Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van más is ahol csak a gyerek...

Van más is ahol csak a gyerek kap ajándékot? Miért volt ez a mondat nagyzolás?

Figyelt kérdés

Ismerős anyukákkal futottunk össze a Tescoban, amikor felkerült szóba,hogy kinek mit hoz a Jézuska. Mondtam,hogy nálunk két éve csak a gyerekek kapnak, mert szerencsére,ami kell azt évközben is meg tudjuk venni. Meg nem is szerettük régebben sem,hogy csak rohangálás, meg idegbetegség volt az ajándékok beszerzése.

Erre az egyik hölgy mondta,hogy azért jó felnőtteknek is ajándékozni, mert nem hiszi,hogy bármikor meg tudnánk venni magunknak egy drágább 10-20-30 ezres dolgot. Én meg mondtam,hogy szerencsére igen. Erre nézett nagyot és kérte,hogy mondjam el mikor kaptam csak úgy drágább dolgot. Nem is értettem,hogy mi ez a pénztárcában turkálás, de akkor már kikívánkozott,hogy kb. két hete egy 25 ezres edzőtermi bérletet kaptam a férjemtől, előtte hónapban meg egy 17 ezres parfümöt. Mondtam,hogy hálás vagyok a férjemnek,hogy mindig figyel rám, nemcsak karácsonykor, és ha kell megveszi. Ahogy én is neki.

Na erre mi lettünk a gazdag bunkók (nem mondta ki, de érezhető volt), mert sajnáljuk egymástól Karácsonykor a meglepetést.

Mi eleve nem szerettük volna soha,hogy kizárólag az ajándékozásról szóljon a Karácsony. Persze kap a gyerek ajándékot, de leginkább arra fektetjük a hangsúlyt,hogy ilyenkor a nagycsalád sokat együtt legyen, együnk együtt nagyokat stb.

Ez tényleg annyira ufó dolog?


2015. dec. 22. 06:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azert eleg sok helyen igy van. Tolem is kérdeztek mar a bolcsiben hogy hogy csináljuk, mondtam hogy mi csak a gyereknek veszünk ajándékot mert magunknak ev kozbe is megvesszük amire vagyunk..a gyerekek meg folyton vágynak valamire 😊😊😊 de részletesen nem mentem bele a témába....
2015. dec. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van ajándékozás, de csak szolid. Amire szükségünk, és lehetőségünk van azt év közben megvesszük. Mi sem gondoljuk, hogy azért van a karácsony, hogy a drága, elérhetetlen dolgokat ilyenkor kötelező jelleggel kellene megvásárolni. Számunkra fontos a meglepetés, de nem kell átesni a ló túloldalára. Nem vagytok ufók, nincs baj azzal, ha nem csak az ajándékról szól a karácsony.
2015. dec. 22. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi több mint 10 éve vagyunk együtt, januárra várjuk az első babánkat. Egymásnak már nagyon sok éve nem veszünk alkalmakra ajándékot, meglepetést. Amire szükség van, akár műszaki cikk, vagy bármi, megvesszük, amikor igény mutatkozik rá, a bögréken, plüssállatokon, szuveníreken az első egy-két évben túljutottunk. A szülinapokat, névnapokat, évfordulókat, ünnepeket pezsgővel és sütivel ünnepeljük. Az ajándékozás a jövőben is meg fog maradni a gyerek(ek) és a családtagok felé.
2015. dec. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi is csak a gyerekeknek ajándékozunk ilyenkor, őrültek háza van a boltokban, kizárt, hogy emiatt ott nyomulnék órákat, mindenünk megvan. Mondjuk azt nem értem, hogy ha valakinek év közben nem telik valamire, akkor hogyhogy év végén igen?
2015. dec. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is igy van, de ha kérdezik, hogy na nekunk-mit hozott a Jézuska, akkor csak annyi a válasz, hogy a fiunkat ajándékozzuk meg, egymást nem.

nem firtatom, hogy azért nem, mert meg tudjuk venni évkozben is az éves 240 ezer ft-os kondibérletet, vagy éppen nem okoz gondot megvenni a 60 ezres csizmát vagy a 40 ezres kézitáskát..naná, hogyha ilyesmit mondanék, akkor én lennék a bunko gazdag. nem mondok semmit, mindenki gondol, amit akar.

2015. dec. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Én leszek az ellenpélda :) mi mindig veszünk egymásnak a férjemmel valamit karácsonyra, szülinapra. Oké, hogy megveszünk mindent, amire szükségünk van év közben, de olyan jól esik nekem is látni, hogy örül a meglepetésnek, és bevallom én is várom, hogy vajon mit talált ki megint. Idén tőlem thai masszás utalványt kap a férjem. :D
2015. dec. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi is veszunk egymasnak,8 eve mar.. Evkozben is,karacsonykor is,valentin nap..nevnap..szulinap..evfordulo..mindig! DE! Ettol fuggetlenul en nem gondolom "ufo" dolognak. Van aki igy,van aki ugy csinalja. El kell fogadni az ismeros anyukanak is,hogy valaki maskepp csinalja!


(Egyebkent karacsonykor nalunk aosincs meglepetes,ido elott elarulom magam mindiiiig:()

2015. dec. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

nálunk is így van. Mi a családban programot ajándékozunk (közös színház, közös mozizás, közös éttermi vacsora, közös kirándulás) már fiatal felnőtt korom óta.


csak a gyerekek kapnak ajándékot, mert nekik fontos a várakozás. mi meg évközben is ajándékozzuk egymást, és magunkat is:)


28N

2015. dec. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is így van; a kisfiunknak vettünk ajándékot, egymásnak nem. Ha kérdezik, azt mondjuk, a mostani wellness pihenés a közös ajándékunk. Egymásnak mi is inkább akkor veszünk vmit, ha éppen találunk vmi kedveset. És lehet h csak 1-2ezer ft. Nem is értem az ismerősödet, h miért fontos az h drága dolgot vegyünk. Szerintem ez elég szánalmas.

Pont emiatt a sznob hozzáállás miatt utáljuk a kötelező karácsonyi nagyzolást. Anyáméknál most is ez van. Egész évben megy az ordibálás, beszólogatás, ilyenkor meg kompenzálnak.

2015. dec. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
En nagyon szeretek ajándékozni, de annyi mindent veszünk magunknak év közben, ami éppen akkor kell, hogy karácsonyra legtöbbször mar kifogyok az ötletekből. Ha épp úgy adódik, hogy karácsony táján szükségünk van vmire, vagy eszembe jut valami jo ötlet, akkor azt betesszük a karácsonyi ajándékok köze. De úgy kimondottan nem megyek el ajándék után kajtatni a férjemnek, csak hogy mindenképp vegyek valamit amire amúgy nem lesz szüksége csak vmi legyen ott a fa alatt. Es viszont is így van, nekem sincs szükségem plusz egy parfumre meglepetésnek, csak ha tényleg arra vagynek. Így van, amikor van ajándék, van amikor nincs. Idén pl egy nyaralással "leptuk" meg magunkat, ami februárban lesz, de mar régóta terveztük, és mivel most lett meg, ezért karácsonyi ajándék lesz. A gyerekek persze kapnak ajándékot mindig.
2015. dec. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!