Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha el akarom köttetni magam,...

Ha el akarom köttetni magam, akkor hova kell fordulnom? Nem szeretnék gyereket soha és nem akarok a fogamzásgátlással foglalkozni.

Figyelt kérdés
2015. dec. 31. 18:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell szedni, létezik hüvelygyűrű és injekció is.

Vagy gumit is húzhatsz minden farokra.


Tényleg nem tudhatod sosem, esetleg változik-e erről a véleményed.

2015. dec. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
49%
Nyugodj le, kérdező, jövőre megbeszéled a az orvossal és elintéznek. Miért ez a nagy keserűség?
2015. dec. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Spirál...
2015. dec. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
44%
Még fel se nőttél teljesen, de nem akarsz gyereket. Ez az igazi hozzáállás kérdező. Aki 24 évesen ki meri jelenteni ezt, az minek örül igazán az életben?
2015. dec. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Vilcsianyuja ***** válasza:
81%

Létezik nem szült nők számára kifejlesztett méhen belüli hormonális fogamzásgátló eszköz (kvázi spirál), én a helyedben annak néznék utána. Legális, elérhető Magyarországon és nem végleges, viszont hosszú távú és kényelmes. És annak is majdnem 100% a hatékonysága, ahogy a művi meddővé tételnek (az sem teljesen 100%).

Úgy döntesz egyébként az életedről, ahogy neked jól esik, és ha ennyire nem akarsz gyereket, tégy is meg minden tőled telhetőt, hogy ne legyen. Ha elmész külföldre elvégeztetni a műtétet, akkor elmész. Szerintem nem a legbölcsebb megoldás. Hogy meg fogod bánni egyszer, az majdnem biztos, de amíg petefészked van, lombikra utólag is elmehetsz, ha mégis úgy alakul az életed, ahogy most egyáltalán nem tudod elképzelni.

2015. dec. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
19%
24 évesen még elég sokan nem akarnak gyereket manapság. Majd 34 vagy 40 évesen megbánod de csak magadat okolhatod.
2016. jan. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

24 vagyok, 14 évesen is így gondolkoztam, most is. nem szeretem a gyerekeket, nem tudom őket elviselni, kismillió dolog van, amiben az örömömet lelem. Európát bejártam és még 3 kontinensen jártam. Egyszerűen felfoghatatlan, hogy valaki nem akar gyereket?? Egy pozitív dolgot nem tudok felhozni a gyerekvállalással kapcsolatban, egyetlen egyet sem. Nem vagyok abortusz párti, félek a fájdalomtól és ezt akarom elkerülni.

2016. jan. 1. 16:47
 18/28 anonim ***** válasza:
27%
téged is utáltak gyerekként? a gyerek=ember - az embereket is utálod? Nekem mindegy, köttesd el magad, meg utazgass, csak az nem értem: hogy lehet KÜLÖN a gyerekeket "utálni" azt csak együtt lehet: az emberekkel. De ez is mindegy - utálkozz és utazz - mindenkinek jobb, ha ilyen szemlélettel nem pottyantasz a világba gyereket. Orvossal beszéld meg, mi nem tudunk meddővé tenni.
2016. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
94%

43 éves vagyok,3 gyerekem van,és tavaly(2015) márciusban volt a sterilizációm.Sajnos tényleg változott a törvény-2014 márciusában,ha jól emlékszem-és betöltött 40 éves kor VAGY 3 gyerek a feltétele a sterilizációnak!És még így sem támogatja az OEP,nekem 108000 ft-ba került!

De itt van:A vonatkozó törvénymódosítást egy héttel szenteste előtt fogadta el az Országgyűlés. Ez alapján 2014 március 15-e után Magyarországon csak az választhatja ezt a fogamzásgátlási megoldást, aki elmúlt 40 éves vagy van három gyereke. A jogszabály nem tesz különbséget a két nem között, mindkettőre ugyanazok a kitételek érvényesek.

2016. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
20%
De 14 év az nem ugyanaz mint a 44!! Biztosan változni fogsz még.
2016. jan. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!