Mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés

Idén indult el bennem, hogy szeretnék babát, de sajnos a körülményeink még nem olyanok és emiatt várnunk kell még vele. A szívem már nagyon szeretne, de az eszem tudja, hogy még várni kellene vele.

Még 2 évet biztos, hogy várnunk kell.

A férjem is szeretne, de Ő az aki még várna vele, szerintem időre van még szüksége, meg Ő a racionálisabb fajta, én inkább az álmodozó és nem félek annyira belevágni új dolgokba, míg Ő a megfontoltabb fajta, hogy csak akkor ha adottak a dolgok.


Mit tudnátok tanácsolni, hogy addig is ne legyek türelmetlen és ne jusson eszembe kb minden nap? :(


Esetleg saját tapasztalatokat is szívesen olvasnék, akik hasonló helyzetben voltak. :)


2015. dec. 14. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

hát amikor nálam is rájött akor jött a baba egy nö megérzi mikor kell hogy babája legyen. nem lehet mindiog arra várni hogy majd a körülmények megmondják a a fenét ne akörülmény határozza meg hanem te és a férjed. (nekünk pont épitkezés alatt jött össze a bébi terhesen végigcsinaltam egy teljes házalakitást utolso napig dolgoztam és már van két gyermekünk.

32 éves vagyok már még egy babaát szeretnénk 3 éven belül. ne a körlményekre alapozz mert ha igy lesz lehet a baba nem jkön össze csak 5 év mulva.

2015. dec. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es köszönöm a válaszodat.

Én nem is szeretnék a körülményekre hivatkozni, csak tudom, hogy a férjem szeretne,de még várna vele pár évet (ezt mondta). Erőltetni, meg siettetni meg nem akarom. :(

2015. dec. 14. 11:11
 3/12 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok? mert ha 30 tul akkor..már nem nagyon várogatnék
2015. dec. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miben fognak javulni a körülmények két év alatt? Milyen most és milyen lesz a helyzet? Bocsi, de ez nem elhanyagolható szempont, hogy eldönthessük, kinek van igaza.
2015. dec. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!


Most még csak bérelt lakásban vagyunk, lakást szeretnénk, de az sem biztos, hogy pár év múlva tudunk venni. Szóval még ez is egy nagy kérdőjel.

Van valamennyi félretett pénzünk (pár millió ft).

Viszont a férjem azt mondta, hogy 2 évet még biztos, hogy várna. Rákérdeztem, ha lenne már saját lakásunk akkor is várna-e és azt mondta igen.

Szóval most így belegondolva, ahogy leírtam neked, lehet, hogy nem is az ingatlanon van a hangsúly nála, hanem még nem kész rá, ezért kért tőlem 2 évet?

2015. dec. 14. 11:35
 6/12 A kérdező kommentje:

Illetve ha még nem kész rá, akkor vajon 2 éve múlva késznek fogja magát érezni?!

Már többször beszéltünk a baba dologról és sokszor magától hozta szóba, mikor a pocimat simogatta.

Szóval tudom, hogy szeretne, meg igazából láttam, hogy pici gyerekekhez is hogy viszonyul. :)

Néha úgy érzem, hogy még azt szeretné, ha vele foglalkoznék, meg hogy még talán nyugalomra van szüksége. Nagyon fárasztó az a munkakör, amiben Ő dolgozik, sokszor mikor hazajön az a kikapcsolódás neki, hogy gépezik, vagy odabújik mellém , hogy simogassam. Néha arra gondolok, hogy mi van ha még azt szeretné, hogy vele foglalkozzak sokat. :D Mivel egy gyerek azért több időt igényel... Lehet, hogy ez hülyeség, csak ezt érzem. :)

2015. dec. 14. 11:42
 7/12 A kérdező kommentje:

Illetve, ha jönne a baba, akkor pl a gépezést valamilyen szinten csökkentenie kellene, mert egy gyerek mellet már nem férne bele az idejébe. Most napi 2-, de inkább 3 órát is eltölt a gép mellett.

Szóval lehet, hogy ez is még neki így kényelmes és ki akarja még élni magát 2 évig?

2015. dec. 14. 11:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, a leírásodból én azt érzem, hogy itt nem anyagilag szeretne jobban készen állni a férjed, hanem fejben. Alapvetően ezzel sincsen gond, nem szabad erőltetni, de ha ez a helyzet, ezt is meg kell tudni beszélni. Ne azzal áltasson, hogy ha majd több pénzetek lesz. Ha nem áll készen, akkor nem áll készen, mondja meg. Hány évesek vagytok? 2 év nem feltétlenül hosszú idő, de azt is bele kell kalkulálni, hogy sokan évekig próbálkoznak, mire sikerül a baba.
2015. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Már rákérdeztem nála amúgy, hogy most azért akar várni vele, mert nem áll készen? De azt mondta, hogy nem emiatt, hanem az anyagiak miatt. Vagy akkor nem meri megmondani? Nem értem...


Ő 28 lesz, én pedig 27.

2015. dec. 14. 11:49
 10/12 anonim ***** válasza:
100%san soha nem fog felkeszulni ra, mert lehetetlen. En mindig akartam, a ferjem is, habar o is ugy volt, hogy meg varjunk egy kicsit, amugy nem vedekeztunk. Most mar van egy 20 hos fiunk, akit nagyon szeret,es nem mondja soha, hogy meg nem volt felkeszulve ra. Meg terhesen is neha nalam is elojott, hogy vajon fel vagyok teljesen keszulve ra..szoval minden jon magatol.
2015. dec. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!