Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermeked mikor tudta/tudja...

Gyermeked mikor tudta/tudja meg, hogy nincs télapó, Jézuska?

Figyelt kérdés
Hány éves korában tudta meg az igazságot,vagy ha még kicsi mikor gondolátok elmondani neki?
2015. dec. 5. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:

13, 9, és 7 éves gyerekeim vannak. A nagyok már tudják, a 9 éves lányomat tavaly világosította fel egy osztálytársa.


A 7 éves fiam még várja a télapót.


Nem gondolom, hogy bármikor is el kellene mondanom neki, tehát nem fogom leültetni, hogy gyere fiam, beszélnünk kell valamiről. Ha viszont rákérdez, akkor nem fogok neki hazudni.

2015. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8 évesen.
2015. dec. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyerekem még nem tart ott, én 5 évesen jöttem rá. Nem írtam levelet, a mikulás mégis tudta, mit szeretnék, és azt hozott, úgyhogy nagyon gyanús lett. Rákérdeztem, és anya nem hazudott.
2015. dec. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fiam 8 éves, idén kezdte el mondogatni, hogy szerinte nincs is Mikulás, meg hogy biztos mi tesszük oda az ajándékot, merthogy a padtársa ezt mondta. Kérdeztem, hogy miért, te nem hiszel benne? Azt mondta, hogy hát ő már nem biztos benne. Nem tervezem, hogy konkrétan elmondjuk neki, rájön úgyis, szerintem jövőre már tisztában lesz vele, hogy mi az ábra.

Tesója majd tél végén születik meg, ilyen szempontból tök jó lesz ez a nagy korkülönbség, hiszen mire a pici is felfogja ezt a Mikulás meg Jézuska meg hasonló dolgokat, a nagy már simán benne lesz a mókában, és nem fogja lelőni a poént.

2015. dec. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyémek még kicsik, a nagyobbik is csak 5,5 éves, még csak nem is gyanakszik. Saját tapasztalatom viszont az, hogy ez rendszerint nem egy hirtelen felismerés, hanem lassan tudatosul a gyerekben általában az alsó tagozat folyamán. Én olyan 8-9 évesen már tudtam, hogy nincs Mikulás, Jézuska, de decemberben mindig úgy döntöttem, inkább hiszek benne mégis, mert olyan jó volt! Ötödikes koromban volt az első olyan karácsonyunk, amikor már nyíltan nem a Jézuska jött, és emlékszem, úgy már nem volt az igazi.

A férjem öccse hatodikos tehát 12 éves volt, amikor apósomnál rákérdeztem, hogy hol vette ezt a szép fenyőfát, és jól le lettem tolva, hogy hogyan kérdezhetek ilyet a gyerek előtt, mert szerinte a Jézuska hozza. Ennyi idősen szerintem ez már túlzás.

2015. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

11 éves koruk körül. Ettől függetlenül eljátsszuk azóta is, minden évben:)

12 és 16 évesek, van egy 7 éves öccsük.

2015. dec. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

9 és 6 éves gyerekeim vannak, de még hisznek benne :)

Mondjuk a nagynak mindig vannak olyan társai, akik "felvilágosítják", de ő annyira hinni akar, hogy egyelőre még nincs szívem elmondani neki, meg az sem biztos, hogy nem mondaná el a kistesónak.

Én is sokáig hittem benne, de arra nem emlékszem, hogy mikor és hogyan tudtam meg, vagyis semmiféle traumát nem okozott.

2015. dec. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!