Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti hogy döntenétek,...

Piroska és a farkas kérdése:

Anyukák, ti hogy döntenétek, vagy hogy döntöttetek ebben a rendkívül nehéz helyzetben?

Figyelt kérdés
Második kisbabánkat várjuk, kislányunk 16 honapos múlt. Hétfőn derült ki, hogy genetikai ultrahangra kell mennünk, közel 9mm- es tarkoredő ödémár mértek. TEgnap voltunk a MÁv korházban. Ott a doktor úr azt mondta, hogy amit lát, az alapján választhatjuk az azonnali megszakítást, mert igen magas százalékban sejthető súlyos rendellenesség, ugyanakkor az ödéma, amíg más vizsgálati eredmény nincs, még akár egy egészségesen születő babát is jelenthet, mert fel is szívodhat. Elmondta, hogy ha első körben a kromoszomarendellenességeket szürjük, sajnos az sem zárja ki, hogy nincsen szervi baj, de olyan pici még a magzat / 13. hetet kezdtem/, hogy érdemben nem lehet még a szerveket vizsgálni. Mi úgy döntöttünk, hogy legyen méhlepény mintavétel, mert amíg orvos mondja ki, hogy bármi lehet, addig nincs szívünk ítéletet mondani. Azt, hogy fájdalmakkal teli életre kényszerítsük, nem szeretnénk, ez tiszta számunkra. És igen, tudom, h minél nagyobb, annál nehezebb lesz lelkileg, fizikailag. Megosztanátok velem hasonlo kételyeiteket, félelmeiteket, történeteket? MÉg annyit leírok, hogy egyébként amennyire most megítélhető, korának tökéletesen megfelelő fejlettségü magzat, végtagok, koponya, arc, gerinc,gyomortelítődés, stb mind elvileg a megfelelő képet mutatják.
2015. aug. 26. 10:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Na, én itt kérném még vizsgálatokat. 4 d-s és egyéb. Ezek hiányában még nem döntenék. Utána, a legcsekélyebb lehetőség is felmerül, h baj van......biztos, h nem tartanám meg.
2015. aug. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Azonosan gondolkodunk, ha beteg lenne a baba,ha az élettel össze egyeztethetetlen betegsége lenne, vagy olyan baj, amivel később csak szenvedés lenne az élete, akkor valószínűleg én sem tartanám meg, pedig nem pártolom a terhesség megszakítást, de neked ott van a másik gyermeked, a családodnak szüksége van rád és egy súlyosan beteg gyermek nevelése mérhetetlen fájdalmat és nehézségeket róna a családra.

Kórházban dolgoztam és volt már rá példa, hogy rossz UH eredményekkel mégis egészséges baba született. Nagyon drukkolok, hogy a méhlepény minta vétel eredménye jó legyen és ne legyen semmi baja a babátoknak!!!!!!

2015. aug. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Én a helyedben elmennék minde féle vizsgálatolra, szürésekre. Mindegyiken fogtok kapni valami eredmémyt, ezek alpján mérlegelnék az orvossal és a férjemmel együtt. Ha beteg a baba, vagy nagy valoszinüséggel az, én nem vállalnám. Nemcsak magam miatt, hanem mert a gyereknek sem jo, plusz a már meglévö gyeremmel sem tehetem meg azt, hogy ö teljeden a háttérbe szoruljon egy esetlegesen beteg kisteso miatt. Na meg az ö nyakába fog szakadni teszem azt 20 évesen egy beteg testvér gondozása.


Szoval amennyire lehet, utánajárnék, vizsgálatokkal megprobálnám kideriteni, hogy egészséges-e, vagy ha nem, milyen magas a kockázat. Ezután döntenék

2015. aug. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

A Máv kórház jó, de én inkább kérnék időpontot a Géndiagnosztikai központba, ahol a legjobb orvosok, biológusok, szonográfusok dolgoznak. Akár e-mailben, akár telefonon elmondod a problémát, nagyon gyorsan adnak időpontot. Sokkal jobbak, újabbak, precízebbek a gépeik, ráadásul ezek a dokik kifejezetten a betegségek szűrésére ill. a rendellenességek keresésére fókuszálnak.

Ha ott kimondják, hogy baj van, akkor sajnos, tényleg az van.


Egy régi kollégámék jártak hasonlóan, a második (tökéletesen egészséges terhesség, egészséges kislány után) várandósság alatt kiderült, hogy súlyosan Down-kóros a magzat. Mire mindent végigjártak, a 20. héten kellett megszülnie a babát. Mit mondjak?! Kis híján összeroppantak. Viszont most már a teljesen egészséges babával már a hatodik hónapban járnak. Szóval remény van.


Kérj konzultációt, több szakvéleményt, menj magánintézménybe, csináltass több vizsgálatot.

2015. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Van olyan hely, ahol esetleg a szerveket már korábban is nézni tudják? Nekünk azt mondták, a szervi vizsgálatokat a 16. héten, a sziv vizsgálatát a 18. héten tudják csinálni, addig túl pici. Bennem voltak kételyek régebben, hogy vajon dönthetek - e én / mi arrol, hogy elveszem tőle az élet lehetőségét, még ha sérült is, de ha ezt dönteném, akkor sem azért, mert " Istent játszom", hanem azért, mert őszintén hinném, hogy rettenetes lenne egy ennyire kiszolgáltatott élet. Keresztény ember vagyok, hivatásomnál fogva súlyosan, halmozottan sérült gyerekek fejlesztésével foglalkoztam a szülés előttig... tavaly barátnőm kislány 3 hetet élt csöveken, tudták, h súlyosan sérülten fog születni. Szoval ezek keményen bennem vannak, ahogy az is, hogy ugye maga a doki is azt mondta, hogy valamennyi esély még van...
2015. aug. 26. 10:17
 6/14 A kérdező kommentje:
Már néztem az Istenhegyi Géndiagnosztikai központ honlapját, ott is a magzati rendellenességek szürését, le van írva több lehetőség, de a végén ott van, hogy amennyiben a legpontosabb eredményt akarja a kismama, a magzatvíz vagy a méhlepény mintavételt javasolják . Nálunk ugye ez megtörtént, tehát ugyanezt a vizsgálatot mégegyszer nem csináltatnám meg. De felhívom őket, mert ha az ő gépeikkel hamarabb nézhetnénk a szerveket, sokat segítene. A lepényi mintavételnek pár napon belül meg lesz az eredménye.
2015. aug. 26. 10:22
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem tartanam meg betegen. Ismerek olyat, ahol az 1. gyerek szuletese utan megmondtak, h vszniuleg a tobbi gyerek is ilyen lesz....most van 3 fogyatekos gyerekuk...inkabb 1se legyen, mint 3 beteg.
2015. aug. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem tartanám meg betegen. Az elsőszülöttnek is borzalmas élete lenne egy beteg tesó mellett.

Az összes lehetséges vizsgálatra elmennék, utána meghoznám a döntést. Most, ebben a helyzetben még nem lehet dönteni.

2015. aug. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Van fogyatékkal élő gyerek a családban.

Ha előre tudnám, hogy akár csak egy halvány esély is van arra, hogy nem lesz egészséges, akkor nem tartanám meg. Életen át tartó szenvedés, nem csak neki, hanem a szüleinek is. Másikat nem is mertek bevállalni. Ráment a házasságuk is, most válnak... szóval én még futnék egy köt, hátha ki lehet deríteni valamit, de inkább elvetetném. Inkább próbálkoznék egy újabb babával.

Sajnálom.

2015. aug. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Minden létező vizságálatot megcsináltatnék,amit kell, és ha kiderül, hogy tényleg beteg, csak akkor vetetném el. Tudom idővel egyre nehezebb, de az azonnali megszakítást nem semmiképp sem választanám. Azzal a tudattal sem lenne könnyebb élnem, hogy lehet, hogy egészséges volt, és én nem adtam neki esélyt.


UI. Teljesen más, de a genetikai ultrahangon a kisfiamnak rövidebb volt a combcsontja az átlagnál/normálnál. 2% esélyt adtak a Down szindrómára, de a magzatvízből kiderült, hogy semmi baja.

2015. aug. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!