Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek kb.2 év korkülönbség...

Akinek kb.2 év korkülönbség van a gyerekek között, mennyire volt nehéz az elején? Volt, hogy megbántad, hogy ilyen hamar bevállaltad a másodikat? Csinálnál vmit másképp?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 06:43
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Nem volt semmi nehézség és nem bántam meg. A nagyobbat sem kényeztettem el,így nem lógott állandóan rajtam. Amikor a kisebb megszületett,akor őt is bevontam a pici körüli teendőkbe. Nagyon élvezte,hogy ő már nagy,és "segít" nekem.

Igaz,hogy oda kellett figyelni rá,hogy ne önállóskodjon. A 3 hetes síró picit hajszálhíján megetette kolbásszal,kenyérrel.

Amikor a kicsi már járt,akkor könnyebb volt,mert játszottak együtt. 4-5 éves korukban viszon elég sokat veszekedtek. De ez akkor is előfordul,ha nagyobb a korkülönbség.

2011. jan. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

22 hó a különbség. A nagy most 2 éves,a pici 2 hónapos.

Nálunk nincs semmi gond, a nagy egy kicsit visszababásodott az első pár hétben: újra kellett böfiztetni, sokat kérte magát ölbe, meg ilyenek, de nem volt vészes és már el is múlt.

A pici szinte folyamatosan alszik, amikor szopizik, addig vagy magában játszik a nagy, vagy olvasok neki addig. Ha ébren van a pici, akkor pihenőszékből figyeli, ahogy játszunk a naggyal, vagy egyedül játszik a nagy, én meg végzem a dolgomat.

Sétálni is járunk, babakocsiban a pici, a nagy pedig motorral vagy gyalog. Az elején kenguruban hordtam a picit, mert úgy kényelmesebb volt.

Nincs gond, de szerencsém van, mert mindkettő nagyon nyugodt, és nagyon jó alvók, egyik sem hisztis, egyik sem sírós gyerek.

Nem bántam meg, ez így nagyon jó.

2011. jan. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!