Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben bevállalnád...

Ilyen helyzetben bevállalnád a gyermeket?

Figyelt kérdés

Anya jelölt 23 éves, apa jelölt 27 éves.

Albérletben laknak(nem is akarnak saját lakást).

Anya jelöltnek érettségije van+műkörmös, szülők vállalkozásában dolgozik. Apa jelöltnek is érettségije és felszolgáló végzettsége van, étteremben főpincérként(teremfőnökként) dolgozik.

Anya jelölt keresete 80-120 ezer között, forgalomtól függ. Apa jelölt keresete 160 ezer + borravaló.

2 éve vannak együtt, már mind a ketten kiélték magukat.

Anya jelölt szülei 44-45 évesek. Apa jelölt szülei 55-57 évesek.


2015. nov. 30. 09:56
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
82%
Végül is be lehet vállalni, ha elég érettnek gondolják magukat.
2015. nov. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
16%

Ha lenne saját kecó akkor esetleg de így...

Az meg nem tudom miért érdekes hogy hány évesek a szüleitek, nem ők nevelnék a gyereket, hanem ti.

2015. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

Én az anya jelölt anyja vagyok.

Nem szeretnének saját lakást, félnek a hitelektől amit meg is értek.

2015. nov. 30. 10:05
 4/48 anonim ***** válasza:
83%
Bevállalnám. Ha mindenki a saját lakásig várna a gyerekvállalással, bajban lenne az ország. Szerintem egy gyerekhez a stabil munkahely kell mindkét szülő részéről. Ha az anyuka körmös, akkor azért tud több pénzt keresni, ha több kuncsaftot szerez.
2015. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Én se sértegettelek téged, megkérlek, hogy te se sértegess olyan embereket akiket nem ismersz.

És igen ebben a mai helyzetben én sem tanácsolnám nekik, hogy varrjanak a nyakukba 10 milliós nagyságrendű hiteleket.

Ezt a témát lezártnak is tekintem, és kérem a kérdésre válaszoljanak.

2015. nov. 30. 10:14
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha mind a ketten vágynak a babára, akkor igen.


Én is műkörmös vagyok, a kicsi 4 hónapos korától dolgozok újra. Persze nem olyan sokat mint korábban, de havi 25-50 így is bejött. Zsúfoltabb időszakban, úgy havi 1x a szülők segítettek azzal, hogy vigyáztak addig a picire. De ez ritka volt, pl karácsony előtt, ballagás előtt, ha nagyon jó vendégem ment esküvőre és többen is hozzám jöttek stb.

2015. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
55%

ha a hazassag stabil termeszetessen

ha van hol lakni mindegy sajat vagy ber

szules utan 6 hettel anya mar siman kormohet otthon baba ugyis sokat alszik

2015. nov. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
2%

Igen,de nem idehaza.


A szülőktől örököltök ingatlant?

2015. nov. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Majd egyszer ha meghalunk akkor igen, örököl ingatlant.
2015. nov. 30. 10:22
 10/48 anonim ***** válasza:
62%
Miért ne vállalhatnának? Inkább az a baj, hogy sokan csak azon gondolkodnak, hogyan lehetne még több pénz, saját lakás ez, az amaz, egészen addig amíg már össze sem jön a gyerek. Bizonyos esetekben egyébként érthető, de szerintem a vázolt szituációban abszolút vállalható a gyerek. 23 éves kor egy nőnél teljesen optimális gyerekvállalás szempontjából, csak manapság divat 40 évesen gondolni először a gyerekcsinálásra, aztán meg csodálkozni, hogy nem jön össze. Nem baj az albérlet egyébként, ha tudják fizetni és szerintem két talpraesett fiatalról van szó, úgyhogy nyilván menni fog nekik a munka.
2015. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!