Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen egészséges nassolni...

Ti milyen egészséges nassolni valót adtok a gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretik a gyerekeim a hasukat. Nem akarok állandóan csokit, nyalókát, chipset adni nekik, szerintem ez nem túl jó. Viszont nem tudom, mit adhatnék nekik. Ti miket adtok? Mogyorót, magvakat nem ehetnek, bár nagyon szeretnék, de allergiásak rá.

Ha van kedvetek, receptet is írhattok, sokat segítenétek. Imádok sütni, szóval ez nem akadály.

Köszönöm, ha írtok.


2015. dec. 29. 15:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
A fiam nagyon válogatós, de újabban nagy kedvence a répa sajttal, illetve a mazsola.
2015. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Almachips esetleg? Enyémek (5-en vannak) nagyon szeretik. Gyümölcsöt pedig felvágom nekik, narancsot gerezdekre szedem, úgy jobban megeszik egy tálból.
2015. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Almachipset még nem ettek, kipróbálom azt. Kölesgolyó sem hangzik rosszul. Sajt, mint nasi? Ez új lesz nekik, az tuti. És ezt hogy, felvágjátok? Vagy zöldséggel együtt vegyesen?
2015. dec. 29. 17:52
 14/19 anonim ***** válasza:
26%
Az aszalt gyümölcsök is agyon cukrozottak ,nem jó minden nap eszegetni.Sima nyers gyümölcsöt ,joghurtot ,füstölt edamit ,kölesgolyót adj nekik.
2015. dec. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Suliba,oviba úgy megyek értük,hogy kis tálkában van pucolt mandarin/narancs/szeletelt alma/hasábra vágott répa.Ami még opció:müzli szelet,Belvita keksz(amelyik 20%-al csökkentett cukortartalmú),aszalt gyümölcs

Bár olvastam,hogy allergiásak a gyerekeid,leírom:kis fedeles pohárkában(persze külön-külön)diákcsemege,héjas mogyoró(pucolva,mert az nem sós).Mivel a középső gyerekünk hízékony,így muszáj kordában tartani az édesség fogyasztást.Sajnos 3 gyerek esetén ez nagyon nehéz,mert a másik 2 ehetne "orrba-szájba" édességet,ám az rossz lenne a középsőnek.Ám azt sem tehetjük,hogy folyton tiltjuk,mert az a másik kettőnek nagyon,de a 3.-nak is igen rossz lenne.Így kompromisszumot kötöttünk.

2015. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok az egyik sajtos válaszoló, én simán kis falatkákra felkockázom, az enyémek imádják.


Ha a tiéid eddig "igazi" nasikat ettek, szóval chipset, csokit, társait, akkor nem fognak egyik napról a másikra örömtáncot lejteni a répa és a kölesgolyó mellett. De még mindig abban a korban vannak, amikor könnyebb "átnevelni" őket, kamasz-felnőttkorukban hálásak lesznek neked, hogy nem lesznek berögződött rossz étkezési szokásaik.


Fokozatosan, szépen lehet kiiktatni a szemetet, és bevezetni az egészséges nasikat!

2015. dec. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
A 15. vagyok.A kölesgolyó lemaradt....
2015. dec. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

én is sajtot szoktam a kezébe nyomni (pl. maasdamer), vagy banánt, vagy picike túrógombócot zabpehellyel és édesen csinálok és kiteszem az asztalra, de szoktam neki venni kakukkfüves grissinit is - ezt még nem sikerült megsütni jóra sosem, de vannak rá receptek.

Csináltam már leveles tésztára minipizzát is, padlizsános, paradicsomos sajtos kis sült kockák, nagyon finom.

2015. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, eddig papa teletömte őket, de muszáj változtatni.
2015. dec. 30. 01:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!