Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A testvér a legtöbb amit...

A testvér a legtöbb amit adhatsz a gyermekednek! Egy gyermekem van, ez sziven ütött! Mi ez?

Figyelt kérdés

Hallottam mar a reklamrol, de most lattam eloszor. Raadasul az egy szem gyerekem is odafigyelt ra. Szerintem ez nagyon durva! Ezt nyomatni a tv-ben.

Eddig sem nagyon tévéztünk de ugy latszik nem is érdemes.


Engem nem erdekel a politika, Sosem politizaltam, nem is fogok, de ez???? Hat ettol kesz vagyok.


2015. dec. 24. 15:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%

10. Neked baj van az agyaddal? Ki beszélz arról, hogy te milyen körülmények között neveled fel a gyereked? A semmire nyilván én sem szülök, de a kérdés nem az anyagi helyzetről szólt, hanem a testvérekről.


9. Az, hogy a testvéred felzabált előled mindent, nem törvényszerű, nekem is vannak testvéreim, mégis oda figyelünk egymásra, ez nevelés kérdése.

Lehet lepontozni, többet úgysem tehettek.

2015. dec. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
58%

Baromság!Nem is értem ,hogy tudsz ilyet magadra venni...

Nekem is mondtak ilyet és képen is röhögtem az illetöt.

2015. dec. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%
A reklámokra teszek magasról (ezt javaslom neked is), azonban abszolút egyetértek: a testvér a legcsodálatosabb ajándék. Két gyerkőcöm van, egyik kicsi, másik pici, fantasztikus döntés volt. Rajonganak egymásért!
2015. dec. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

Ha ez igaz, akkor mi van azokkal, akik nincsenek egyáltalán jó kapcsolatban a testvérükkel?


Nekem van egy tesóm, imádjuk egymást, de a legjobb dolog, amit a szüleim adtak nekem az a szeretetük és gondoskodásuk. Örülök a tesómnak, de nem azért vállalták, hogy nekem legyen egy testvérem, hanem mert két gyereket akartak. És mi sem ezért fogunk több gyereket vállalni, hiszen semmi garancia nincs, hogy a gyerekek jó kapcsolatban lesznek, még akkor sem, ha erre lesznek nevelve.

2015. dec. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg ezen idegeskedni. Nekem csak egy van és egy is marad, férjem már meghalt, a gyerekem autista, esélyem sincs egy új párkapcsolatrA. Főleg úgy hogy a gyerek krónikus nem alvó, most is vasutat épít, nem fog aludni legalább haromig. Szóval nem mindenk teheti meg ezt.
2015. dec. 25. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
68%

Az én testvérem az ismertségi köröm egyik legönzőbb teremtése. Erről nem anyámék tehetnek, gyári beállítás nála, mondhatsz, amit akarsz.

De ha nem ilyen lenne, akkor sem hiszem, hogy egy gyereknél többet vállalnék. Nyomhatja bárki a propaganda dumát.


"Lehet lepontozni, többet úgysem tehettek."


Te se nagyon.

2015. dec. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, engem is nagyon zavar ez a reklám. Nem mondom, hogy kiverte a biztosítékot, de amikor látom minden egyes alkalommal eszembe jut, hogy a gyerekemnek nem lehet tesoja, pedig hogy szerettük volna. Éveket próbálkoztunk hogy jöjjön, most meg mar kicsusztam az időből. Az is nagyon faj, hogy körülöttem mindenkinek 2 gyereke van, és bárhova nézek mindenhol min 2 gyerek. Főleg azok a kérdések amikor megkérdezik miért nincs testvére. Na mindegy.

En is látom hogy a gyerekünk miben fog hiányt szenvedni, nem kell plusz még ilyen hátulról jövő szándékkal emlékeztessenek ra egy reklámmal. Egyébként a lányom is megkérdezte a reklám után, hogy akkor ez mit jelent, hogy akkor ő önző lesz felnőttként?

2015. dec. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez a reklám rendkívül sértő azokra nézve, akik nem tudnak, vagy nem akarnak több gyereket vállalni, vagy akiknek nincs testvérük. Ezzel gyakorlatilag azt tolják az arcába a meddő pároknak, az anyagi okok miatt csak egy gyereket vállalóknak, az idő közben egyedülállóvá válóknak és megözvegyülteknek, és bárkinek, aki akármi más miatt nem vállal több gyereket, hogy ők nem voltak képesek MINDENT megadni a gyereküknek. De ugyanezt közlik az egykékkel is: a te szüleidnek nem voltál annyira fontos, hogy testvért is adjanak neked.

A lehető legvisszataszítóbb dolognak tartom, amikor valaki azzal indokolja a második gyerek vállalását, hogy "kell a testvér". Én a második gyereket is azért vállaltam, mert ÉN akartam még egy gyereket. Nem azért, mert a már meglévőnek akartam egy másik példányt legyártani.

Egyébként szó se róla, szép és jó dolog, ha az embernek testvére van, és nem azt mondom, hogy ne legyen. Nekem is van, szeretem is, és nekem sem csak egy gyerekem van (lesz). De ez a megfogalmazás, ez a tálalás akkor sem megfelelő. Pont úgy vagyok ezzel, mint az anno elhíresült "tehetsz róla, tehetsz ellene" kampánnyal. Fontos a téma, fontos a prevenció, de egy hazug, káros üzenetet közvetít ezzel a megfogalmazással.

2015. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

egyet értek 17-essel és 18-assal. én a tévében nem láttam, csak a rádióban hallottam a hirdetést, de az mind az egykékre, mint az egykék szüleire nézve sértő, káros üzenetet hordoz.

ezzel nem azt állítom, hogy a tesvér nem jó dolog. hanem azt, hogy ezt ezen a módon propagálni nem jó dolog. mondhatjuk, hogy fittyet hányunk a reklámokra, csakhogy ez nem reklám. ez az emberi erőforrások minisztériumának megbízásából készült hirdetés. más kategória. más felelősség. joggal várunk körültekintőbb kommunikációt egy kormányszervtől.

sokan vannak akik vágynak második gyermekre, de akkor sem lehet momentán, ha a kormány felveszi tizenegyedik parancsolatnak, hogy "legyen sok gyereked". (pl. én baromira szeretnék még gyereket, de egyedül nevelem az egykémet. engem nem pasik, hanem munkáltatók, és nem meg- hanem átkúrnak rendszeresen, szóval fogalmam sincs, mikor, vagy hogy egyáltalán lesz-e ebből még második gyerek).

sokan vannak, akiknek lehetne, de mégsem lesz, mert már az első után is romokban a házassága, romokban az élete, romokban az egzisztenciája, és így is küszködés neki minden egyes nap, pedig tizenéves csillogó szemű diákként még ő is három gyerekről, két kutyáról és egy nagy kertes házról álmodott.

sokkal tisztább volna, ha szimplán csak annyit mondana az emi, ami a valóság: társadalmunk elöregszik, aminek negatív gazdasági hatásai vannak, ezért a gyermekvállalási kedv elősegítése érdekben növeltük a kétgyermekes családoknak járó támogatásokat. mert a döntések egyéniek. de a felelősség közös.

2015. dec. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Propagada,egyfajta reklám ez is hirdetés ne foglalkoz vele .
2015. dec. 26. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!