Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szegényebb anyukák, kaptatok...

Szegényebb anyukák, kaptatok már karácsonyra cipős dobozt? Mi volt benne? Örült a gyermeked neki?

Figyelt kérdés
Én gondolkodtam cipős doboz készítésén, de tavaly egy főrumban olvastam néhány anyuka kirohanását, hogy a dobozban használt játék, mesekönyv volt és hogy mennyire sajnálta a gyerekét emiatt, hogy ilyen ajándékot kapott karácsonyra.

2015. dec. 19. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért van ott bőr...

Ha azt nem kapja, akkor nem sajnálta volna, hogy egyáltalán nem kap semmit?

2015. dec. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan van,aki így reagált? Elvileg ennek az egésznek az lenne a lényege,hogy olyanokhoz jusson el az ajándék,aki nem engedheti meg magának,hogy ajándékot vegyen a gyermekének...semmit,egyáltalán. Ilyen helyzetben,rászorultként szerintem az ember bárminek nagyon örül. Mi tavaly kaptunk,mert olyan oviba jártak a gyerekek,ahol a kicsik nagy része borzasztó körülmények között él. Mondjuk én egyedülálló anyaként nevelek két fiút,nem mondom hogy fú de jól megy,de elvagyunk. A dobozban voltak használt játékok,de nagyon örültek neki a fiaim. Mondjuk ők alapból olyanok,hogy mindennek tudnak örülni...én azt hittem az ő korukban általában a gyerekek ilyenek...
2015. dec. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szerencsétlen gyereket sajnálom... Nem kell foglalkozni az idiótákkal. Nagyon sokan örülnek ezeknek az ajándékoknak. Pláne a gyerek, és ez a lényeg.
2015. dec. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy nagyon szép kezdeményezés, csak szükséges egy kis intelligencia mindkét fél részéről. Egyszer olvastam egy cikket, amiben azt írták, hogy sajnos sokan úgy értelmezik az adakozást, hogy a szemetüket adják. A szegény embernek nem lyukas cipőre, szakadt ruhára van szüksége. Nyilván nem fog örülni, ha olyan játék van a dobozban, amiből alkatrészek hiányoznak, vagy olyan könyv, amiből hiányzik néhány lap. Ha normális állapotban lévő dolgokat kapott, akkor viszont nem szép, hogy így nyilatkozik.
2015. dec. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerencsére mi nem szorulunk rá, azonban nem értem az ilyen anyukát. Az én gyerekem még nincs 1,5 éves, de a szeme ugyanúgy csillog az unokatesójától megörökölt használt játék láttán, mint amikor újat kap és nem is teszünk különbséget.

Én megkérdeztem a védőnőnket, hogy van-e olyan anyuka a körzetben, aki a közeljövőben szül és esetleg szerényebb körülmények között élnek, mert szeretnék egy cipős dobozt összerakni. Tudott is egy családot, ahova heteken belül a miénkkel azonos nemű baba érkezik, így a gyerkőcöm csecsemőkori használt ruháiból válogattam össze pár szép darabot (bodykat, rugikat, nadrágokat, zoknikat), illetve a védőnővel egyeztetve vásároltam néhány babaápolási terméket (köldökcsonkhoz alkoholt, popsikrémet, babaolajat stb.). Csak remélem, hogy ugyanakkora szeretettel fogadták, mint ahogy én összekészítettem nekik...

2015. dec. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! 4 gyermekem van, ők kaptak. A 9 éves lányom egy lovas könyvet kapott és egy plüss macit, a 8 éves lányom is lovas könyvet és egy plüss kutyust ( egy sorozat 2 kötetét kapták), a 4 éves lányom egy brummogó, csodaszép hófehér macit, a 2 éves fiam egy Spongyabobos hátizsákot kapott. Azóta ezekkel alszanak. Még a könyvek is a párnák alatt vannak. El tudjátok képzelni, mekkora boldogságot okozott az a rengeteg segítőkész ember nekik? Ti nem látjátok az örömöt, a könnyes szemeket.... Én végtelenül hálás vagyok. És tudjátok, bármennyire is használtak, szépek, tiszták, szívből jöttek. Sosem lenne pofám reklamálni, ez milyen dolog már. Ilyenkor megértem azokat, akiknek a kedvét elveszik az adományozástól.
2015. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

mi a holtpontos időszakunkban soha nem kaptunk semmit.

de mindenhol, ahogy itt is olvasom, hogy mennyi helyen adakoznak, meg gyűjtenek. a dm is..

a legcsóróbb anyaként, még én adakoztam más szegény gyermekekért...(neten lehet sms-el adakozni)

2015. dec. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

*és kérdésre

persze hogy örült volna bárminek a gyermekem.

én nem tanítom megkülönböztetésre, nem veszem el az örömét, rossz dolgokban is megkeresem neki a jót. a rossz, lengéscsillapító nélküli babakocsiban is, a bukkanóknál csak nevet :) nekem szomorú dolog, de nem hagyom hogy ő is szomorúságot érezze. ha más nem, de legalább a gyermekkor legyen felhőtlen pozitív.

2015. dec. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jo ez a kérdés. Mindig is kiváncsi voltam mit szólnak akik megkapják, vajon örülnek-e a gyerekek, és legfőképpen hogy tényleg célba érnek-e azoknak akik tényleg rászorulnak. Mi minden évben csinálunk cipősdobozt, használt játékokból, amik mind jo allapotuak, csak mar kinőtte a lányom. Amit újonnan szoktam bele venni az színes ceruzák, zsírkreta, gyerek fogkefe, fogkrém. Utóbbiakat azért, mert tudom ez is megterhelő lehet a szegényeknek annyi sok kiadás mellett rendszeresen megvenni. Persze egy gyereknek a játék a fontosabb, de mellette biztos ennek is örülnek.
2015. dec. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%
.
2015. dec. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!