Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás táppénzből?

Gyerektartás táppénzből?

Figyelt kérdés
A bíróság megállapította a gyerektartás összegét. Ezt a munkabérből vonták. A munkaadóm kapott róla határozatot stb... Viszont most táppénzen vagyok, az összeget úgy utalják a számlámra, de nem vonnak belőle gyerektartást az ex meg hisztizik. Ilyenkor mi a teendő? Ez is a munkáltató dolga lenne, nem?
2015. dec. 11. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A munkahelyed TB kifizetőhely?

Amúgy, utald át és kész...

2015. dec. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem TB kifizető hely
2015. dec. 11. 12:34
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

Az ex meg hisztizik-gondolom a gyereked ebben a hónapban is kér enni.

Utald át az összeget és ennyi.

2015. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Van mit ennie ne aggódjál. Ne keverj össze a barna magyarokkal légyszíves.
2015. dec. 11. 13:03
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem fizetsz gyerektartást jogosan hisztizik.

Te se foglalkozol azzal,h ő mikor van táppénzen és jut-e ugyanannyi a gyerekre, mint amikor teljes fizetést kap. Vagy igen?

Utald át a megfelelő összeget gyerektartás megjegyzéssel és akkor nem lehet utólag hisztizni.

2015. dec. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ez is a munkáltató felelőssége, a foglalkoztatói igazoláson, amit a tb felé beküldenek, fel kell tüntetni a letiltásokat, így a gyerektartást. is.
2015. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem is a munkáltatóm felelőssége. Egyébként is többet adok mint a megszabott. Igazából vert már át anyagilag és egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy nem kapja meg. Tehát nem utalok neki egy vasat sem. Hívja fel a munkáltatómat, engem nem izgat. A gyereket heti 3-4 alkalommal is látom, itt szó sincs arról, hogy nem akarok fizetni, mivel amúgy is mindent megadok neki. Én fizetem az iskoláztatását,ruháit, kirándulásait, az edzés havi díjait, telefont stb... Ne akarjon már pár ember itt engem ilyen semmire kellőnek nézni, azért mert nekik csak olyan emberekkel volt dolga. Köszönöm!
2015. dec. 11. 19:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi a fenéért írtad ki a kérdést?!Miben bíztál?Hogy mindenki NEKED ad igazat?????Cumi,apukám!Néha Te,mint pasi is állhatsz a fütykös másik oldalán.....ennyi.
2015. dec. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem hisztizik, igaza van. Nem ő hibázott, ha nem vontak, hanem a munkáltató.
2015. dec. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tudod miért írtam ki a kérdést? Mert megbeszéltünk anno egy bizonyos összeget amit adok neki. Kb 2 év elteltével feljelentett, hogy nem fizetek gyerektartást. Én hülye kézbe adtam neki mert nem gondoltam, hogy ilyenre képes lehet. Így szépen 2 év gyerektartást kellett igazságtalanul kifizetnem. Mivel ez a munkáltatóm dolga és nem akarok megint pofára esni ezért írtam ki a kérdést. De utolsó előttinek üzenem, hogy te többször állsz a másik oldalon mint én, csak te szó szerint meg is szívod ;)
2015. dec. 12. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!