Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erről a listáról hiányzik...

Erről a listáról hiányzik valami, mit gondoltok? Kiegészítenétek?

Figyelt kérdés

Utazás, séták, hordozás

-babakocsi mózessel, sportrésszel (esővédő+szúnyogháló)

-téli és nyári szett

-napernyő

-pohártartó

-lábzsák

-hordozó, autósülés

-kenguru (hozzá 2 nyálkendő)

-2 takaró

-pelenkázótáska


Babaszobába bútorok, kiegészítők

-bölcső, hozzá matracvédő és 3 lepedő+állvány és baldachin

-kiságy, szintén matracvédővel és hozzá 3 lepedő, matrac

-rácsvédő

-pelenkázószekrény, matrac és huzat

-járóka

-pihenőszék, hozzá szűkítő

-szennyeskosár

-elfordulásgátló párna

-körforgó a kiságyhoz

-puha és zenélő játékok

-éjjelifény

-2 vékony takaró (160x120-as, 70x100-as)

-2 vastag takaró (160x120-as, 70x90-es)

-bébiőr

-légzésfigyelő


Ápolás, fürdetés

-babakád, kádtámasz

-kádállvány

-5 kapucnis fürdőlepedő

-vízhőmérő

-körömvágó olló, csipesz

-kozmetikumok (sampon, fürdető gép, arckrém, masszázsolaj)

-popsikrém

-3 csomag pelenka

-3 csomag popsitörlő

-törlőkendő- és pelenkatartó

-pelenkatartó vödör, plusz zacskó

-2 csomag vatta és fültisztító


Etetés

-3 db 150ml-es, 3 db 260ml-es cumisüveg

-üvegmelegítő

-elektromos sterilizáló

-tápszeradagoló

-cumisüveg tisztító

-1 doboz tápszer, 1 karton babavíz

-20 büfikendő

-hasfájás elleni szerek

-etetőszék



Egyebek

-3 cumi, cumilánc

-alkohol

-mosószer, öblítő

-fülhőmérő, cumilázmérő, hagyományos lázmérő

-orrszívó

-játékok

-4 hálózsák



A ruhákat direkt nem írtam, mert abból biztosan van elég. :)


Decemberi baba lesz, szóval már izgulok rendesen, hogy minden rendben legyen.

Köszönöm előre is a segítségeteket!


2015. nov. 26. 20:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%

Úgy látom szoptatásra nem készülsz :)

Más semmi nem maradt ki, viszont van egy csomó felesleges cucc. Pl. minek egyszerre bölcső és kiságy is? Baldachin teljesen felesleges, ahogy az elfordulásgátló, azt sem tudom micsoda:D tápszeradagoló is teljesen felesleges, etetőszékre őszig nem nagyon lesz szükséged, lázmérőből sem kell ennyiféle.

2015. nov. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
En is a textilpelust emlitettem volna. Az elso pillanattol rengeteg dologra tudod/fogod hasznalni. Mar a korhazba is vigyel magaddal. Arckrem? Marmint a gyereknek?
2015. nov. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%
Ha már mindent veszel, ne hagyd ki a babamérleget (mi 3 hónapig hasznáktuk kb.), és az Adamo hintát, jól jött az elején nekünk. De amúgy ezek is ráérnek, ha szükség van rá :-) Szoptatni nem akarsz amúgy? Sokkal egyszerűbb az élet úgy, ahhoz még mellszívó és tejtároló pohárkák jól jöhetnek.
2015. nov. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

Ahogy előttem is írták már, a fele is sok lenne azokból ami a listán van.

Annyit hagy tegyek hozzá mindenképp: könyörgöm, nehogy vegyél kengurut!!!

Ha hordozni szeretnéd (ami szuper dolog, nekünk pl. soha nem volt babakocsink) akkor vegyél az első hónapokra kendőt, későbbre mei tai-t, de kenguruba ne tedd bele a gyereked.

2015. nov. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
9%
Ha majd szoptatsz (és miért ne szoptatnál? :)), akkor esetleg egy mellvédőt még be lehetne szerezni. Annak idején én is azt gondoltam, hogy ez csak valami úri huncutság, de a kislányom olyan erősen csócsálta a bimbóimat, hogy bizony, végül jól jött az nálunk is. :)
2015. nov. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ami még eszembe jutott: szoptatós párna, sokat könnyít a szoptatásnál, illetve rugalmas kendő, mi még most 5 hónaposan is állandóan használjuk :) (9-es voltam)
2015. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%

Fésű. Később kellhetnek majd biztonsági dolgok, pl. hogy ne fejelje le az asztalsarkát. Babanapló. Mivel téli, lehet egy kiscipője (textil), hogy ne fázzon a lába. Bár ha bundazsák van rajta, nem tudom hogy kell-e. Hideg elleni védőkrém az arcára. Esetleg sterilizáló folyadék. Én sose használtam, de még nem volt beteg a lányom a 8 hónap alatt.


Eldöntötted, hogy nem fogsz szoptatni? Oké, te dolgod, lehet hogy egészségügyi oka van. Ez esetben megveheted a tápszerezéshez szükséges cuccokat, amúgy nem kell. Ha szoptatsz akkor érdemes melltartóbetétet beszerezni.


Orrszívóból porszívósat vegyél mindenképp, nem fáj, csak zavarja őket, hogy le vannak fogva.


A hordozó és az autósülés nem ugyanaz? Mi a hordozót kötöttük be az autóba, sőt "pihenőszéknek" is ezt használtuk. (De lehet, hogy nem u.arra gondolunk.)


A rácsvédő elvileg fulladásveszélyes. A járóka később fog kelleni. Kádtámasz is felesleges szerintem, arra van a kezed, hogy megfogd. Kádállványunk sem volt, egy székre tettem a kádat. Vízhőmérőnk volt, de sz.rt sem ér. Egy kicsit hidegebb vizet engedj, mint ami neked jó lenne.

2015. nov. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Tápszeres lesz. (Erről nem szeretnék vitát, most jelzem.)

A cumi kell, mert azt el tudjuk venni, ha már nagyobb, de az ujját nehezen... :)

A rácsvédő nem olyan, hogy egybe van és nem lát ki, hanem ilyen : [link]

Szóval látom én is, a levegő is éri.


Köszönöm szépen a válaszaitokat, további szép napot nektek! :)

2015. nov. 28. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!