Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudják az emberek...

Miért nem tudják az emberek megérteni hogy valaki nem akarja megkereszteltetni a gyerekét?

Figyelt kérdés

Pl anyámék is,valahogy szóba jött a megkeresztelés,és mondtam hogyha egyszer lesz gyerekem(20 éves vagyok,van párom,de ő sem vallásos,és nem érdekli a megkeresztelés)én nem fogom megkereszteltetni(én megvagyok keresztelve,de a szüleim sem hívők).

Erre majdnem leordítottak lényegében hogy meg kell keresztelni,mert majd el sem fogják temetni ha meghal(?),meg hogy akkor pogány lesz,és márpedig meg kell keresztelni minden gyereket,meg hogy zárjuk le a témát mert csak idegesítem őket,illetve hogy hülye aki nem keresztelteti meg a gyerekét.



2015. dec. 29. 14:58
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
kicsit félreérthető lett :) Férjem természetesen van, csak nincs megkeresztelve .)
2015. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%
Én csak azt kérdezem: mi baja lesz annak a gyereknek, ha megkereszteled és lesz neki keresztanyja és keresztapja? Olyan nagy gond ez? Ez egy szép szokás, akkor is, ha nem feltétlenül vagy túlságosan hitbuzgó. Ha a szüleidet boldoggá tennéd, miért nem tudod ezt megtenni nekik? Bolhából csinálsz elefántot!
2015. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
82%
Aki nem hisz a keresztségben, annak miért kellene megkereszteltetnie a gyerekét, csak mert korábban így volt szokás, ha nem akarja vallásosan sem nevelni? Nem értelme annak mi értelme van.
2015. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
74%
Hasonlóképpen vagyok a vallással, mint 14-es válaszoló, a férjem és a családja viszont templomjárók. így a gyerekeink meg vannak keresztelve, viszont a nevelésükben inkább az én szemléletem érvényesült (korán elvesztettük az édesapjukat.) A keresztszülők egy részével egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot, nincs harag, csak elsodort minket az élet egymástól. A gyerekek között van ateista, és olyan, aki hasonlóképpen gondolkozik, mint én. Tekintve, hogy a hivők sem akartak templomba járni, gyakorlatilag lényegtelen, hogy meg vannak-e keresztelve, a keresztszülőkkel sem lett ezáltal más a kapcsolat. Ezért gondolom azt, hogy csak a szülők nyomásának engedve értelmetlen a keresztség felvétele, annak ellenére, hogy nem tartom a vallásomat, tisztelem annyira, hogy ne csak "egy szép szokást" lássak a ceremóniában. Isten színe előtt tesz fogadalmat a szülő és a keresztszülő, ha eszük ágában nincs ezt betartani, akkor ne tegyék.
2015. dec. 30. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
0%
Gusztustalan ez a világ! Nem szégyenlitek magatokat? Lepontoztok csak azért, mert nem egyezik a véleményünk? Ez a pont rendszer nem arra való, hogy kinyilvánítsátok a véleményeteket, ugyanis, akkor tetszik, vagy nem tetszik gomb lenne. Sajnálom, ha valaki olvasni sem tud és ennyit nem tud értelmezni. Itt hasznos, vagy nem hasznos válaszok vannak, de egy ilyen típusú kérdésnél nyilván ez sincs, hiszen minden válasz hasznos. Ezzel elmondom nektek, hogy csak magatokat pontozzátok le, de nagyon mélyre!
2015. dec. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 22. és 25. válaszoló! Bár nem én pontoztalak le, elolvasva a 25. hozzászólásodat kicsit felhúztam magam. Miért kellene bárkinek „szégyellnie magát”, ha kinyilvánítja véleményét?

A pontozgatás egyébként itt is inkább a „tetszik”, „nem tetszik” kategória (lehet, hogy alapból nem erre találták ki, de akkor is így van), ami nem gond, jól le lehet szűrni, hogy mit gondolnak az emberek egy témáról – épp egy ilyen kérdésnél, ahol valóban csak vélemények ütközhetnek, nem tényeket írunk.

Szerintem engedd el a témát, nem éri meg ezen bosszankodni.


A 22. hozzászólásoddal kapcsolatban:

„Én csak azt kérdezem: mi baja lesz annak a gyereknek, ha megkereszteled és lesz neki keresztanyja és keresztapja? Olyan nagy gond ez? Ez egy szép szokás, akkor is, ha nem feltétlenül vagy túlságosan hitbuzgó. Ha a szüleidet boldoggá tennéd, miért nem tudod ezt megtenni nekik? Bolhából csinálsz elefántot!”


Nem értek veled egyet, már az érveléseddel sem. A „mi baja lesz annak a gyereknek?”-típusú hozzáállás szerintem az egyik legkárosabb a világon, mert azt takarja, hogy nem akar az ember elgondolkodni a dolgok értelmén, „jó lesz az úgy”-mentalitást takar. Az ember ha csinál valamit, akkor azt vagy csinálja jól (de legalábbis törekedjen rá), vagy ne csinálja.

Itt nem „hitbuzgóságról” van szó, hanem arról, hogy ezekkel az egyházi szertartásokkal azt fejezed ki, hogy tartozni kívánsz az egyházhoz (hit és egyház nem ugyanaz). Ha pedig tartozni akarsz egy „klubhoz”, akkor fogadd el a szabályait, nem szemezgetheted ki belőle a neked tetszőt (keresztelő, esküvő pl.), és negligálhatod az „uncsit”, fárasztót, erőfeszítést igénylőt (imádság, templomba járás, gyónás, áldozás pl. a katolikusoknál).

Persze de, megteheted, csak elég nagy gerinctelenségre és ostobaságra vall.

2015. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
23-as vagyok, én sem pontoztalak le, csak válaszoltam, viszont azt látom, hogy engem viszont lepontozott valaki, remélem, nem te voltál, ha már hasonlóan vélekedünk a lepontozásról a 25-ös válaszod aalapján:)
2015. dec. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
26-os, egyetértek, és én sem értem, miért kellene egy olyan dolgot megcsinálnia valakinek, amivel nem tud azonosulni csak azért, mert régen ez volt a szokás? Rengeteg szokás változik, idővel eltűnik, vagy átalakul, nem kell mindenkinek követnie azt, amit nem szeretne. Te úgy csinálod, ahogy te szeretnéd, nyilván neked mást jelent maga a megkeresztelés, mint a Kérdezőnek, aki nem ért vele egyet, míg neked ez egy szép szokás.
2015. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
A ,,te úgy csinálod"- mondatot a 22-25-ös válaszolónak szántam:)
2015. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
Én továbbra sem értem, mi baja lesz a gyereknek, ha megkeresztelkedik. Ha később felnőttként keresztény lesz, akkor oké, ha nem akar majd vallásosan élni, akkor sem lesz hátránya abból, hogy őt annak idején megkeresztelték. Azt pedig, hogy valaki a pontozgatással nyilvánít véleményt, továbbra is undorító dolognak tartom... Ezzel azt hiszem, nem csak én vagyok így.
2015. dec. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!