Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokáig fog tartani még ez a...

Sokáig fog tartani még ez a szerelem?

Figyelt kérdés
A 14 éves lányom beleszeretett az egyik közel 40 éves tanárába. Ezzel nem is lenne semmi bajom, de látom szegényen, hogy nagyon szenved, amiért tudja, hogy a szerelme sosem fogja viszonozni az érzelmeit. Több, mint 2 éve szereti, és egyre gondterheltebbé válik emiatt. Furcsának tartom, hogy ilyen sokára sem ábrándult ki belőle, mert a tanár sokkal idősebb nála és semmi vonzó nincs benne. A kamaszok általában nem szoktak ilyen sok ideig szeretni valakit. Szerintetek mikor fog ez elmúlni?

2015. dec. 6. 23:06
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Van férjem, bár amikor a lányom kicsi volt, nem sokat törődött vele. Nem volt felhőtlen a házasságunk, régebben elég sokat veszekedtünk. Gondoltam már rá, hogy ezzel a tanárral valahogy az apját próbálja "pótolni". Nagyon zárkózottá vált, egyáltalán nem úgy viselkedik, ahogy az egy kamaszlánytól megszokott lenne. És nem csak ez a "szerelem" a baj, rengeteg furcsa dolgot csinál, amire egyszerűen nem tudok magyarázatot találni. Például szigetelő szalaggal erősen leszorítja a melleit, úgy, hogy alig tud lélegezni. És nekem szinte semmit nem hajlandó elárulni. Felvetettem már neki az ötletet, hogy pszichológushoz viszem, de azt mondta, hogy nincs szüksége rá, és nem engedi, hogy valaki megpróbálja befolyásolni a gondolatait. Nem tudom, mi tévő legyek, erőszakkal csak nem vihetem el pszichológushoz, velem pedig alig akar beszélgetni.

Az is csak rontja a helyzetet, hogy a szerelme, ha nem is szándékosan, de bátorítja. A lányom eljár a szakköreire, és egész jó barátságba került vele. A tanár feltűnően kedves vele, nemrég kölcsön adta neki egy hónapra az e-bookját.

2015. dec. 7. 16:02
 12/29 A kérdező kommentje:
#10 Bocsánat, ha megbántottalak, azt hittem, csak szórakozol.
2015. dec. 7. 16:04
 13/29 anonim ***** válasza:
Amikor öngyilkossági szándéka volt, hogyhogy nem került azonnal pszichiátiára?
2015. dec. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Azért, mert nem volt komoly próbálkozás. Még idejében észrevettem, hogy mire készül, és úgy gondoltam, fölösleges ezért pszichiátriára vinni, idegen emberek közé.
2015. dec. 7. 16:19
 15/29 anonim ***** válasza:
#12, Jó, okés, semmi baj:)
2015. dec. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

"Még idejében észrevettem, hogy mire készül, és úgy gondoltam, fölösleges ezért pszichiátriára vinni, idegen emberek közé." Magyarul nem azért nem lett baj, mert észhez tért, hanem mert te jókor voltál jó helyen. Szóval csak a szerencsén múlt. Szerinted ezzel a probléma meg van oldva?


Muszáj elvinni pszichológushoz, mielőtt nagyobb baj lesz.

2015. dec. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
De ez már több, mint egy éve volt, azóta egyetlen egyszer sem próbált öngyilkos lenni, tehát semmi baj nem lett belőle, hogy akkor nem vittem el pszichiátriára.
2015. dec. 7. 17:00
 18/29 anonim ***** válasza:
És ha elmegy a tanár, vagy elüti egy autó? Vagy elballag a lányod? Szerinted nem próbálja meg újra?
2015. dec. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy nem tette végül meg, hanem az, hogy ekkora hülyeség miatt képes lett volna megtenni...
2015. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg ennyire felelőtlen vagy? Neked ennyire mindegy, hogy a gyereked él vagy hal?


Láthatóan semmit nem tudsz az érzéseiről, az életéről, nem avat be téged és labilis személyiség. Nem tudhatod, mi az a pont, amikor átbillen, és megint megteszi, és esetleg sikerül neki.

2015. dec. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!