Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek meg fog nőni a...

Szerintetek meg fog nőni a "megélhetési gyerekvállalás" a 10+10 milliós támogatás miatt?

Figyelt kérdés
Vagy még így is tudnak majd tudatosan, előrelátóan dönteni az emberek?
2015. dec. 23. 13:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

"es a csokra veszunk 20 millabol egy ujat"


1. Szerintem továbbra is álmodsz. 20 millióból nem veszel egy új építésű családi házat, ahol elférsz 3 gyerekkel.

2. Nem hiszem, hogy nulla önerő mellett bárkinek is adnának 20 milliót.

3. A mostani házadból sem veszel 3 lakást, legalábbis a mi környékünkön nem.

4. Járj utána, hogy 10 millió forintot hány év alatt lehet visszafizetni, és milyen törlesztőrészletek mellett.

5. Optimális helyzet, ha egyből találsz egy rendes albérlőt, aki rendesen fizeti a lakbért, karbantartja a lakásodat, és semmi probléma nincs vele, de sajnos nem mindenki ilyen. És ha nem rendes albérlőt találsz, még kitenni sem tudod pár hónap alatt, a hitelt viszont akkor is fizetned kell.

2015. dec. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Elolvastam amit írtál, csak már tovább gondolkodtam. Mindegy melyik pénzt mire használjátok, a lényeg ugyanaz.

Amúgy meg igaz, hogy bővítésre is igénybe lehet venni, de arra nem kapjátok meg a 20 millát.

2015. dec. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"befejezzuk a funadamentabol a mostanit - ezen nincs hitel - eladjuk, es a csokra veszunk 20 millabol egy ujat (kb ennyit er a mostani is., ha befejezzuk 25-ot er majd mininun) abbol megvesszuk a 3 lakast a 3 gyereknek es a csok hitelt boven kitermeli a 3 albi (azokat nyilvan csaladtagok nevere...) "



Egy lépés kimaradt a gondolatmenetből. Az addig rendben, hogy eladod a mostanit, és nem lesz a neveden ház. De bizonyítanod kell, hogy az árát az új ház megvásárlására fordítod, ez most is így van. Nem költheted el csak úgy akármire, aztán igényeled a 10+10 milliót. Ezzel maximum annyit nyersz, hogy a mostani 20 milliós házad helyett van lehetőséged megvenni egy 40 milliósat (10 millió hitellel).


Ezt a konstrukciót szerencsére azért találták ki, hogy akinek 3 gyereke van, annak legyen lehetősége házat/lakást venni/építeni. Nem arra, hogy akinek már amúgy is van, az még többet összehozzon.


De amiket leírunk ez még mind csak feltételezés, mert azon kívül, hogy állítólag lesz ilyen, még semmi konkrétum sincs.

2015. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Elolvastam amit írtál, csak már tovább gondolkodtam. Mindegy melyik pénzt mire használjátok, a lényeg ugyanaz. "


Ezt mire írtad?

2015. dec. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Félreértettem amit írtál, úgy értettem, hogy már van egy lakasotok és egy félkész házatok. A lényegen nem változtat, el kell adnotok a félkész házat, kaptok érte 20 milliót, ezt mindenképpen az új házra kell fordítani, tehát legalább harminc milliós házat kell vennetek/építenetek. Ha a 10 milliós hitelt is szeretnétek, akkor pedig 40 milliós házat kell szereznetek, amit eladni nem lehe. Oké, hogy megmarad a két fundamenta, de lesz kb egy év, amíg nem lesz hol laknotok, és két fundamentából nem vesztek két lakást, talán egyet vidéken. Arról nem is beszélve, hogy a támogatás miatt az új építésű ingatlanok ára el fog szaladni mint a fene. Többet ártanak ezzel az új rendszerrel mint amit nyernek vele a családok. A támogatás egy jó nagy része úgyis lecsapódik majd a kivitelezőknél. Hirtelen nem 200-250 plusz áfa lesz egy negyzetmeter felépítése, hanem 300-350 ezer plusz áfa. A telekárakról nem is beszélve. Elsőre nagyon jónak, szépnek hangzik ez az egész, a karácsonyfa alatt elálmodozhat most sok család, hogy lesz 100 négyzetméteres új ház, garázzsal, nagy kerttel, kutyával, de jön majd a január és mindenki kijózanodik.
2015. dec. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"ha elolvastad volna rendesen amit irtam: nem alberletre vennenk fel. van két fundamentank amit a hazunk befejezesere szantunk...a csokbol.befejeznenk a hazat. s a fundamentabol vennenk masodik lakast....es azt adnank ki...a csoknak koze nem lenne a 3. gyerek majdani lakasahoz.."


Erre írtam.

2015. dec. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

en is felreirtam. az uj hazat ugy ertettem higy telket vennenk es arra epitkeznenk. a sogornomek 8 millioert vettek telket es 15 milliobol epitettek ra 80 nm hazat ket gyerekre. es ez budai hegyseg tehat draga resz...


nem kell egyebkent ellenerveket tamasztanotok nyilcan at fogjuk gondolni mit lehet es mit nem en még ennyire nem melyedtem bele a ferjemmel, csak elvi sikon beszeltunk rola hogy ha ezt megadhnak ezt a 10 millat bovitesre akkor mi elnenk vele.


szoval mindenki nyugodjon le ez nem egy atgondolt terv csak egy tervezet epp ugy mint a rendelet ;) a kerdesre akartam valaszolni: igen sztem megno mahd ha olyanok lesznek a jogosultsagi feltetelek.

2015. dec. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

tehat hogy a valasz szempontjabol nost az tok mindegy hogy akarom megvalositani a lenyeg hogy ha kvazi "ingyen" jar egy gyerek melle 10 millio akkor aki hajlott amugy a harmadik gyerekre az sztem vallalja be. olyan nyilvan ne vallalja - es nem is fogja - aki epp hogy el tud tartani kettot...

tehat ha a kerdesben a "megelhetesit" szo szerint erti a kerdezo, az vegul is emiatt nem fog megnoni - mar ha olyanokra gondolsz akik "segelyre" szulnek vagy a foallasu anyakra...azok emiatt nem fognak tobb gyereket vallalni. viszont a kozeposztalybeliek illetve magas jovedelmuek vallalasi kedvet szerintem novelni fogja - kulonosen jo ez ha buntetlen eloelethez kotik mert ez igy kvazi pont azokbol a diplomas parokbol allo csaladokat jelenti akiknek jo volna sokasodniuk :) (ezzel nem ledegradalni akarok senkit)

2015. dec. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat. Szerintem nem fog megnőni, mivel

- munkaviszonyhoz kötött

- min. fél év tb kell majd hozzá

- újépítésűekre vonatkozik

- ha nem jön össze a gyerekek száma, vissza kell fizetni


Utóbbit nem biztos, hogy átgondolják majd, és ígyis sokan lesznek, akik fel akarják használni ezt a lehetőséget. Azokat érintheti, akik eleve szeretnének több gyereket, de anyagilag nem merték volna bevállalni, szóval nagy hatása biztosan lesz, de nem "megélhetési gyerekvállalás" szempontjából.

2015. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!