Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok akik szültek miért adnak...

Azok akik szültek miért adnak már kevésbé magukra? (tisztelet persze a kivételeknek) Miért mind1, hogy hogyan lépnek ki az utcára?

Figyelt kérdés

2015. nov. 24. 19:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
63%

Úgy értem, hogy megítélik.

"Ennyi ideje van magára, biztos rossz anya!"

"Tornázik? Foglalkozna inkább a gyerekével!"

Ilyesmik.

Amikor megkérdezik azon az undorító, szurkálódó hangon, hogy "Neked erre van időőőőőd????"

2015. nov. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm,h kifejtetted bővebben. Én is vélek hasonló tekinteteket felfedezni. De inkább azoktól az édesanyáktól akik picit hogy is írjam,h ne legyek sértő... Akik kevésbé csinosak. Nem értettem miért...
2015. nov. 24. 20:39
 13/30 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem is sok nő aki igényes volt szülés után elhanyagolja magát. Nem attol ad magára valaki h műkörme van,agyonparfümözi magát.

Sokan elhíznak terhesség után példáúl meg még sorolhatnám. Ezért is megy sok kapcsolat tönkre mert a párja már nem vonzódik hozzá,ami értgető hisz nem így ismerte meg.

Az érthető hogy a gyerek a legfontossabb és az első,de nem csak körülötte forog a világ.

Meg sokan házasság után is ,férfiak és nők is egyaránt elhanyagolják maguk,mintha a papír garancia lenne rá h eggyütt maradnak.

Van egy 1éves lányom ,de ugyan úgy adok magamra és víssza is fogytam .

L/23

2015. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem sokan csak egyszerűen fáradtak, ennyi az egész. Rettentő nehéz az új szerep, minden mást meg kell tartani az életben, plusz anyaként is helyt kell állni. De ott van a háztartás, a munka esetleg, a gyerek... és igen, az ember hajlamos abból leadni, amiből lehet. A főzésből, takarításból, gyereknevelésből nem lehet.

Nekem is voltak jobb és rosszabb időszakaim, és mostanra már újra a napi rutin része a smink, a frizura. De tény, hogy ez plusz idő, és ezer dologtól függ, hogy belefér-e igazán.

2015. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Az tünt fel,hogy a kevésbé szép nők/anyák jól megnézik a szép anyákat/nőket. De még a kisgyermekeiket mintha nem is tudom, talán /féltékenységből,irígységből?/ és a picurokat is?
2015. nov. 24. 21:02
 16/30 anonim ***** válasza:
96%

EZ a parfum nyelés nagyon találó. Én annyira de annyira szerettem az illatokat, mindig különlegeseket táraztam be a neroliból és most a napokban fújtam be egyik kedvencemmel magam, de le kellett mosnom (nem egyszerű megszabadulni tőle pont a minősége miatt), mert a babám orrával gondolkodtam kb. és annyira megsajnáltam.


Sajnos öltözködni sem tudok már úgy, mint régen, mert átalakultam és sokminden szerintem már nem áll jól nekem, még nem találtam meg, hogy miben érzem jól magam és addig minél egyszerűbben, de minőséget tartva próbálok felöltözni. Sajnos erre is van kb. 5 percem két gyereküldözés között.


A hajam a derekamig ér, ha nem akarom, hogy megfésüljenek, vagy póráznak használják, csak akorán reggeli erős konty a tartható a nap folyamán.


Az egyik babámat hordozom magamra kötve, a másik babakocsiból próbál szabadulni az utcán, úgyhogy olyan cipő/bokacsizma vehető csak fel, ami nem ázik át, nem esik le, kényelmes, hogy 3 órát gyalogoljak benne stb.


Sminkelni lehetetlen. A szempillámig jutok sajnos csak mostanában, mondjuk a többi nem is állna jól két picivel szerintem. MAjd később visszatérek biztos a vagányabb külsőhöz is, most ennyi jut naponta.


Amúgy most, hogy átgondoltam, eddig ami magamra volt időm, most 3 felé osztódik, a kölykök vagányak nagyon + van egy apjuk, aki mindig mindent rajtam keres. Szakad rólam a víz mire kijutok a lakásból velük :P

2015. nov. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%
Nézd, megoldható, hogy havonta elmegyek fodrászhoz és hetente kozmetikushoz arra a 2 percre, amíg kiszedi a szemöldökömet. Az is, hogy vegyek egy ùj farmert ha az egyik kikopott stb.. ezeket el lehet intézni szombaton is, amikor a férjem nem dolgozik. De pl kedd reggel amikor ketten vagyunk a babával nincs másfél órám a hajamat vasalni és sminkelni mint régen, bőven beérem azzal a 20 perccel amíg lezuhanyzok. Tényleg nem adok úgy magamra, mint régen hiszen szerettem ha teljesen egyenes a hajam és szép a sminkem, az elején amíg a baba sokat aludt még ment is de ez sem tartott sokáig..
2015. nov. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
90%

Ékszereket én sem tudok felvenni a kicsivel, pedig különösen szép ékszereim vannak férjem miatt, mert ékszerekkel foglalkozik:)

Miniszoknya nejlonharisnyával is kilőve, állandóan hajolgatni kell illetve a gyerek percek alatt a harisnyát is kitépi.

De játszótéren se túl előnyös a kiskosztüm vagy a szövetkabát (nekem mindig összekeni vagy kajával vagy sárral vagy valamivel, muszáj olyan kabát amit bármikor bedobhatok a mosógépbe, vagyon menne rá ha hetente tisztítóba kéne vinnem).

Parfümből nagyon egyszerű biot vettem, nem a legjobb, de azért jobb mint a semmi ill. semmi káros nincs benne:)

Smink: nagyon minimális, ha gyerekkel megyek valahova nekem nincs sok időm igazítani, így a lehető legkönnyebben helyre hozhatót választom.

Magassarkút egészségügyi problémák miatt sosem hordtam, gyerek előtt sem.

Műkörömtől irtózok, nekem nagyon nem jön be, sosem próbáltam és nem is akarom.

Kozmetikus havonta, fodrász 3 havonta.

Mozgás meg sajnos csak napi 2 séta gyerekkel+kutyával, többre nincs erőm, így még van rajtam 5 kiló felesleg. Abban igazad van, hogy abban eligénytelenedtem.

2015. nov. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Én a kettő között ingadozom.

Szülés előtt műkörmöm volt, én magam raktam fel. Mivel nem vagyok profi, egy idő után néhány levált. Viszont gyerek mellett nem tudtam annyi időt elp.csölni vele, amennyit korábban.


Terhesség alatt nem híztam, viszont szülés után igen. Nem miatta, hanem az össze-vissza kajálás és a mozgásszegény életmód miatt. 5-6 kg, de alacsony vagyok, így eléggé látszik, ráadásul a régi ruháim kezdenek szűkek lenni.

A hasizmom szétnyílt, végül műteni is kellett, mert egy évvel szülés után is úgy néztem ki, mint aki a hatodik hónapban volt (pedig pont hasra nem igazán híztam). A műtét után rendbejött, viszont 6 hétig letiltottak mindenféle sportról.

Közben vizsgáztam is folyamatosan.


Nálam az is közrejátszott, hogy a munkaköröm miatt nagyon tip-top kinézetet vártak el és egyszerűen beleuntam, hogy reggel fél órát tökölök, mire megfelelően nézek ki. Vizsgák lementek, gyerek bölcsődébe, juhé, lesz időm, megyek edzeni, kozmetikushoz, stb. Ja, két hét után lebetegedett, azóta a 2 nap közösség, két hét itthon verzió van.


A hajam göndör és száraz, emiatt egy hajmosás a hatféle pakolás, beszárítás, stb miatt közel egy óra. Estére már néha lusta vagyok nekiállni.


Aztán szereztem bébiszittert, aki a "nincs annyira rosszul, de közösségbe még nem mehet" helyzetekben ugrasztható és ellátja a gyereket. Így tudok edzésekre járni, és végre eljutottam kozmetikushoz és fodrászhoz is.

Kezd visszatérni az igényem a csinos ruhákra is, viszont - bár az átlaghoz képest nem rossz az alakom - a lelki békémhez kell, hogy visszaszedjem az elvesztett izomtömeget és ledobjam a felesleges zsírt. És újra be tudjam gombolni a régi nadrágjaimat. Ehhez még kell pár hónap, meg az étkezésem megreformálása. (A délben végre megeszek egy csomag virslit reggeli gyanánt,nem épp diétás étrend volt.)


Szóval nálam a fáradtság (este inkább kinyúltam) és némi lustaság játszott be. A hasam is sokáig zavart, bár arról pont nem tehettem, hogy az izomzat szétcsúszott a terhességtől. De sokáig zavart, hiába mondta a férjem, hogy őt nem zavarja, főleg, hogy nem zsír, hanem kilazult izom.


A hajammal nagyrészt itthon tudtam mit kezdeni, bár a gyerek miatt sokáig lófarokban volt, hogy ne tépje meg. Most egy fodrász kell, hogy a töredezett végeket megnyírja, a festést itthon intéztem.

Ha a magam által szanaszét reszelt körmöm kicsit regenerálódik, akkor körmöshöz is elmegyek. De a napokban kozmetikushoz is eljutok, mert kézügyességem nem sok van, a szemöldököm így eléggé csálén áll, egy festés se ártana neki.


Egyedül a magassarkú marad ki, de nem a gyerek miatt. Van egy enyhébb veleszületett gerincproblémám, ami miatt pokoli fájdalmat okoz, ha 2-3 óránál tovább vagyok magassarkúban. Ezért azt korábban se hordtam.

2015. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nincs rá annyi idő egy gyerek mellett, és egy normális anyának fontosabb a gyereke, a párjával töltött idő, mint pl. hogy sminkeljen, meg hajat szárítgasson. Gyerek előtt volt idő, hogy francia lakkozással bíbelődjek, gyantázgassam magam, órákat pedikűrözzek, hajat szárítgassak be, meg mindenféle kenceficét felkenjek. Gyerek mellett a smink kimerül egy bb krémben és egy korrektorban, a hajam egyszerűen beszárítható hosszú lett, esti fürdéskor gyorsan borotválom, ahol kell, a köröm meg natúr marad. Az öltözködésben nem sokat változtam, magassarkút kilőttem, szövetkabát meg csak munkába. Ettől nem érzem magam elhanyagoltnak, szerintem és hálisten a férjem is így gondolja, nem a "cicomától" lesz valaki vonzó, sőt ő tartotta bennem a lelket, mikor az utolsó pár kilóval küzdöttem, ő úgy is szeret, ha nem 18 a BMI-m, hanem 20, nem igényli sem a sminket, sem a műkörmöt. Egyébként csinosnak mond mindenki, és azt se nézem le a játszón, aki láthatóan nem bírja a tempót, mert tudom milyen nehéz egy gyerekkel, főleg a nehezebb esetekkel.
2015. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!