Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te adnád a leendő sógornőd...

Te adnád a leendő sógornőd nevét a kislányodnak?

Figyelt kérdés

A férjem testvére nemrég mutatta be itthon az új kedvesét, és elég komolynak ígérkezik köztük a dolog.

A gond csak az, hogy a hölgy neve ugyanaz, mint a mi favorit lánynevünk, amit már több, mint 1 évvel ezelőtt kiválasztottunk. Mindkettőnknek ez a kedvenc lányneve és már annak idején eldöntöttük, hogy ha egyszer lányunk lesz, akkor ezt a nevet szeretnénk neki adni. Idén végre össze is jött a baba, és tegnap derült ki, hogy kislány. A férjem tesója karácsonykor említette nekünk, hogy jövőre ő is fontolgatja az eljegyzést, tehát tényleg úgy néz ki, hogy a párja a leendő sógornőm. Kicsit most meg vagyunk lőve a neve miatt, hogy így merjük-e adni... Ti mit gondoltok, ennek ellenére adnátok a régóta dédelgetett kedvenc lányneveteket a babátoknak?



2015. dec. 30. 09:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Simán adnám! :-)

Mi is két néven gondolkozunk, Anna és Lilla.

Annának hívják a férjem nagyiját (bár az ő vezetékneve nem az mint a miénk, meg egyébként sem a nagyiról neveznénk el a gyereket,hanem mert maga a név tetszik nekünk), Lilla pedig a férjem első unokatestvérjének a lánya, tehát a mi lányunkkal 2. unokatestvérek (itt még a vezetéknév is ugyanaz, ráadásul a szomszéd városban laknak)

De ha nekünk ez a 2 név tetszik, akkor ezek közül lesz és kész :-)

2016. jan. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Figyi! Teljesen ez van nálunk is! A férjem tesója a párját bemutatta nekünk 2 éve. Rá 1 évre ikrekkel lettem terhes. A Fanni lánynév az egy tinikori befutóm, de Lili, Anna lett az előző két lánykám. Eldöntöttük hogy Fanni Olívia és Péter Zoltán lesz az ikrek neve. ÁM EKKOR JÖTTEK HOZZÁNK A FÉRJEM TESTVÉRÉÉK! S bemutatkozik hogy Sziasztok Horváth Fanni vagyok. Leesett az állunk, de miután elmentek, átbeszéltük mi legyen. ÉS TÁDÁMM A KISÁGYBAN ALSZIK FANNI A LEGKISEBB PICILÁNYOM! Nem lett semmi gond belőle.


Bocsi ha kicsit keszekuszán írtam. Az a lényeg hogy nem vetettük el a Fannit, csak egy nő miatt. Azóta is jó barátnőm Fanni, a férjem testvérének felesége. (Az lett)

2016. jan. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan add.

Én valószínűleg mást választanék, de nekem több is van, ami tetszik. Ha csak 1 db álomnevünk lenne a párommal, akkor emiatt nem mondanék le róla, hogy utána keserű szájízzel mondjuk ki a gyerek nevét, ami nem lett az, amit szerettünk volna.

( Egyébként engem azért zavar, ha egy családban egyforma nevű emberek vannak, mert így pont a lényegi megkülönböztető funkcióját veszti a név. )

2016. jan. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!