Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit szólnátok ehhez?

Ti mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van. Az egyik elég könnyen elkap minden nyavalyát. De nem is csodálkozok, mert mivel szénnel fűtünk, így reggelre 18 fok-ra hűl a ház, este meg 26-28 fok is van. Ez már régóta probléma nálunk, hogy nincs egyenletes fűtés, áldozzunk egy gázkazánra is. De a férjem hallani sem akar róla, de éjszaka sem képes felkelni, hogy rakjon a kazánra, ami kint van a melléképületben.Mikor picik voltak a gyerekek, akkor is én keltem fel éjjel 3 óránként, hogy rakjak a kazánra.

Most éppen megint vitázunk ezen, hogy jó lenne egy gázkazán, és már anyósom is azt szajkózzak, hogy az ő gyerekkorában még reggelre a víz is befagyott a konyhába olyan hideg volt. Takarózunk be éjszaka és kész. Nem kell nekünk a gázkazánra költeni.


2015. dec. 6. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Biztos nem a 18 fok miatt beteges a gyereked, ez alkati kérdés.

Nálunk pl. télen a konyhában, fürdőben 10-12 fok van, mert ott fűtés sincs sajnos, a szobákat 18 fokra tudjuk felfűteni, mégsem volt beteges soha a lányunk amíg el nem kezdte az óvodát.

Ha anyagilag bírjátok, vegyetek gázkazánt, de csak a gyerek betegsége miatt felesleges, mert nem ezen múlik.

2015. dec. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
a férjed nagyon smucig. a gyerekeitek egészsége a tét, ezzel nem lehet csak úgy szórakozni. jobb lenne sokkal, ha vennétek egy gázkazánt vagy valahogy máshogy fűtenétek, mert ez nem egészséges a gyerekeknek. a férjed hülye, vedd meg a gázkazánt, ne hallgass rá.
2015. dec. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

A 18 fok önmagában valóban nem lenne gond, ha EGYENLETESEN annyi lenne.

De ha valaki 26-28 fokban jól leizzad a takaró alatt, majd reggelre 18 fokra ébred, az rendesen megfázhat.


Hogy mit szólnék?

Elmennék és vennék egy gázkazánt és lebeszélném a szakival. Gyerek nélkül se lennék hajlandó izzadni majd fagyoskodni, ha lehetne változtatni a helyzeten és az anyagiak is rendelkezésre állnak.

2015. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A hőmérsékletingadozás segíti elő a folytonos betegségét.

Este pl úgy feküdtünk le, hogy 2 órahosszát szellőztettem a szobájában, de még így is kitakarózva aludt el, mert olyan meleg volt, reggelre meg már hideg van. És ezt nem érti meg, vagy csak nem akarja.

2015. dec. 6. 10:59
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Mi a fszért kell 28(!) fokot csinálni egész napra? Amellett, hogy piszok drága, tök felesleges is.


Most 22 fok van, de egy vékony pulcsiban majd'meghalok, olyan melegem van. :(

2015. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Gazkazant beszerelni,.gázt bevezetni nem fél milliós tétel. Utána meg gatyátok ramegy a gázdíjra, ha folyamatosan fűteni kell. Nálatok inkább az a baj, hogy nem jól szigetelt a ház. Ha egy rossz szigetelésű házba gázt köt az ember, akkor egész éjjel mennie kell a fűtesnek, hogy ne legyen hideg, az viszont hatalmas összeg. Inkább azon kellene elgondolkodni, hogyan lehetne szigetelni, mert az nem normális, hogy 10 fokot hűl éjjel a ház.
2015. dec. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy a szigetelésünkkel is baj van, az ablakok már ki vannak cserélve, de szigetelni nem fogunk, mert a környéken mindenkinek tiszta penész a háza mióta szigetelt.

A 28 fok meg azért van, mert nem igazán lehet szabályozni a széntüzeléssel való fűtést sajnos.

A gázkazánt meg csak rásegítésre használnánk, hogy éjjel ne hűljön 20 fok alá a ház.

2015. dec. 6. 11:34
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 550.000 volt a gázkazán, cakkpakk. Cseréltünk ablakokat is, mert nem lett volna értelme egyébként, ha csak beszereltetjük. Mi pedig fával fütöttünk, és nyílászáró csere előtt pl. este 24 fok volt, reggelre 19, így is gáz volt, a ti esetetekben a 10 fok brutál sok. Az a baj, hogy ha érvekkel nem tudod meggyőzni, akkor mi ebben nem tudunk segíteni. De "igaza" van. Jó ez így, a gyerekeket meg tömködjétek gyógyszerrel. Fogjon kezet anyósoddal. :(
2015. dec. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A szigetelés nem csak azt jelenti, hogy rarakok a falra 15 cm hungarocellt, oszt csókolom. Kell födémszigetelés, aljzatszigetelés, hőhídakat meg kell szüntetni. Nem tudom, hogy milyen ablakokat rakattak mások, de egy minőségi szigeteléssel, három üveges faablakkal nem lesz penész a házban. Kérj árajánlatot gázbekötésre. Egy gazkazan több százezer Ft, nálunk a gázra rácsatlakozni, a csatlakozási díj 355 ezer Ft, és ez csak a lehetőség, hogy bevezesd, tehát külön kell még anyag, szakember, aki behozza a gázt, meg kell terveztetni stb. Milyen radiátorok vannak fent, hogy ennyire nem tartják a hőt? Sok minden kérdéses itt. Nekem azért furcsa, amit írsz a 10 fok hőingadozásról, mert laktam én régi, nem szigetelt házban, de még ott sem volt ilyen, bár ott a födém és aljzatszigetelés megvolt. Én beszélnék a helyedben szakemberekkel, hogy ki mit ajánl. Azt sem értem, hogy mi az, hogy nem lehet az esti hőfokot szabályozni? Nem egy atomfizika azért. Figyelni kell a.kazán hőfokát, hogy mikor keringet a szivattyú és így tovább, és azért be lehet azt lőni, hogy mikor nem kell már rakni, vagy mikor nem kell annyit rakni és.így tovább.
2015. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!