Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem tudom ellátni a gyereke...

Ha nem tudom ellátni a gyerekeket, a gyámügy kihelyezheti őket?

Figyelt kérdés

4 gyermekem van. A párom mostanában semmit nem segít (hosszú, most nem fejtem ki miért). Mindig fáj a hátam, a lábam, mióta az elsővel megcsászároztak, valószínű rossz helyre ment az injekció. Minap összevágtam kézi fűrésszel 1 köbméter fát, behordtam. Azóta nem bírok állni, ülni, lehajolni, nem tudom elvinni a kicsiket oviba, suliba, a legkisebb még itthon van. Egyszerűen bármit csinálok, képtelen vagyok bármit is megtenni, annyira fáj. Sajnos muszáj belátnom, hogy nem bírom tovább, ekkora fájdalmat nem bírok leküzdeni. Orvoshoz nem tudok menni, mert nincs kire bízni a gyerekeket. Olyan a közlekedés, hogy vagy elvinni, vagy hazahozni nem tudnám őket, a kicsit meg nincs kire hagyni.

Szerintetek a gyámügy nem tud ilyen esetre valakit biztosítani, vagy ideiglenesen elhelyezni őket valahol, amíg rendbe jövök?

Gyes, családiból próbálom eltartani őket, mert a párom nem segít, sőt.... Rokon nincs.

Vagy valaki tud ésszerű tanácsot adni? Megbuktam, azt tudom. Soha nem éreztem még ekkora fájdalmat, és sajnos egyedül maradtam vele.

Kérlek, ne ítéljetek el. Próbáljuk a gyámügyes csajjal eltávolítani a párom, de nehéz, sajnos túl sok jogi kiskapu van, amivel élhet.

Márciusban megy a fiam oviba, onnantól valahogy meg tudnám oldani. De így? Hogy lássam el őket?

Tényleg bármilyen ötlet érdekelne, kérlek segítsetek!


2015. dec. 8. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ha van gyámügyes kapcsolattartó, őt kellene megkérdezni. LEhet, hogy rászorultsági alapon szociális munkást kijelölnek. Vagy, ha hosszabb időről van szó, akkor nevelőszülőkhöz kerülnek a gyerekek - bár ez kétségtelenül a legkedvezőtlenebb megoldás nekik.


Több gyereket viszont ne vállalj, bár gondolom te is rájöttél, hogy már így is túlvállaltad magad úgy, hogy se anyagiakban, se energiában nem tudod megfelelően ellátni a jelenlegi gyerekszámot.

2015. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Gyerekkel is lehet orvoshoz menni... Énis így szoktam. Nekem 3 van, tudom hogy nehéz, énis egyedül vagyok. Akarni kell, nem pedig panaszkodni-bocs
2015. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze, a 2 évesemmel el tudok menni, ezzel nem lenne gond. Csak a nagyobbakat nem tudom elvinni vagy elhozni az oviból, suliból. Nagyon ritka a buszjárat.

Én a 3. gyereknél elköttettem magam, valahogy mégis becsúszott. Mostmár átvágva és elégetve vannak a petevezetékeim.

2015. dec. 8. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Létezik olyan, hogy "helyettes szülő", pont az olyan esetekre, amikor a szülő pl. kórházba kerül, és nincs rokon, másik szülő, aki el tudná látni a kiskorú gyerekek felügyeletét. Ilyenkor ez a helyettes szülő kvázi vendégül látja a gyerekeidet, amíg te újra képes nem leszel ellátni őket. Gyermekjóléti szolgálatnál érdeklődj.

De ha az apa ugyanolyan teljes jogú szülő, mint ő, akkor ez első sorban az ő kötelessége lenne, nem is feléd, hanem a gyerekek felé, úgyhogy először őt veszik elő, hogy miért nem oldja meg a problémát. Mondjuk tényleg, miért nem? Minek kellett neki négy gyerek, ha nem hajlandó gondoskodni róluk?

2015. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom hol laksz, de ez az alapítvány nincs a közeledben? Biztosan tudnának valakit küldeni.

[link]

Kár, h nincs autóm, ha a gyerekekre nem is mernék egyedül vigyázni, elvinnélek velük együtt a dokihoz:(

2015. dec. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mert apuka csúnyán alkoholista lett az utóbbi 1 évben, már reggeltől iszik, agresszív, többször feljelentettem, de egyenlőre hiába.

Köszönöm a tanácsokat, utánakérdezek mindennek. Kedves utolsó válaszoló, nagyon aranyos vagy.

2015. dec. 8. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!