Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nektek van takarítónő...

Anyukák, nektek van takarítónőtök?

Figyelt kérdés

Hány gyerek, és munka mellett van ha van?


Nagyon sok ismerősömnek van, sok olyannak is aki egy gyerekkel van otthon. Meg olyannak akinek még gyereke sincs, és olyan baromi jól se keres hogy lenne honnan szórnia a pénzt...


én megtehetném de mivel itthon vagyok egy gyerekkel és nem túl nagy a ház, ezért megcsinálom, meg én mindig is olyan voltam hogy szerettem magam csinálni a dolgokat mert akkor tudom hogy úgy van megcsinálva ahogy én akarom.


De ahol mondjuk 200 nm a ház, és három gyerek van, ráadásul anyuka dolgozik ott amúgy megértem...csak kérdezem pusztán kiváncsiságból.


2015. dec. 18. 12:27
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
megmondom őszintén, hogy most elég sokan sírnak rínak hogy nincs pénz a gyerekvállalásra, rá még jön az Ákos sztori, közben ismerősöm már a 4. takarítónőjét rúgja ki pedig otthon van egész nap egy gyerekkel és még nagyijuk is van, szóval ezek így halmozottan ihlették a kérdésemet, hogy milyen indíttatásból hívnak az emberek takarítónőt..nem bíráskodni akarok, tényleg mindenki arra költ amire és nem azért írom mert savanyú a szőlő - ezért írtam hogy megtehetném mielőtt ezzel jönne bárki is hogy savanyú. Nem savanyú csak amolyan felmérés számomra hogy tényleg olyan sok mindenkinek van e vagy csak most épp véletlen hogy ilyen ismerőseim vannak
2015. dec. 18. 13:05
 12/29 A kérdező kommentje:
nem lényeg hány gyerek van, csak ahol egy van ott vélhetően nem azért hív mert nincs ideje hanem mert szívesen költ rá...ennek csak számomra van lényege, mert így jobban értem ki miért hív...nem akarok ledegradálni senkit. ne vegyetek már mindent egyből támadásnak :)
2015. dec. 18. 13:06
 13/29 anonim ***** válasza:
77%

Igen, van.

Nagytakarításkor szoktam elhívni. Olyankor a férjemet elküldöm a gyerekekkel, mi ketten pedig nekiugrunk, kb. egy nap alatt kész.

Ünnepek előtt nagy segítség, nem kell napokat töltenem a ház teljes takarításával, elég szinten tartani.

Egy barátnőmhöz minden héten jár takarítónő. Amíg az ikrei babák voltak, minden nap jött hozzá.

Inkább kifizetem a segítséget, mint aztán napokig házisárkány üzemmódban tomboljak és idegeskedjek azon, mi nincs kész.

2015. dec. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
13: ez igaz, én pl megcsinálom magam mint írtam, de az biztos hogy a takarítós reggeleken sík ideg vagyok :) mert amúgy nem szeretek takarítani csak azt sem szeretem ha más csinálja.
2015. dec. 18. 13:07
 15/29 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, milyen habitusú gyerekeid vannak, de az enyémek mellett már az is siker, ha a napi dolgaimat meg tudom csinálni. Mellettük pl. ablakot pucolni, redőnyt mosni, létrára mászni lehetetlenség, mert mászik utánad. A takarítógép bekapcsolása is macerás, mert tetszik nekik, ahogy spicceli a vizet és mennének pancsolni. Ilyenkor ügyesen ki lehet szelektálni a játékaikat is, ha ott vannak, semmit sem vihetek el, pont az kell... Kiborítja a játékokat a nedves szőnyegre, elvenné a tisztítószereket, lekapcsolja a porszívót, belemászik a felmosóvödörbe. Ráadásul mindig meg kell állnom, mert anya gyere...

Nekünk nincs más segítségünk, nincsenek nagyszülők, nincs bébiszitter, viszont szeretjük, ha mindenhol szép tiszta a ház. Ha ehhez fizetni kell valakinek, fizetjük.

2015. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
nekem nagyon nyugodt lányom van az tény, simán megcsinálom mellette a takarítást, a kertet, mindent...szabadidőm nincs épp, mert tanulok is, de amit csinálok mellette, abban maximálisan partner ez tény. Segítségem nekem sincs. Ha nem lenne ilyen lehet hogy én is rááldoznám a pénzt. Nagy segítség az biztos.
2015. dec. 18. 13:18
 17/29 anonim ***** válasza:
66%

Van.

Akkor kezdett hozzánk járni, amikor veszélyeztetett terhes voltam a 2. gyerekkel. Azóta már visszamentem dolgozni, de amikor itthon voltam akkor is jött, csak ritkábban.

2015. dec. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
58%
17-es vagyok: egyébként nálunk is vannak nagyszülők is, akik szeretnek a gyerekekkel lenni - bár nem értem, ez hogy jön a kérdéshez. Vagy az így felszabaduló időt csak a háztartásnak lehet szentelni?
2015. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
nem, arra költöd a szabadidőd és a pénzed is amire szeretnéd :) csak kíváncsiság, mint írtam. Hogy ki, milyen körülmények között áldoz erre pénzt vagy épp időt.
2015. dec. 18. 13:35
 20/29 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ez főleg anyagi kérdés. AKinek nagyon sok pénze van (és ebből kifolyólag nagy ház), ott van takarítónő. Nekünk nincs, mert nem olyan óriási a ház, és az arra költendő pénzt inkább beteszem a bankba, de nagyobb munkákra én is elfogadnám a segítséget, pl. ablakpucolás, redőny tisztítás.

Én eddig egyébként nem ismertem senkit akinek lett volna takarítónője, de pár éve olyan utcába költöztünk ahol új építésű házak vannak és némelyik jó nagy ház...

Szóval legalább 2 szomszédunknak van takarítónője, amiről tudok. Mindkettőnél 2 gyerek van, az anyuka még otthon van, és mindkettőnél van nagyszülői segítség is, mert a mellettük lévő házban laknak a nagyszülők. Pénz az van, az egyik nagy napelemes ház, mindkét szülő nagyon jól kereső, vezetői pozícióban (600 ezer nettó meg ilyenek, ő maga mesélte), + a nagyszülőknek is rengeteg pénzük van, ott is van külön takarítónő. Persze nem csak takarítónő van, hanem kertész is, masszőr jár házhoz stb. De persze ez nem az átlag.

2015. dec. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!