Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem tudják az emberek...

Miért nem tudják az emberek megérteni hogy valaki nem akarja megkereszteltetni a gyerekét?

Figyelt kérdés

Pl anyámék is,valahogy szóba jött a megkeresztelés,és mondtam hogyha egyszer lesz gyerekem(20 éves vagyok,van párom,de ő sem vallásos,és nem érdekli a megkeresztelés)én nem fogom megkereszteltetni(én megvagyok keresztelve,de a szüleim sem hívők).

Erre majdnem leordítottak lényegében hogy meg kell keresztelni,mert majd el sem fogják temetni ha meghal(?),meg hogy akkor pogány lesz,és márpedig meg kell keresztelni minden gyereket,meg hogy zárjuk le a témát mert csak idegesítem őket,illetve hogy hülye aki nem keresztelteti meg a gyerekét.



2015. dec. 29. 14:58
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Van, aki úgy gondolja, hogy a megkereszteltetéssel nem áldásban részesül a gyerek, hanem "keresztet" tesznek a nyakába, mégpedig az adott vallás "keresztjét", a negatív múltját is, és mindent, ami ehhez tartozik. Azt mondjuk nem tudom, hogy kikeresztelkedni lehet-e, de én meg azt nem értem továbbra sem, hogy minek megkereszteltetni, ha valaki nem vallásos, és nem tartja a szokásokat. De mondom, te nyugodtan tény belátásod szerint, mi is úgy fogunk tenni, az a jó, hogy nem kell, hogy mindenkinek ugyanaz legyen a véleménye. Ha szerinted rendben van a megkereszteltetés ígyis, akkor neked ez a jó. Nekem meg az, ahogy mi csináljuk.
2015. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 30!


A gyereknek nem lesz semmi "baja", ebben igazad van.

De tudod egyáltalán miről szól egy keresztelő?

Én csak a katolikusról tudok neked nyilatkozni, de ott a szülők először is hitvallást tesznek, hogy hisznek istenben, hisznek Jézusban, a Szentlélekben, és hisznek a katolikus egyházban, illetve ellene mondanak a gonosznak.

Ez az egész már olyan, mint egy eskü.

Márpedig ha valaki nem hisz Istenben, akkor hogyan tudna mindezekre esküdni?

Ezt követően pedig ígéretet tesznek arra, hogy a gyermeküket hitre fogják nevelni a katolikus egyház tanítása szerint.

Hogyan lehet ezt megígérni, ha maguk sem eszerint élnek?

A keresztszülők pedig ígéretet tesznek arra, hogy támogatni fogják a szülőket abban, hogy hitre tudják nevelni a gyereküket (tehát nem az a szerepük, hogy karácsonyi ajándékot vegyenek a gyereknek...).

Hogyan tudnák ők ezt megtenni, ha a szülők sem hisznek?


Na ez itt a probléma, nem az, hogy a gyereknek "baja" lesz.


Egyébként ezzel lehet érvelni a szülőknek, mármint hogy nem akartok hamis ígéretet tenni.


A gyermekkeresztséget azért vezették be, mert régen magas volt a gyermekhalálozás, és féltek, hogy aki nincs megkeresztelve, az a pokolra jut. Ezt ma már nem hinném hogy bárki is így gondolja az egyházban, de a gyermekkeresztség szokása megmaradt, és abból a szempontból szép is, hogy kifejezi azt, hogy a gyermek is az egyházhoz tartozik, amelyikhez a szülők.

Már csak emiatt sincs értelme úgy, hogy a szülők sem érzik magukat oda tartozónak.


A nagyszülőknek meg régies a gondolkodásuk, inkább a tradíció fontos nekik. "Ezt így szokás".

Az én anyám például azon akadt ki, hogy felvettem a férjem vezeték nevét, és nem xy-né lettem, mert azon aggódott, hogy majd lányanyának fognak gondolni.

Nevetséges, de ez is egyfajta tradíció.

A világ változik, és az idősebbek nem mindig tudnak ezzel lépést tartani.

Szóval nem kell rájuk haragudni, csak finoman tudtukra adni, hogy mi hogyan gondoljuk.

Mivel ők nem fogják "titokban megkeresztelni" a gyereket, majd beletörődnek és az unoka feletti öröm háttérbe szorítja ezt a dolgot.

2015. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

7-8-13 voltam.

Valóban nagyon megy a lepontozás egyeseknek! Nevetségesek vagytok. Gondolatokat osztunk meg, de a ti tudatotokban ez ellenségeskedésnek tűnik, ellenérveitek nincsenek vagy csak annyi marad, hogy egyéni jogokra hivatkoztok. Azt nem értitek, hogy ez a téma és általában a hit mint olyan, az nem jogi kérdés, nem világi problematika. A döntés persze egyéni, azonban a döntéshez szükséges ismeretek hiányában mindenféle döntés hibás lesz. Jelenleg legtöbben úgy tűnik nem rendelkeztek ezekkel az ismeretekkel.

2016. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!