Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Végzős egyetemista lány...

Végzős egyetemista lány vagyok, és azt vettem észre a közvetlen környezetet, hogy nagyon sok lány egyáltalán nem akar gyereket. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj, de gondolom te sem azért végezted el az egyetemet, mert fél éven belül babát akarsz?:)) Naugye. Előbb próbálnak a végzettségnek megfelelő állást akarnak találni, anyagilag vmennyire önállósodni. Én se akartam 22-23 évesen gyereket fősuli után....
2010. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akartam még az egyetem után babát. Nem éreztem biztosnak erre a kapcsolatomat se (be is jött), és őszintén szólva csupasz fenékkel sem szültem volna szívesen. Akartam kicsit dolgozni, "felnőtt" lenni, és még akartam gondtalanul szórakozni is, hiszen akkortól lettem teljesen független, amikortól önálló keresetem volt:) 29 voltam, mire úgy éreztem, hogy már megvan minden, amire szükség lehet (biztos párkapcsolat-imádom:DD, lakás, kocsi, félretett pénz). 30 múltam, mikor megszületett a tündérem, és egyáltalán nem bánom, hogy eddig vártam.
2010. márc. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem bocs, félreértettetek. Rosszul írtam le. Vannak olyanok, akik már eltervezték, hogy soha nem lesz gyerekük. Én szeretnék MAJD, pár év múlva. Ha megfelelőek lesznek a körülmények. De ők, egyáltalán nem akarnak.
2010. márc. 25. 09:21
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Azért majd 10 év múlva megnézném ezeket a lányokat:) hogy akkor mit mondanak majd.

Nekem is volt pár olyan csop.társam akik hallani se akartak gyerekről (egyébként van olyan aki mindmáig nem szeretne babát mondjuk emiatt már a második kapcsolata megy tönkre, mert a férjjelöltek azt hitték majd meggondolja magát baba ügyben, de nem gondolta meg).

Szóval sok olyat ismerek, aki aztán 30 után csak szült végül:) megszólalt bennük is az a bizonyos biológiai óra:)

És amúgy én egyetértek, hogy várja ki amig szíve legnagyobb vágya egy gyerkőc, ne szüljön csak azért mert itt az ideje, meg mert muszáj.

2010. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Én a fősuli alatt végig dolgoztam, úgyhogy már megvolt a 4 év munkaviszonyom. Államvizsga után egy hónapra volt az esküvőm, most pedig várom a babámat. Én mindenképpen fiatalon szerrettem volna szülni.
2010. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

29 vagyok, egyetemista is voltam és nem akarok gyereket. Kb általános iskola végén fogalmaztam ezt meg, de már előtte sem érdekeltek túlságosan a gyerekek. Ez van. Én máshogy tervezem az életem. Mást tartok fontosnak. Azért meg minek szüljek mert ez az elvárás? Nekem nem lenne úgy jó, a gyereknek sem meg az apának sem. Igenis képes lennék gyereket nevelni... Ha akarnám. De nem akarom. Kinek ártok ezzel? Az emberek nagyon sokszor beszólnak és csúnyákat mondanak, pedig ha hiszitek ha nem, rengeteg nő van így csak nem mindenki meri bevállalni.

Ha valamiben van választási lehetőség, akkor ne csodálkozzanak hogy lesz aki a nemet választja még akkor is ha a többség az igent. Nekem így jó az élet, és szeretem ha megadják nekem azt a tiszteletet hogy elfogadják döntésem és azt hogy az én helyzetemben jól döntöttem. Miért ne? Hiszen csak én ismerem magam... Én se szólok be másoknak, hogy "Hé te beteg vagy (ahogy nekem mondják) minek szűté 5 gyereket?"

2010. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
09:30 azért mert páran megbánták még nem kell ilyen lekezelően beszélni... A rossz döntés benne van a pakliban és bizony a gyereket is sokan megbánják csak arról nem szabad beszélni. Inkább azt bánja meg hogy nincs neki... Aki megbánja az valószínűleg csak pillanatnyi elhatározásból döntött így. Persze nehezebb így párt találni (nem lehetetlen, hiszen mindenki különböző, nem minden pasinak gyerek a vágya) de ha az elején közli a nő az elképzeléseit, akkor a pasinak egy szava sem lehet, mert egyenesek voltak vele.
2010. márc. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!