Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem normális, hogy úgy szeretn...

Nem normális, hogy úgy szeretném nevelni a fiamat, hogy a leendő menyemnek is jó legyen?

Figyelt kérdés
A minap összeültünk kisgyerekes anyukák beszélgetni, és szóba jött a nevelés téma. Az egyik azt mondta, arra biztatja a fiát, hogy legyen minél több barátnője, élje ki magát. Ezzel nem is lenne gond, de konkrétan úgy mondta, hogy használja ki ezeket a lányokat. Ezen kibuktam, de mondom oké, van ilyen ilyen, előre sajnálom a leendő barátnőket. Aztán olyan is előjött, hogy ki tanítja meg a fiát egy-két alap házimunkára. A többség szerint ez tök felesleges, mert nem fiúknak való, minek őket ezzel nyúzni. (Közben meg sírnak, hogy a férjük nem segít semmit.) Én erre azt találtam mondani, hogy úgy nevelem majd a fiamat (még kicsi, csak másfél éves), hogy önellátó legyen, és azt fogom neki tanítani, hogy a házimunkát meg kell osztani, mert nem csak a nő dolga. Na ezen úgy kibuktak, hogy csak néztem, hogy én nem vagyok normális, hogy (idézem) "egy nyápicot akarok csinálni a gyerekből, aki majd mindenen elbőgi magát és meleg lesz". :O Köpni-nyelni nem tudtam. Szerintem meg nincs igazuk, csak jót akarok a leendő menyemnek, ha lesz (vagy ha pasija lesz, akkor annak, mindegy). Van még köztetek hasonló gondolkozású?
2015. ápr. 19. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

Nem baj,ha egy férfi tiszteli a nőket,tud főzni,mosni,és igényesen öltözni,de azért ne legyen papucs és/vagy langyi.

Találd meg az arany középutat.

2015. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó a hozzáállásod. Alap, hogy a házimunkát meg kell osztani, ahogy a pároknak kölcsönösen tisztelniük kell egymást.

Meleg lesz azért, mert megtanulja elvégezni a házimunkát :DDDDD Ez hatalmas. A korlátolt libák olyanok, amilyenek.

2015. ápr. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, még vannak, akik itt tartanak, a házimunka női vagy férfimunka-e....

Én nem azért tanítom meg a fiaimnak a házimunka ill. a háztartási teendőket, hogy a leendő menyemnek jó legyen, hanem azért, ne egy élősködő, folyton hozzám futkosó "anyuci pici fia" legyen.

A házimunka tennivaló az otthonunk ill. az életterünk rendben tartása érdekében. Nem nemhez kötött.

Ha éppen nem lesz párkapcsolata, vagy kollégiumba kerül, ott fog állni, mint egy hülye és jöjjön egy mellekkel rendelkező emberi egyed, aki megfőz neki két tojást és felhúzza a tiszta ágyneműt?! Azért ez halál ciki....

Mi, nők rontjuk itt el a pasikat, pont az ilyen hozzáállással, nehogy a mosatlanhoz nyúljon, mert akkor hirtelen homokossá válik?!

Az általam ismert férfiak tolnak babakocsit, cserélnek pelenkát, főznek, teregetnek, mégsem nyápicok vagy titkon langyik. Csak normális férfiak, akik egyenrangú partnerként kezelik a feleségüket, nem háztartási robotgépet látnak bennük.

2015. ápr. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Ez akkor mukodik tokeletesen ha ezt is látja a fiú. Egyebkent nincs ezzel semmi gond, hasznat veszi majd, önellátó lesz.
2015. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te olyan vagy, mint anyósom.

Szerencsére amíg mindketten dolgoztunk a férjemmel, mindketten csináltuk a házimunkát is (mivel szakács, így a konyha természetes neki: főzés, mosogatás, takarítás). Egyedül a vasalás volt mindig is az enyém, mindent megosztottunk.

Most, hogy itthon voltam a fiammal, így mindent én csináltam. Ez így természetes.

De megint dolgozni kezdtem, így amikor apás napok vannak, ugyanúgy megcsinálja ő is a házimunkát.

És a férfiasságával sosem volt baj. Nem nyápic, nem sírós, nem meleg... :-)


Nagyon jól neveled a fiad, ne hallgass másokra!

Remélem nekem is sikerül így. Most 2 éves, és befogom minden házimunkába, amibe tudom...

2015. ápr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Talán furcsán hangzik, hogy úgy neveled, hogy a leendő menyednek jó legyen, de az elvvel egyetértek. Mondjuk a legfontosabb a példa. Nálunk pl a férjem van gyeden, a házimunkát is megosztjuk, így a fiunknak ez lesz természetes. Ahogy én is a férjem is azt láttuk, hogy a házimunkát a szüleink közösen végezték, így nekünk ez magától értetődő volt. Egyébként kokeszban nagyon vicces volt a még tojást sütni se tudó kolesztárs, a durva az volt, hogy az illető nem férfi volt, hanem nő...
2015. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Nekem 2 fiam van,a nagyobbik már 23 éves,4 éve külföldön él,egyetemista.Én sem a leendő menyem miatt neveltem úgy,ahogy,hanem önmaga miatt.Meg is állja a helyét.Egyedül tartja fenn az albérletét,van egy tök jó állása,ami mellett nyugisan tudja végezni az egyetemet.A kisebbik fiam még csak 7 éves,de Őt is bevonom mindenbe.Nem direkt,hanem mert mi egy család vagyunk,és ez valahogy evidens.A pici lány 2-5 éves,és Vele is így vagyok.Együtt vágjuk a füvet,teregetünk,porszívózunk.

Kifejezetten arra sem nevelem/neveltem a fiúkat,hogy húzzák le a csajokat,de azt se akarom,hogy baleknak,pénzes zsáknak tekintsék Őket a lányok.A lányomat se nevelem arra,hogy csak a fiú fizethet,húzza le jó alaposan....az arany középutat kell megtalálni.

2015. ápr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Jah és a férjem nem nyápic, a nehéz fizikai munkákat is el tudja végezni, kijár erdőre fát szedni stb, nem bőgi el magát mindenen, bár az átlagnál biztos együttérzőbb, de ezt nem bánom, nem néz romantikus filmeket, a Titanicot se nézi meg velem, pedig már évek óta kérem, és ami a legfontosabb nem meleg, az ágyban tuti, hogy rám gerjed.
2015. ápr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Talán rosszul fogalmaztam a címben, de a leírásban azért ott van: azért próbálom így, hogy önellátó legyen. Ebből pedig adódig, hogy ha párkapcsolata lesz, de az lesz, hogy leül az asztalhoz a hűtő mellé, és enni kér (mint az egyik barátnőméknél). Sajnos apaminta nemigen van, mert a férjem évente kétszer jár haza pár hétre, de ő is olyan, hogy mindenhez ért, elismeri, hogy a házimunka is munka.
2015. ápr. 19. 13:17
 10/17 A kérdező kommentje:

*adódik

** nem az lesz

2015. ápr. 19. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!