Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor jelentenétek be a...

Mikor jelentenétek be a munkahelyen szélesebb körben a terhességeteket, és miért? A 3. hónap után, vagy addig titkoljátok, amíg lehet?

Figyelt kérdés
Korábban mindenki addig titkolta, amíg tudta, és ment a találgatás, hogy vajon meghízott, vagy terhes. Mostanában viszont elterjedt, hogy a kismamák a 3. hónap után elmondják az egész osztálynak, de vannak akik ezt nem nézik jó szemmel. Vajon miért? Szellemi dolgozókról van szó, nem azért teszik, hogy a fizikai munkában kímélve legyenek.

2015. dec. 9. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Pár kollegamnak már akkor elmondtam, amikor volt szivhang, de hivatalosan csak a 12. heti uh után jelentettem be a főnökömnek és utána a többi kollégának. Nem éreztem, hogy bárkinek ne tetszene, még a főnököm is örült, bár én a bejelentéskor azt is közöltem, hogy a tgyás után szeretnék visszajonni, mert a férjem megy gyedre.
2015. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi megvártuk az első - kritikusabb - trimesztert, illetve a 12. heti UH-t, ahol mindent rendben találtak és ezt követően jelentettem be a munkahelyemen. Nem szerettem volna titkolni, hiszen egyrészt boldogok voltunk, másrészt a hasamat sem akartam behúzva tartani ilyen hülyeség miatt, harmadrészt úgy tartottam korrektnek, ha a munkáltatóm időben értesül arról, hogy belátható időn belül pótolnia kell és fokozatosan át tudom adni a feladataimat másnak.
2015. dec. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A főnökömnek a 11. héten jelentettem be az orvosi papírral a kezemben, amin rajta van, hogy meddig dolgozhatok. A kollégák közül azoknak, akikkel jóban vagyok a 14-16. hét között kezdtem elmondani. Kiszúrni a 20-22. héten szúrták.
2015. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is a 12. heti UH után mondtam meg a főnöknek és a kollégáknak is.

Főnök jól fogadta, örült, illetve a többiek is.

Én úgy gondoltam, így korrekt, mert kellett keresni valakit addig a helyemre, amíg otthon vagyok a babával.

2015. dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valamivel a 12. hét előtt elmondtam. Semmi okom nem volt titkolni, csak azért nem szóltam róla korábban, mert nagyon nehezen jött össze a baba, és kicsit féltem tőle, hogy valami történik. De egyébként a legtöbben tudták is, hogy szeretnénk babát, a főnökömnek is elmondtam, mivel elég sok vizsgálatra kellett járnom, és már ciki volt csak annyit mondani, hogy "orvoshoz kell mennem", szóval úgy voltam vele, hogy megérdemli, hogy elmondjam neki, hogy miért kéretőzök el ennyiszer. Úgyhogy a babát is elmondtam neki rögtön, amikor már nem izgultam azon, hogy nem marad meg. Na meg a többieknek is utána. Nálam mondjuk úgy jött ki, hogy előtte pont szabin voltam három hétig nyáron, és amikor visszamentem, akkor úgy gondoltam, hogy itt az ideje elmondani (ekkor voltam kb. 10-11 hetes).

Én semmi olyasmit nem tapasztaltam, hogy ezt bárki is rossz szemmel nézné, mindenki gratulált és velem együtt örült.

2015. dec. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Én is a 12. héttel értek egyet, először tudja meg a főnök, utána meg bárki tudhatja. Engem maga a hírközlés része érdekel, hogy ha ezt megosztom mindenkivel, akkor ezt a bejelentést miért veszik rossz néven, vagy miért zavarja a kolléganőket? Korábban a pletyka se volt jobb.
2015. dec. 9. 22:57
 7/10 anonim ***** válasza:

"vagy miért zavarja a kolléganőket?"

Hogy őket miért, az tuti: irigyek. Gondolom, csak azoknak nem tetszik, akiknek még nincs gyerekük. Talán pasijuk sem.

2015. dec. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hivatalosan a 12. héten akartam, de rossz lett a kombinált tesztünk, így az amniocentézis eredményéig (azaz a 18. hétig) nem mondtam meg. Nem titkoltam, mert látszott, de nem szajkóztam. Utána is csak azért beszéltem a főnökömmel, mert meg akarta szüntetni a szerződésem, és kértem, hogy hosszabbítson, hogy legyen gyedem.


A többieknek mostanában kezd feltűnni, de nem mondogatom nekik. Zavarnak az "ugye milyen csodálatos?" kérdéseik, főleg mikor 4 napja székrekedéssel alig tudok ülni:D Irodai munkát végzek.


27 hkm

2015. dec. 10. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy, mert akit ez zavar, azt zavarhatja az is, ha meg egyáltalán nem mondod meg, hanem ő veszi észre, és akkor meg az a gond, hogy miért nem mondtad. Akivel jó a viszony, annak miért ne mondhatná el az ember?:) Mondjuk ha hozzám egy olyan munkatárs jönne oda közölni, hogy babát vár, akit csak látásból ismerek, biztos, hogy vele örülnék és gratulálnék, de nekem furcsa lenne, ahogy egy kör-e-mailben közlés is. Ha nem teátrálisan van bejelentve az éves nagy értekezleten, akkor szerintem nincs vele semmi gond. Illetve az sem mindegy, hogy hány embert érint közvetlenül, hogy kiesel a munkából, ugyanis azoknak is tudniuk kellene nyilván róla.
2015. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a 14. héten mondtam el a főnökeimnek, a kollégák még nem tudják (19 hetes vagyok). Valahogy nem akarom nagydobra verni, számomra az, h babát várok, elég intim dolog. Bár már eléggé látszik :)
2015. dec. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!