Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 14 hetes kismama vagyok és...

14 hetes kismama vagyok és sajnos 3napja nem volt szekletem. Ma nagyon felpuffadtam vettem be egy espuziman gyongyot ugye nem arthat a babanak?

Figyelt kérdés

2015. dec. 8. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem árt.

"Nem várható negatív hatás, ha az Espumisan Gyöngy kapszulát a terhesség és szoptatás időszakában szedik, mivel a hatóanyag, a szimetikon nem kerül át a gyomorból és a belekből a véráramba."

2015. dec. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, legalább megnyugodtam :) De azért próbálok minnél ritkábban venni be.
2015. dec. 8. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is gyakran volt székrekedésem ebben az időszakban. Nálam a sok rost és a rengeteg folyadék volt az, ami bevált. Ha folyamatosan fennáll ez a probléma, akkor tolj be néhány kanál szilvalekvárt, akár napi rendszerességgel. És igyál nagyon sok vizet.

Amit viszont kerülj, az a fekete tea, kávé, csoki, fehér kenyér, mert ezek mind fogják a székletet. Persze nem tilos egyik sem, de próbáld lecsökkenteni a mennyiséget.

2015. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem árt.

Viszont ezt a hozzáállást soha nem értettem, hogy valaki ELŐSZÖR bevesz egy gyógyszert és UTÁNA kérdezi meg, hogy árt-e vele. Mi ebben a logika, nem fordítva kellene?

2015. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mondta a férjem nagymamaja, hogy nem árt, csak gondoltam megkerdem az emberiséget is, hogy teljesen biztos legyek bennt. Ez itt a logika.Köszönöm szépen a választ!:)
2015. dec. 8. 22:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem árt az espumisan, még a reklámban is kiemelték, hogy terhesen is lehet alkalmazni. De az a székrekedéseden nem igazán segít. Ez sajnos terhesség esetén gyakran előfordul. Próbálj meg sok rostosat enni, szükség esetén duphalac vagy laelovac szirupot használhatsz. Az nem hashajtó, hanem székletlazító, és segít.
2015. dec. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ajánlom az útifű-maghéjat, nagyon jó, este 1 ek. 2 deci vízben elkeverve, gyorsan megiszod, másnapra nálam mindig meghozza az eredményt, ha előtte gond van. Ezen kívűl valóban fontos a sok folyadék, illetve ajnlom még a magnéziumot (Magnesii citricii). Nekem ezek jöttek be, főleg az útifű maghéj. Ha 2-3 napig kimarad, elég egy evőkanál belőle.

29 hkm

2015. dec. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!