Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Abortusz után hogy vagytok...

Abortusz után hogy vagytok lelkileg? Megbántad az akkor legjobbnak bizonyolú döntésed?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Hát se nem megbántam se nem örülök neki.

19 éves voltam a világ másik felén egy fekete fiutól teherbe estem, sanszom nem lett volna felnevelni. Nem bántam meg. Aztán 10 évre rá a párommal nagyon szerettünk volna gyereket és sokszor elgondolkodtam hogy a sors akarja így hogy nem jön össze büntet azért mert akkor elvetttem? Aztán össze jött de nem volt egyszerü a terheseg leje. De nem tudtam volna megtartani akkor.

Igaz még szív hang sem volt olyan friss terhesség volt.

2010. márc. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Nekem most januárban volt.Anyagi okok miatt döntöttünk így.(még mielőtt valaki leszólna,igen védekeztünk-hüvelykúppal)kicsit fáj a lelkem,de aztán ránézek 15 hós lányomra és elmúlik.Remélem mikor akarunk babát akkor is ilyen gyorsan összejön.....
2010. márc. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Én szerencsére nem estem át ilyenen, de tuti bánnám és sosem bocsájtanám meg magamnak, és a meg nem született babámnak sem, és nem hogy egy másik baba feledtetné, csak mindinkább előhozná, hogy lehetne már egy másik babám is...

Anyukámnak volt abortusza, mert elmozdult a spirálja és megsértette a babát, el kellett vetetni, tizenpár éves voltam akkor, de a mai napig sokszor eszembe jut, hogy lehetne még egy testvérrem (mert egy öcsém van)...gondold el, ha én estem volna át rajta...

2010. márc. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Nekem sajnos volt abortuszom! A nagy lányom 3éves a kicsi pedig 4.5 hónapos volt! Nem is sejthettem hogy terhes vagyok csak elkezdett csőkkenni és higulni a tejem! És ugy gondoltam ezzel hiába szpiztatom igy elkezdtem fogyozni de a férjem csesztetett hogy amiota fogyozom még nagyobb a hasam!Pedig nem élvezett el bennem. Elmentem orvoshoz és kiderült 10-11 hetes terhes vagyok!Tudtam hogy nem tarthatom meg mivel mindkettő elég pici volt! Sajnos az orvos közölte velem hogy kisfiú lenne! nagyon sirtam mert amugy is lányaim vannak.Altatás előtt kaptam egy nagydag nyugtatot és olyan szinten bedepiztem hogy ugy össze vesztünk a férjemmel hogy majdnem elváltunk! Most viszont terveztük a babát febr 18-án levetettem a spirált és most 15-én már nem is jött meg,a teszteimis pozitivak.9.én megyek dokihoz! És annyira örülök neki bár a potolni nem tudom azt a babát amit már elvetettem de új életet adhatok egy másiknak aki remélem kisfiú lesz...
2010. márc. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Egy ilyen helyzetben nincs jó döntés!

8 hetes terhes vagyok és jövöhéten lesz az abortuszom.A döntésemet azonnal meghoztam,amikor kiderült hogy terhes vagyok.Párom egyet értett ezzel,de azóta sem tudunk erről beszélni,lelkileg mindkettőnket nagyon megvisel ez az egész.Mindenki másképp dolgoz föl egy ilyen traumát,de az biztos,hogy a szivem mélyén,én soha nem fogok tudni magamnak megbocsájtani.Ez volt az első és egyben az utolsó ilyen döntésem!!!!!!

2010. márc. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nah,hát jól lepontozták a jó népet.Pedig csak kérdésre válaszoltak.Senki nem tudhatja hogy milyen a másik ember élete.miért döntött úgy ahogy döntött.4 terhességem volt ebből 1 amit ki is tudtam hordani,és most én is azok közé sorolhatom magam aki abortuszra kényszerült.(nem voltam felelőtlen)Soha nem gondoltam hogy pont én leszek az aki ilyet tesz,de nem tudhatjuk az élet mit hoz.
2010. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!