Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg a mai 9-10 évesek azt...

Tényleg a mai 9-10 évesek azt hiszik mêg van Jézuska, meg Mikulás? Mennyire általános hogy 9-10 éves ne tudjon hajat mosni, hajat szárítani, késsel enni? Ne tudja hogy anya tesója az ő nagybátya. Szerintem ez nagyon gáz (lennt lényeg)

Figyelt kérdés

A mi időnkbe elsős kisgyerekek el tudtak menni párszori elkísérés után suliba,be tudták zárni kulccsal az ajtót,fel thdtak öltözni,ha azt mondták fuss el tejért meg tudták tenni.

Mire elsőbe mentek tudtak mi a valóság,első végére tudták nincs mikulás,jézuska igazából.

Tisztába voltak hogy anya,apa tesójai a nagynénik,bácsik és az ő gyerekeik az unokatesók.


9-10 éves gyerek simán tudott hajat mosni,szárítani,sok már körmét is le tudta vágni stb,sok mindenben önállóak voltak.Tudtak kenyeret szelni,ha anyu mêg nem ért haza és éhessek voltak.



Valóban ennyire önállótlanná,tudatlanná váltak a gyerekek?



Van egy munkatársam mindenkit leszól és csak hallgatok amikor a gyerekeiről beszél 9,5 évesek a fentieket ő melgette.A fia 6 évesen nem tudott állva pisilni,szappanozni magát,9 évesen még felöltözés sem ment könnyen.


Más gyerekeit úgy leszólja.


2015. dec. 12. 20:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Abban szerintem nincs semmi rossz, hogy még hisz a jézuskában, meg mikulásban.

Bár elég szokatlan, mivel ez az első osztályban tisztázódni szokott. Valaki úgyis belöki, hogy nem létezik.

Elsős gyereket nem küldenék egyedül suliba. Engem is 5-6-ik kísértek, pedig 94-es vagyok.

Az öltözéssel nem volt gond, már oviban is egyedül öltöztem. Ergo az óvónénik se öltöztetnek mindenki egyesével. Már ott megkellett volna tanulnia.

A ki kinek a kicsodája, már oviba szokott tisztázódni.

Amióta az eszemet tudom egyedül fürdök.

A körömvágás is hasonló nálam.

Enni is már oviban megtanítanak.


A szülő hibája ha ennyire lemaradott a gyerek a kortársaihoz képest. Az én körömbe senki sem olyan mint akit TE leírtál.

2015. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Szerintem gáz hogy hisz bennük,hiszen bőven az álom és valóság között különbséget kellene tenni.


Jézusom 11-12 éves korodig úgy kísérgettek suliba?

Ez nagyon ciki.

Ezt még itt sem szokás,pedig sok az elênyeztetett gyerek.

2015. dec. 12. 20:37
 3/19 A kérdező kommentje:

Pedig egyre több ilyen önállótlan,elkényeztetett gyerekről hallok.


Ezek falusi gyerekek.


Akkor ha suliba is úgy kísérgettek gondolom boltba se jártál egyedül?

Azta,ez gáz.

Nem csodálkoznék ha kiderülne tipikusan az a gyerek vo!tál akinek középsuliba végig anyu készítette a szendvicset,teát,vasalt rá.

2015. dec. 12. 20:40
 4/19 A kérdező kommentje:
Bocs,nem megsérteni akartalak,de nekem ez bőven az elkényeztetett kategóriába tartozik már.
2015. dec. 12. 20:42
 5/19 anonim ***** válasza:

Én '85-ös vagyok, elsős koromban még bőven hittem a Mikulásban, Jézuskában, nem értem, ez miért baj. Később pedig nem mondtam el a szüleimnek egy ideig, hogy már tudom, mi a szitu, mert szerettem volna játszani, amíg lehet. Könnyen lehet, hogy a kolléganőd 9,5 éves gyerekei sem hisznek már ezekben, csak az anyjuknak mondják, hogy de.

A rokonsági fokokat már a 3 évesem is tudja, ez nem "mai világ" függő, van, aki megtanítja, van, aki nem. Az állva pisilés is ilyen, vannak családok, ahol a férfiak állva pisilnek, ott nyilván ezt tanulja meg a gyerek is, és vannak, ahol nem.

Iskolába egy kis faluban, ahol mindenki ismer mindenkit, előbb elengedi az ember egyedül a gyerekét,mint a fővárosban, hacsak nem a sarkon van a suli. Én sem jártam egyedül iskolába sokáig, hanem egy idősebb barátnőmmel, de közel volt az iskola, villamosra pedig ötödikes koromban szállhattam egyedül, ekkor mehettem át először egyedül forgalmas úton vagy lámpás kereszteződésen is. Pedig nem ma volt.

2015. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
De mondd csak, kedves Kérdező, a te gyerekeid egyedül jártak elsőben suliba, és egyedül mentek ennyi idősen kenyérért? Nem kell válaszolni, sejtem.
2015. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87-es vagyok, és alsóban még simán jött hozzánk a mikulás, nem tudom, miből gondolod, hogy ez egy kisiskolásnál gáz. Ja, és harmadikos koromig vittek suliba, és jöttek is értem. Mint ahogy az osztályban mindenkiért, nem is engedték volna a suliban, hogy szülő nélkül menjünk haza. Ebben semmi elkényeztetés nincs, egyszerűen csak szerintem eleve nem normális, ha egy 6-8 éves gyerek tökegyedül jön-megy busszal, és a szülő nem is tudja, hogy odaért-e, vagy sem.
2015. dec. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen iskolába jártál és mikor, de minket pl 4. osztályos korunkig nem engedtek haza csak ha jött értünk szülő/ nagyszülő/ idősebb testvér, ha valaki olyan jött, akit a tanár nem ismert, akkor szülői igazolást kellett vinni, hogy ma xy megy a gyerekért. Ennek semmi köze az elkényeztetettséghez, ez arra jó, hogy ha a gyerekkel történne valami, az iskola így moshatja kezeit, hogy ők nem engedik el egyedül vagy idegennel az alsós gyereket.

A többi tényleg gáz, bár sok családnál láttam, hogy annyira nem akarnak foglalkozni a gyerekkel, hogy inkább megcsinálják helyettük, mint megmutassák nekik, hogy hogy kell. Ja, és a hajmosás. Szakmába vágó dolog, így tapasztalom, hogy sok felnőtt sem tudja, hogyan kell hajat mosni :D

2015. dec. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Le ne bsznál már egy 9-10 éves gyereket,mert hisz a jézuskában,meg a mikulásban...
2015. dec. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

6-os ugyan mar, a kérdezőnek egészen biztos nincs gyereke, mert minden ultra gáz.

Abban igaza van, hogy a kolléganője ne szólja le más gyerekeit, ha az öve sem tökéletes, de minden másban nem, mindenki úgy neveli a gyereket ahogy jónak latja.

2015. dec. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!