Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok akik szültek miért adnak...

Azok akik szültek miért adnak már kevésbé magukra? (tisztelet persze a kivételeknek) Miért mind1, hogy hogyan lépnek ki az utcára?

Figyelt kérdés

2015. nov. 24. 19:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

A 16-os nagyjából jól leírta :)


Én amit magamról el tudok mondani, hogy megtanultam minimális smink (értsd: alapozó és felső tusvonal) nélkül kilépni az utcára, mert sokszor a nincs rá időm egyszerűen, tükör előtt annyi időt tudok tölteni, hogy megfésülködök, meg gyorsan kenek az arcomra BB krémet, hogy legalább valahogy kinézzek. Az a fél óra, amit régen erre szántam indulás előtt, most egy utolsó szoptatásra megy el, hogy lehetőleg ne kezdjen el a gyerek fél óra múlva ordítani, miután elmentünk otthonról.

A hajamat kivasalva hordtam, kibontva. Na, ez is a múlté, a 4,5 hónapos lányom imádja cibálni, úgyhogy minimum lófarok, de mivel azt eléri, mert hosszú a hajam, inkább konty.

Nagyon vékony voltam terhesség előtt (50 kiló alatt, mondjuk 156 centihez), most 54 kiló vagyok, ami nagyon-nagyon nem tetszik, hiába vagyok még így is vékony kategória. Rám jönnek a régi ruháim, de látom, hogy nem teljesen úgy állnak (ez az a különbség, ami a kutyának nem tűnik fel, csak nekem). Most az a mániám, hogy márpedig én lefogyok 50 kiló alá megint, járok baba-mama tornára, meg itthon is tornázom, viszont a szoptatás miatt a kajálást nem foghatom vissza, így nem sok eredménye van sajnos, de kitartóan próbálkozom. Tehát ebben sem vagyok a régi.

Minden másban viszont szerintem hozom a szintet, a szemöldökömet kéthetente megcsinálom magamnak (befestem, kiszedem), a hajam is havonta festve van. Öltözni ugyanúgy öltözök, és igen, meg kell mondjam, jön ám egyes anyukáktól a felháborodott/lenéző pillantás a szűk farmerért, bőrdzsekiért, napszemüvegért. Nyilván azoktól, akik kinyúlt macinaciban, meg a férjük pulcsijában tolják a babakocsit...

2015. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Két pici gyerekkel télen elindulni valahova...

Így is egy órát készülünk. Ha még én is piperézkednék elmenne a fél nap, arról nem is beszélve, hogy a gyerekek közben lebontanák a házat.

2015. nov. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Kérdező te az anya vagy vagy az apa? :)

Én terhesség előtt nagyon csini voltam,smink,parfüm,műköröm,hajfestés,csini ruha.

A lányom születése után 10 kg plussz volt rajtam

,de bárhova mentünk kicsípten magam.

A második születése után nem foglalkoztam vele,simán elviszem oviba a nagyot melegítőben,smink nélkül...a hajfestés megmaradt és ha vendégsébe megyünk kicsípjük magunkat,de itthon minek?!

Most a 3.-al vagyok kismama.

Tervem,hogy lefogyok és újra csini leszek,a 3. baba születése után.

2015. nov. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Szia! Figyu nyilván vannak dolgok amiken változtathat az anyuka de ettől még nem mondanám, hogy valaki elhanyagolja magát. Azért nem koszos az ember, nem lóg csimbókokban a haja az anyukáknak és nem három számmal nagyobb szakadt mackóban rohangálnak általánosságban. Amin én változtattam: a hajamat nem kibontva hanem általában összekötve hordom mert a gyerek szereti cibálni én meg szeretném ha maradna belőle. Nem sminkelek fél órákat, gyors alapozó krém és ennyi, amúgy is állandóan tapicskolja az arcomat a pici legalább nem kell figyelni, hogy nem nézek-e ki úgy mint a Joker. A felsők amiket hordok hosszabbak mint korábban, elég kellemetlenül éreztem magam a régiekben amikor lehajoltam, guggoltam többször a gyerekhez és kilógott hátul ez-az. A dekoltázs kivágása régebben sem volt nagy a ruháimon, szintén ha lehajolok ne lógjanak már ki a melleim mert engem zavar. Ettől függetlenül eljárok fodrászhoz, kozmetikushoz is ahogyan rég, és tisztán, normálisan vagyok felöltözve. Csupán a stílus változott meg kicsit. Nem hinném, hogy emiatt elhagytam volna magam hiszen érdekel, hogy tetszek a férjemnek de nem annak az árán, hogy kényelmetlenül vagy kellemetlenül érzem magam. Egyébként ha valaki párjának ezzel semmi baja akkor nem értem más anyukákat miért zavar? Én sem szólom meg a magassarkúban és miniszoknyában kismotorral száguldó gyerek után topogó anyukákat, ha nekik így kényelmes és így érzik jól magukat akkor tegyenek így. Soha nem fogom megérteni , hogy miért kell ennyit foglalkozni másokkal és miért nem foglalkozunk a saját életünkkel hiszen főleg gyerek mellett van mivel nem?
2015. nov. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

én olyat ismerek, aki előtte is tojt magára, szülés után meg megindult a mélyrepülés. aki előtte is adott magára, az nem hagyta el magát.


a mélyrepülés alatt az igazán előnytelen ruhákat értem, Pl: kinyúlt polokat a családi ünnepségekre.

2015. nov. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
59%

Hát őszintén nekem se volt kedven hónapokig sminkelni...stb. annyi szerencsém volt, hogy belefértem a régi ruhákba, és a nyárba mentünk...így nem kellett halom vastag ruhába öltözni :)

kb. a gyerek 2 éves korára jutottam el oda, hogy többet jártam fodrászhoz, sminkeltem magam már.... de az a munkahelyre való visszamenetel miatt is alakult ki bennem


Most 8 éves...és úgy érzem továbbra sem lett több időm. Elköltöztünk, külön háztartást vezetek, fiamat korán reggel viszem a nagyszülőkhöz mert reggel 7 előtt az iskola nem fogad gyerekeket :(


Szóval ha akarok valamit kezdeni magammal, akkor még korábban kelek....de ennek az eredménye: fáradtabb, kialvatlanabb leszek. Néha már a smink se segít, úgy érzem...

Szerencsére a páromnak így is kellek....

mivel nem közös a gyerkőc, és neki nincs....így az összes feladat szinte rám marad a gyerek körül ...


Összességében én úgy fogalmaznék: lejjebb adtuk az igényeinket. Nem kell műköröm, nem magassarkúban rohangálok, és elég csak a szempillaspirál. A ruhák pedig praktikusabbá váltak.... de lehet, hogy csak "öregszünk" ?

2015. nov. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos a lányom, most jutottam vissza a régi "jó nő" szintemre. Most már elvan addig amíg sminkelek, körmöt festek, én végre visszafogytam. De alapvetően csak a munkahelyemre vagyok nagyon csini, itthonra kényelmesen/praktikusan öltözök, gyerekkel játszóra nem tűsarkúban járok :) A környékünkön a kismamák szinte kivétel nélkül adnak magukra, kevés elhanyagoltat látni. De ez igényesség kérdése, aki a szülés előtt igénytelen volt, utána se lesz az.
2015. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Huh. Nem is gondoltam volna.hogy ilyen sok,szép és összeszedett válaszokat kapok majd :-) köszi mindenkinek!


Egyik válaszadónak a válaszom:-) én az anyuka vagyok!


Én nem hanyagolom el magam,legalábbis úgy érzem. De hozzáteszem nem vagyok az a miniszoknyába rohangálós típus:-) mükörmöm sincs:-) "nem nagyon tudnám elképzelni,hogy hogyan is tudnék azzal mosogatni,pelenkázni stb.

De mindig pl frissen mosott hajjal lépek ki a házból,tiszta,divatos,fiatalos ruhákban (nem a párom kinyúlt polójában:-) mert ugye látni ilyet is) mostanába újra rendszeresen sminkelem magam,a hajam ha elmegyünk szinte mindig ki van bontva.

Nem vetem meg a magassarkút sem.

A kislányom is mindig nagyon csinosan fel van öltöztetve.

A kérdést többek közt azért is tettem fel mert azok az édesanyák akik totál az ellentéteim külsőben mindig olyan furán néznek rám!!

Pedig zárójelben jegyzem meg,h totál egyedül vagyok magamra,a lányomra,a háztartásra stb. Van emellett 4 kutyánk,de ebbe ne menjünk bele, és mégis megtudom oldani,h vállalható külsővel induljak el itthonról minden nap.

Hozzáteszem a lányom elég nehéz eset,nem a nyugi babák táborát erősíti:-)

Ezek az édesanyák mégis olyan megvetően néznek rám,na arról már ne is beszéljünk,hogyha a férjük is jelen van.

Bocsi ha hosszú lett.

2015. nov. 25. 19:54
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Azért néznek rád furcsán mert felszinesek,elítélnek h van időd magadra és biztos nem foglalkozol a gyerekkel eleget vagy nincs más dolgod a gyereken kívül.

Sokan elfelejtik h attol h gyerekük van még nők maradnak.

Mellesleg meg mindenki arra szakít időt amire akar.

Nekem 1éves a lányom,háztartás a lányomnak is külön főzök. Lovak etetése is az én dolgom,van kutyám vele is sokat foglalkozom. Jelenlegi páromra is szakítok időt ,nem eggyütt lakunk. Mégis adok magamra és nem igénytelenedtem el mint sok nő.

Van egy ismerősöm,eggyütt szültünk,elég csinos nő volt,ígényes. Még most sem nagyon foglalkozik magával,elvan hízva,zsiros a haja stb...

Amúgy meg nem a magassarkútól,műkörömtől,a miniszoknyától vagy a sok sminktől jó nő valaki,nem feltétlen ezt jelenti az adok magamra .

2015. nov. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Szülés előtt műköröm fodrász kozmetikus havonta.A kicsi most 7 hetes.A farmerem megint jó.A kisszoknyám is.Lement már 11 kg ugyanúgy van műkörmöm voltam fodrásznál kozmetikusnál.Ellátom a kicsit aki extrém sírós,szopizik még nem állt be a napirendje.Emellett van két felnőtt gyerekem akik itthon laknak dolgoznak nem sok segitség egyikük sem.A párom külföldön dolgozik sajnos de ugyanúgy működik a sex és pont nem érdekel a sok falubeli banya akik meresztik a szemüket amikor meglátják a körmöm pl.


Amúgy hulla vagyok a nemalvástól sokszor szalad a konyha,de ez az időszak erről szól.A babáról ÉS róla.Megélem igazán azt a részt is ami rólam szól.Az elhanyagolt anyukák meg....;) :P

2015. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!