Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg a mai 9-10 évesek azt...

Tényleg a mai 9-10 évesek azt hiszik mêg van Jézuska, meg Mikulás? Mennyire általános hogy 9-10 éves ne tudjon hajat mosni, hajat szárítani, késsel enni? Ne tudja hogy anya tesója az ő nagybátya. Szerintem ez nagyon gáz (lennt lényeg)

Figyelt kérdés

A mi időnkbe elsős kisgyerekek el tudtak menni párszori elkísérés után suliba,be tudták zárni kulccsal az ajtót,fel thdtak öltözni,ha azt mondták fuss el tejért meg tudták tenni.

Mire elsőbe mentek tudtak mi a valóság,első végére tudták nincs mikulás,jézuska igazából.

Tisztába voltak hogy anya,apa tesójai a nagynénik,bácsik és az ő gyerekeik az unokatesók.


9-10 éves gyerek simán tudott hajat mosni,szárítani,sok már körmét is le tudta vágni stb,sok mindenben önállóak voltak.Tudtak kenyeret szelni,ha anyu mêg nem ért haza és éhessek voltak.



Valóban ennyire önállótlanná,tudatlanná váltak a gyerekek?



Van egy munkatársam mindenkit leszól és csak hallgatok amikor a gyerekeiről beszél 9,5 évesek a fentieket ő melgette.A fia 6 évesen nem tudott állva pisilni,szappanozni magát,9 évesen még felöltözés sem ment könnyen.


Más gyerekeit úgy leszólja.


2015. dec. 12. 20:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 7 éves egyedül öltözik.Hisz még a mikulásba a jézuskába és a nyusziban is😊.Elkísérem az iskolabuszhoz és megyek érte amikor hozzák az iskolabusszal.Elengedem egyedül boltba.Körmeit is próbálja egyedül vágni.A nevelt lányom 4 éves.Nyáron elkezdtük párommal önnálóságra nevelni értem itt pisi után nunitörlés kézmosás.Egyedül vetkőzzön és öltözzön.Amennyire tudja fürdésnél mossa meg magát.De ezek szerintem is nevelés kérdése.Idegesít kedves kérdező hogy munkatársnőd Mindenkit megszól, de te is leszólod ugyanúgy őt!Legalábbis itt.Ha még nincs gyereked van egy elképzelésed hogy mi lenne az ideális, de a felét nem fogod tudni betartani.
2015. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Nincs gyerekem valóban,és alsós koromig városba laktam és lássatok csodát mindenki egyedül járt suliba már elsőben is,érettebbek,talpraesettebbek voltak,nem díszkísérettel mentünk,ugyanis anyukának,apukának dolgozni kellett menni,a gyerekek többen összeálltak és elmentek suliba.És városba belevalóbb,panel gyerekek voltak,le futottak boltba ha megkérték erre,a játszótér tele volt gyerekekkel,szülő elvétve volt látható.



Felsős koromba költöztünk vidékre 5-ben és ott a suli a falu végén volt,a gyetekek simán 7-8 évesek mentek egyedül suliba,hisz nem volt kire bízni a gyereket,senki nem halt bele:-) ,tudtak ajtót nyitni,zárni.


-Hol volt mobil,meg mikro!

-Mégis le tudta főzni a teát magának,kakaot gázon melegiteni,meg kenyeret szelni az alsós gyerek is!

-Vagy azt mondták fuss el a közeli boltba el tudott menni.


Pedig elkényeztetett akit felsősként vagy akár 10 évesként a közeli iskolába úgy kell elkísérni.Képtelen egyedül bo!tba elmenni ha megkérik vegyen tejet,kenyeret,nem képes,ajtót nyitni,zárni,mikroba tejet,teát megmelegíteni,szendvicset ha a anyu nem ér haza megcsinálni,mert éhes!!!!

Ezekből lesz az a gyerek aki 14-16 évesen sem fog vasalni,mosogatni,a lakásban,házban segíteni,boltba menni,hanem középiskolás kora végéig jól kihasználja a szüleit,majd mindent megcsinálnak helyette,mindent kifizetnek.

Ezekből lesz akiket középiskolásként is úgy kell a közeli háziorvoshoz elvinni olyan életképtelen szegényke.

De ha a plázába anyu pénzét el kell szorni,apuéból jogsira menni az majd megy nekik,de csak kapni tudnak,adni nem!!!



Van Pesti unokatesóm és ott is a srácok egyedül mentek suliba,mert nem volt más választásuk.Nincs mindig a gyereket másokra rábízni!



Akkor ti sose játszottatok egyedül gyerekkorban?

Sosem mentetek boltba egyedül?

Se postára,se orvoshoz,se gyógyszertárba vagy mi?

2015. dec. 13. 19:37
 13/19 A kérdező kommentje:

11\12 igen lszólom,mert a nap 8 órájába masokat capol,mást nem hallok mint mindenki gyereke hülye,minden szülő idióta,minden szünetben a facebook-on masok után leselkedik,ki hol volt,mit csinált ha nyaral.

Azért leszólt nem normálisnak nevezett egy akkoriban 5 êves kisgyereket mert óvis ünnepen anyukajához rohant és amikor nem akarták az óvónők engedni hogy a gyerek anyja ölébe ülhessen sírni kezdett.


Vagy 2-3 éve egy 11 éves falubeli kissrácot,nagyobbik lány osztálytársa mert megijjedt a gyerek,az anyuka elment dolgozni,falun belül melózik,a kulcsot magával vitte így a gyerek nem tudta az ajtót bezárni és ijjedtem,majdnem sírva várta miután felhívta az anyukákat a srac nincs kulcs hogy hazaérje.


Nincs olyan nap hogy ne szólna le kis,apró dolgokért másokat.

Közben meg röhögve mesél a gyerekeiről,hogy mit nem tudnak.Nem tudják a mamának mi a neve pl.



Ha minden nap ezt hallgatnád te is egy idő után valahol kibeszélnéd magad,mert sok volna már.

2015. dec. 13. 19:46
 14/19 A kérdező kommentje:

De 7 évest eleve 10 éveshez nem is lehet hasonlítani.


Gyerekem nincs de kisiskolásként a beteg unokatesómra sokat vigyáztam,anyukája házmester volt,amikor takarítani elment,jöttem játszani,nem tud járni,és értelmileg is sérült,de nagyon sok alap dolgot meg tudott csinálni,simán otthon lehetet hagyni akár 2-3 órára is kisgyerekként is,csak szendvicset,meg inni valót kellett hagyni,mert finom mozgásokat nem tud.Eltévézett addig,és sérült létére tudta idegent nem engedünk be.

Mindig ablakból nézte mikor jövünk suliból haza szegény.

2015. dec. 13. 19:54
 15/19 A kérdező kommentje:

Amúgy nem azt mondtam hogy 6-7 éves egyedül menjen suliba,hanem azt hogy korábbi 6-7 éves erre képes volt és nagyon sok mindenre és erre most sokszor egy majdnem 10 éves nem képes.Sokszor olyan dolgokat nem tudnak amit korábban óvisok alapból tudtak.


És nem azt mondtam 6-7 éves nem hihet jézuskába,hanem azt hogy az gáz hogy 9,5-10 éves gyerek aki lassan kiskamasz már azt hiszi valóság(nem megjátszák,ahogyan mesél az anyjuk miközben másokat capol folyton, bizony nem tudják elég sokszor mi a valóság,mi a mese ezek a gyerekek)

2015. dec. 13. 20:14
 16/19 anonim ***** válasza:
Remélem, miután kiírtad magadból a szívfájdalmadat, megnyugodtál, és ezután lesz erőd ugyanezzel az intenzitással foglalkozni a saját életeddel. Hidd el, megéri!
2015. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Én is remélem!


Nem bántani akartam a gyerköcöket,pont az ellenkezője azt leírni hogy itt ez a nő aki napi szinten mindenkit,kisgyerekeket is leszól holott az ő csemetéit is lehetne friszkirozni,neki talán tetszene?Felháborodna.

Volt pl hogy valaki gyerekét leszólta,meg az anyját,én megvédtem,de jobb hallgatni mert jól nem lehet kijönni belőle.


A munkahelyemen elszámolok 10-ig,próbálom nem meghallani kit szíd,fikázz le,de egy idő után felgyűlemlik bennem hogy csak a hibát kell mindenkibe látni és kijön belőlem.

Meg a legrosszabb hogy mivel ez vesz körül napi szinten rám is ragad ebből a szemléletből akaratlanul is.



Ötletek?

Mit csináljak ha felgyülemlik,hol adjam ki magamból ezt úgy hogy mást ne sértsek meg.


Komolyan hidjétek el mindig ezt hallgatni,(tele vagyunk nőkkel a munkahelyemen,mindig valakit lefikáznak)nem könnyű.És ragad rám is ez pedig nem akarom.

2015. dec. 14. 18:38
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem basszus, én nem jártam egyedül suliba alsóban, mert a szüleimben volt annyi, hogy biztonságban akartak tudni. És képzeld, mindketten dolgoztak, de munka előtt elvittek iskolába, ahogy munka után meg értem jöttek. Vagy szerinted hogy van ez, ovis korig meg tudják oldani, aztán hirtelen széttárják a kezüket, és onnantól kezdve, hogy a gyerek már iskolás, nem tudják? 93-ban, amikor én voltam elsős, érdekes módon az összes szülő meg tudta oldani, pedig a családok többségében mindkét szülő dolgozott, és nem is a nagyik hordták iskolába a gyerekeket.

Boltba elküldtek, mert az közel volt, az ablakból látni lehetett, hogy odaérek-e, de az iskola cseppet messzebb volt. Egyébként a fiamat is hétéves kora óta elengedem egyedül boltba, mert szintén az erkélyről látni lehet, hogy odaér-e. Iskolába nem engedném egyedül, amíg alsós. És nem azért, mert töketlenebb, mint te voltál, kérdező, hanem azért, mert ÉN nem tudnék együttélni azzal, ha út közben valami baja történne, mert mi, a szülei lesz*rtuk, hogy mit csinál. De a te szüleidet csókoltatom.

2015. dec. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Én szüleim sem sza rták le hogy mit csinálok,de egyiknek 6-tól,másiknak 7-től volt munkaideje,suli meg 8-tól van.:-)

Meg alapból megtanítottak mi a piros,zöld,és zebra ....



Suli meg ha 500 m-en belül van 9-10 éves már bőven elmehet egyedül oda ma is.


Egyik már nem közvetlen kollegám sráca 12 éves vidéken élnek,de a srácot jó suliba akarta, városba járatni mivel hamar kiderült nagyon jó fejű és 9 éves korától egyedül buszozik 15 km-re,addigra megtanították,tudja mi a suli járat,ha elindult,felszállt telefonon bejelentkezett(csak ezért kapott telefont),ha suliba ért ismét jelez,majd ha jön haza ismét.


És képzeld nem azért utazott egyedül mert nem törödtek volna vele!Pont hogy törödtek,tapraesettnek nevelték.Nem tudták megoldani másképp.


Ahogy a másik kollegám srácai 10,12 évesek,a srác 6 évesen kezdte a sulit és egyedül járt suliba,szintén telefonos bejelentkezés volt,apuka műszakban dolgozott,nyáron meg jó futballista a gyerek,(rajzokpt,technikát kivéve 5-ös tanuló)így városba kellett bebuszoznia és 6 fele jött vissza heti 2-3 alkalommal,elmentek vele párszor,és ment a srác egyedül,most mondta vissza nem megy többet,vidéken rúgja a lasztit tovább,mert suli mellett az edzés városba suli időben azt jelentené majdnem 8-ra érne haza,sok lenne.

És nem felelőtlen,vagy nem törödömök a szülei!!!

2015. dec. 16. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!