Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek meg fog nőni a...

Szerintetek meg fog nőni a "megélhetési gyerekvállalás" a 10+10 milliós támogatás miatt?

Figyelt kérdés
Vagy még így is tudnak majd tudatosan, előrelátóan dönteni az emberek?
2015. dec. 23. 13:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

"amit felretettunk abbol veszunk egy lakast es kiadjuk, ebbol a penzbol meg bsfejezzuk a hazunkat "


Igen, már előttem leírták, hogy ha van a neveden ingatlan, akkor bukta. A mostani CSOK-nál is úgy van, hogy 5 éven belül nem lehetett a neveden, vagy ha igen, bizonyítanod kell, hogy eladás esetén a TELJES árat az új ingatlan megvásárlására/építésére fordítottad.


Ez arról szólna, hogy akinek még nincs háza/lakása, az hozá tudjon jutni, nem arról, hogy hozzád vágnak 10 milliót, ha vállalsz 3 gyereket.

2015. dec. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Szerintem ez pusztàn egy èrv ha s szülők gondolkodnak a 3.babàn. Nekünk nincs sajàt hàzunk,hitelkèpesek vagyunk,jò munkànk van,most vagyok terhes a 2.al ès bőven 40 alatti vagyok, bennünk amùgy is felmerült s 3.gyerek kèrdèse,nyilvàn sok mindentől függ ha rljutunk idàig ès ez èrvènybe lèp 1el több pro lesz a listàn 3 gyerek mellett.
2015. dec. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy fognak még ehhez pár kritériumot felállítani. Nem fogja azt minden bátor megkapni. Amúgy igen, nőni fog. Deén még milláért sem vagy hajlandó 3 gyereket szűlni. Még egyet talán bevállalnék, ha sikerülne ezzel a támogatással lakáshoz jutni...na 3-at..kizárt! 30/nő
2015. dec. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
es lepontozva miert lettem? mert van a nevemen ingatlan? :)
2015. dec. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted másnak nincs? :)

Amúgy meg alapból nem járható út, amit ott leírtál, lehet azért lett lepontozva a válaszod. A CSOK-ot első lakásra adják, nem azért, hogy albérlet kiadók legyetek.

2015. dec. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

de gondolom hogy masnak is van csak nem ertem lepontozast amikor oszinten irtam le a velemenyem.


a ferjem ugy olvasta hogy hozzaepitesre is jar...ez egy tervezet szoval akar donthetnek ugy is hogy bovitesre is megadjak. mi erre hasznalnank.


ha elolvastad volna rendesen amit irtam: nem alberletre vennenk fel. van két fundamentank amit a hazunk befejezesere szantunk...a csokbol.befejeznenk a hazat. s a fundamentabol vennenk masodik lakast....es azt adnank ki...a csoknak koze nem lenne a 3. gyerek majdani lakasahoz..

2015. dec. 24. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

egyebkent az sem hulye otlet amit itt valaki irt hogy befejezzuk a funadamentabol a mostanit - ezen nincs hitel - eladjuk, es a csokra veszunk 20 millabol egy ujat (kb ennyit er a mostani is., ha befejezzuk 25-ot er majd mininun) abbol megvesszuk a 3 lakast a 3 gyereknek es a csok hitelt boven kitermeli a 3 albi (azokat nyilvan csaladtagok nevere...)

le lehet pontozni...de ha ezt ki lehet matekozni valahogy akkor en vallalom a 3. gyereket...most lehet jonni azzal h megelhetesi anya vagyok, bar szerintem csak elore lato mert szeretnem a gyerekeimet jo esellyel inditani az eletben....nem szeretnem hogy még 35 evesen is az elso lakas onerojehez probaljak osszekalapozni a penzt, eleg baj az hogy sokan emiatt még egy gyermeket sem tudnak vallalni....inkabb nevelek kettot de azoknak megadom a lehetoseget hogy huszonevesen csaladot alapithassanak. de ha viszont igy megtamogatja az allam, akkor en vallalni fogok harom gyereket....persze ez csak annak jarhato ut aki eleve ugy erzi szivesen vallalna harmadikat...en a legboldogabb lennek harom gyerekkel..

2015. dec. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
marmint a 3 albit ugy ertem h a 3 lakast kiadnank arra a 18-20 evre mig fel nem nonek a gyerekek
2015. dec. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Matekozzunk kicsit. El kell adnotok a lakást, ami mondjuk ér 8 milliót, majd a félkész házat, ami ér 12 milliót. Meg kell varnotok, amíg kifizetik mindkettőt és határozattal törlik a nevetekrő, ez utóbbi kb egy hónap. Ezután igényelhetitek meg a csok-ot, aminek az atfutasi ideje a tervezet szerint 30 nap. Mivel a bankoknak semmi érdeke nem fűződik hozzá, ezért hiánypótlással, nem egyezik az egyik oldalon egy alaírás vissza fogják dobálni, így majd hónapokig húzódik. Amikor megkapjátok, akkor először a két ingatlan árát kell felhasználnotok, tehát a 20 milliót és csak ezután a csok-ot. Tehát lesz egy 30 milliós házatok. A két fundamenta még ha 10 évesek is, akkor is hitel nélkül max 6-7 millió lesz, abból két lakásra nem telik. A jelenlegi csokot lehet használni bővítésre, de nem felújításra, befejezésre, és a bővítésnél legalább egy lakószobával növelni kell az alapterületet, és csak a bekerülési érték maximum 35%-a lehet a csok. Jah és amíg eladjátok a régit, megigénylitek a csokot, építkeztek, addig is lakni kell valahol.
2015. dec. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

a házunk most ér 20-at, nem 13 milliót (kész van most is, csak bővíteni szeretnénk). 8 milliós lakásunk most még nincs, nem tudom honnan veszed :)


egyébként én nem mondtam, hogy ezt mindenképp meg fogjuk lépni, nem kell kötekedni, tisztában vagyok vele hogy bizonyos jogosultsági feltételekhez fogják kötni amelynek meg kell felelni. Csak annyit mondtam, hogy ki fogjuk használni ezt a lehetőséget - ha kitudjuk - és leírtam a miértjét. Hiszen ez volt a kérdés.

2015. dec. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!