vagyok ebben az esetben is?
2010. febr. 24. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bármit is csinálnak, a baba 3 éves koráig nem mondhatnak fel, addig él a védelem. A munkaviszony megmarad, ha az osztály meg is szűnik, ne aggódj. Ha visszamész, még legalább egy évig nem küldhetnek el, csak te mondhatsz fel.
2010. febr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Ahonnan eljöttem, azt a csoportot már megszüntették, de amibe "beolvadtak" az az osztály átvett, papírt is küldtek róla, csak most onnan is el kell küldeni egy csomó embert :(
2010. febr. 24. 13:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a fiam két éves, de én már egy éve dolgozom. Így is érvényes az, hogy a gyermek 3 éves koráig nem küldhetnek el?
2010. febr. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a törvény 3 éves korig véd, akkor is ha visszamégy dolgozni:)
2010. febr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2010. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A pontosság kedvéért, csak a rendes felmondásra vonatkozik a tilalom, a munkáltató rendkívüli felmondással viszont élhet, vagyis, ha a dolgozó munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségének nem tett eleget, vagy súlyos gondatlansággal járt el.

A munkáltató jogutód nélküli megszűnése esetén is elveszíti mind a terhes munkavállaló, mind a gyermek ápolása, illetve gondozása céljából fizetés nélküli szabadságon tartózkodó kismama az állását.

Az sem mellékes, hogy a gyermekgondozásról visszatérő munkavállalónak, a visszatérést követő 30 nap után szintén minden további nélkül felmondhat a munkáltató rendes felmondással is. A Munka Törvénykönyve ugyanis a gyes lejártát követő 30 napig tartja felmondási védelem alatt a kismamákat.

Így teljes a tájékoztatás:)

2010. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És mi számít rendkívüli felmondásnak? Csak az amit leírtál utána vagy van más "fajtája" is?
2010. febr. 24. 15:38
 8/11 A kérdező kommentje:
És a 30 nap az ugye csak arra vonatkozik ha 3 éves kor (gyes lejárta) után megy vissza valaki?
2010. febr. 24. 16:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem TGYÁS alatt szűnt meg a munkahalyem. Nem akartak kírugni, de az annak a cégnek felmondták a szerződésén aki engem alkalmazott. A következő cég dönthetett kit hajlandó átvenni. Én mivel akkor szültem nem vett át, nem volt rám szükség. Ilyen esetben nincs mit tenni. Pereskedni lehet, de nincs értelme. Csak a volt főnökömmel toltam volna ki, aki nem tehetett semmiről. Ettől függetlenül kaptam mindent ami jár és egyébként is 6évig maradhatok itthon, lehet akkormár nem is oda mentem volna..., de ez mindegy.

Egyébként amíg gyes-en vagy, addig azt hiszem védett vagy. A 30 nap akkor él, ha már semmi juttatást nem kapsz, csak dolgozol.

2010. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 30 nap a gyes lejárta után számít, az meg a gyermek 3 éves koráig jár. Akkor is védelem alatt állsz, ha nem igényled a gyes-t, simán az időtartamára jár.

És igen, rendkívüli felmondás csak azokban az esetekben, amit írtam, és a munkáltató tudomásszerzésétől számított 15 napig.

2010. febr. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!