Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokáig fog tartani még ez a...

Sokáig fog tartani még ez a szerelem?

Figyelt kérdés
A 14 éves lányom beleszeretett az egyik közel 40 éves tanárába. Ezzel nem is lenne semmi bajom, de látom szegényen, hogy nagyon szenved, amiért tudja, hogy a szerelme sosem fogja viszonozni az érzelmeit. Több, mint 2 éve szereti, és egyre gondterheltebbé válik emiatt. Furcsának tartom, hogy ilyen sokára sem ábrándult ki belőle, mert a tanár sokkal idősebb nála és semmi vonzó nincs benne. A kamaszok általában nem szoktak ilyen sok ideig szeretni valakit. Szerintetek mikor fog ez elmúlni?

2015. dec. 6. 23:06
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Ezt inkább valamiféle túlzott rajongásnak nevezném, ami elég gyakori ilyen idős korban.

Vagy te próbálj meg vele komolyan beszélni. Ha pedig nem tudsz rá hatni akkor irány a pszichológus. Nagyon labilis a lányod, és valami muszáj vele csinálni. Van valami hobbija? ha nincs akkor jó lenne ha sportolna valamit rendszeresen, ahol levezeti az energiáját, eltereli a figyelmét, élvezi és felfrissül tőle.

egyébként nem is az a baj hogy vonzódik az idősebb tanárjához, mert az előfordul, lehet tetszik neki a személyisége, stb.... de ez már beteges amit múvel.

2015. dec. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Tanárral beszéltél? Tán neki se ártana szólni h ne bátorítsa a kislányt, lehet van több diákja akivel haveri a viszony és nem gondolja h szerelem lenne.
2015. dec. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

#20 Eszemben sincs elhanyagolni a gyerekemet, csak nem akarom elvinni egy idegen emberhez. Szeretném, ha adnátok ötleteket, hogy miképp kerülhetek közel hozzá, hogy elmondja nekem a problémáit. Végül is én vagyok az anyja, és nem adtam rá okot, hogy ilyen zárkózott legyen velem.

#21 Sajnos nem végez semmilyen testmozgást, még arra is alig tudom rávenni, hogy tesi órán csinálja a feladatokat. Szerencsére vannak hobbijai, amiben el tud merülni, például szeret programozni, kémiát tanulni. Legalább ilyenkor valami másra gondol.

#22 Nem beszéltem erről a tanárnak, mert a lányom azt mondta, hogy ne mondjam ezt el senkinek, főleg ne a szerelmének.

Legjobban szerintem úgy tudnék segíteni neki, ha tudnám ennek a "rögeszmének" az okát. Nem valószínű, hogy apakomplexusa van, mert a férjem az utóbbi pár évben kifejezettem kedves és gondoskodó vele.

2015. dec. 10. 22:34
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

"Nem valószínű, hogy apakomplexusa van, mert a férjem az utóbbi pár évben kifejezettem kedves és gondoskodó vele."

Sajnos ez már nem meghatározó, ha kisgyerekkorban nem ez így volt.


Én felnőttként jártam pszichológushoz, és kiderült, hogy a problémáim jelentős részét az okozza, hogy az apám a legszenzitívebb szakaszban elhanyagolt. 3-7 éves kor között van az ödipális konfliktus (lányoknál Elektra-komplexusnak is szokás nevezni), amikor a kisgyerek az ellenkező nemű szülője iránt kezd el rajongani.

Ha ebben a szakaszban sérül, akkor az egy életre (!) kihat az ellenkező nemhez való viszonyára.

Az, hogy az apám ebben a szenzitív időszakban elhanyagolt érzelmileg (csak fizikalilag volt jelen az életemben), meghatározta a férfiakhoz való viszonyomat. Minden kapcsolatomban elhagyatottság-érzésem volt, ha indokolt volt, ha nem. Nem tudtam valódi intim kapcsolatot kialakítani, minden párkapcsolatomban boldogtalan voltam.

Nekem pszichoterápiával sikerült változtatni ezen, közel 40 évesen! Pedig azóta jó a kapcsolatom az apámmal, de abban az időszakban sérültem, amikor a legfontosabb lett volna a jelenléte. Ennyit számít...

Szóval én mindenképpen javaslom a pszichológust, egy jó szakember rá tudja venni a lányod az együttműködésre.

2016. jan. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Én majdhogynem 5 évig szenvedtem így egy régebbi tanárom miatt, és egyedül az segített rajtam, amikor elballagtam. Azóta ha esetleg látom, már nem érzek semmit. Sőt, már szinte az ellentettjére változtak az érzéseim iránta, mert ahogy múlt az idő és eltávolodtam tőle, "kiszerettem" belőle, utána pedig már nem elvakult, h*lye fejjel tekintettem rá, ráébredtem, hogy nem is olyan, mint amilyennek hittem! Ergo, már jóformán nem is szimpatikus. Szerintem ilyesmi idealizáció is szerepet játszhat ebben a kislányodnál, esetleg álmodozik is mindig erről-arról, ezekkel meg még jobban "beleőrjíti" magát ebbe, én is ezt csináltam. Voltam is depressziós miatta, bár én öngyilkosságot soha nem kíséreltem megtenni. Szóval a Te lányodnál úgy tűnik, hogy ennél súlyosabb a helyzet, talán azért is, mert a tanár haverilag kezeli, jó és közelebbi a viszonyuk. Ennek ebben az esetben szerintem nem szabadna így lennie, mert ezzel csak még rosszabb. Én is emlékszem, amikor kedvesebb volt velem bármi kapcsán az a tanárom, rögtön megint belelovaltam magam az egészbe, nem tudtam tőle elszakadni. Mondanám, hogy majd a ballagás segít, de mivel a lányodnál tényleg komolyabbnak tűnik a gond, kérdéses, hogy egyrészt a ballagásig nem fajulnának-e el megint a dolgok és próbálkozna valami h*lyeséggel, vagy nem készülne-e ki még jobban, plusz másrészt, nála szerintem az is kérdéses, hogy a ballagás utáni "elválást" hogyan fogadná...
2016. jan. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

14 eves.. igenis szuksege van segitsegre. Nem idegen emberEK koze kell vinni hanem surgosen pszihologushoz! Nem bantalak,de nagyon furcsa amiket csinal es surgos kezeles kell neki. Nem tudod mi megy vegbe benne,miket gondol vagy tesz a hatad mogott! Neked nem fogja kitarni a szivet! Igen,vidd el eroszakkal. 14 eves. Te felelsz erte! Es ha 1-2 ev mulva banataban a droghoz nyul? Nem fogod elvinni elvonora mert nem.akarod idegen emberek koze vinni???


A tanarral is beszelnek a helyedben es ha mast nem,ot kernem meg h beszeljen a lannyal h forduljon pszihologushoz! Nem szabad sajnalni ra a penzt!

2016. jan. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Most már szerencsére jobban van, remélem, ha elballag, akkor vége lesz a dolognak.
2016. jan. 26. 08:52
 28/29 anonim ***** válasza:
No, azért a tinik jó része próbál komolytalanul öngyilkosságot elkövetni, mert nagy a világfájdalmuk. 14 évesen egyszer én is "próbáltam" (egy éles tárggyal megvágtam az ütőerem MELLETT, de direkt messzebb tőle :-D ), de eszem ágában nem volt valójában meghalni, "csak" tini voltam és szerelmi bánatom volt... Azért nem kell rögtön zárt osztályra küldeni egy tinit, én is rendes dolgozó felnőtt lettem, 2 gyerekkel. Csak sokkal jobban oda kell rá figyelni.
2016. febr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Miért tetted fel a kérdést,ha mindent hárítasz?!Sok sok segítőkész válaszoló írt Neked,de Te mindent jobban tudsz!Akkor oldd meg a dolgokat.
2016. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!