Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalt anyukák, akiknek...

Tapasztalt anyukák, akiknek már nagyobb gyerekei vannak! Ti mit csináltok?

Figyelt kérdés
11éves unokahugom kijelentette, hogy ő celeb akar lenni, ha nagy lesz. Arra a kérdésre, hogy "miért?" azt válaszolta, hogy mert nem kell dolgozniuk, és mégis gazdagok. De elmondása szerint az osztályukba majdnem mindenki celeb akar majd lenni. A mai világban hogyan nevelitek a gyermekeiteket, hogy "normális" emberekké válljanak? Mivel lehet egy ekkora gyereket meggyőzni arról, hogy amit a tv sugall az nem lehet életcél?!
2010. márc. 24. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell nekik engedni,hogy ilyen ostoba műsorokat nézzenek.
2010. márc. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is olyan neveltetést kell adni a gyerekeknek, ami nem azt sugallja, hogy a munka valami nagyon rossz dolog. Ha anyuka apuka úgy megy haza, hogy otthon azt mondogatja, hogy de utálja a főnökét, a munkáját, a kolegáit, meg ha reggel úgy idnul el, hogy jaj de semmi kedvem hozzá, akkor a gyereknek is az jön le, hogy dolgozni rossz dolog, na ná, hogy az lesz az életcélja, hogy ne kelljen dolgozni.

De amúgy meg 11 éves korban szerintem sok butaságot kitalálnak, hogy mik akarnak lenni. Amikor én 11 éves voltam, az osztályban szinte minden lány énekesnő akart lenni, mivel akkor még nem volt olyan szó, hogy "celeb". Persze úgy hitte mindenki, hogy az sem munka, csak kiáll a színpadra és énekel egyet-kettőt, és szép ruhái vannak, de arról fogalmunk sem volt, hogy ebben is nem kevés munka van, és a tévében csak azt látjuk, ami szép és jó (jobb esetben), de azt nem, hogy milyen áldozatokkal jár ez az életmód. Ha éretlmes a gyerek, akkor nagyobb korára rá fog jönni, hogy egyrészt nem minden a hírnév, másrészt arra is, hogy a világon mindenért áldozatokat kell hozni.

2010. márc. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nemtudom.Ők még kinövik az ilyen elképzelésüket.

Celeb akar lenni?Legyen szerencséje.

Mond el neki hogy ők is rengeteget dolgoznak,na jó nem fizikai munka de ők is hajnalban kelnek,rohannak egyik előadásról a másikra,egyik interjúról a másikra.Rengeteg szöveget kell tanulniuk-szerintem már ettől elmegy a kedve az e korúak nem nagyon szeretnek tanulni-És ami a legroszabb az egész ország tud róla mindent,ugye az ujságok.....ha beteg,ha szakít ha beég....és még sorolhatnám.Szóval ha ezt részletezed lehet elmegy a kedve.

De hidd el mire pályaválasztásra kerül a sor addig még millió féle verziót fogtok hallani ő mi akar lenni.

Én is színésznő meg énekesnő akartam lenni,meg még sorolhatnám......Ápolónő lettem+nagycsaládos anya.

gyerekek még az egyik osztálytárs mond valamit ő meg mondja tovább.

Kinövi majd ezt is.

Kívánom hogy ennyi legyen csak a legnagyobb gond a kamaszkor során......

2010. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok még tapasztalt,csak anyuka és tele egy halom unokahuggal,akik híresek akartak lenni:)


Elsőt nem kell lepontozni,igaza van, a gyerek ne bmulja kiszel tüncit mert meghülyül:SRitka rossz szokásokat lehet felszedni:)


Hogy érdemes kezelni?beszélgetni vele arról ami...szerinted miért nem jó az és mi lehetne jobb:)figyleni miben tehetséges és affelé terelni...én mondjuk imádtam a babáknak ruhát terezni és varrni és ha anyum helyében vagyok beíratom magam rajzra,aztán műészeti suliba,hogy a MOME-re járhassak:)


Ennyi a titok nyitja :)

2010. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!