Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kereshet pénzt egy...

Hogy kereshet pénzt egy egyetemista lány?

Figyelt kérdés
20 éves biológus hallgató vagyok,lány.Munkát kell találnom,hogy eltarthassam magam és hogy félretehessek a jövőmre.Tudnátok-e ajánlani olyan oldalakat,esetleg tippeket,melyekkel találhatok munkát Szegeden?Ti hogy boldogultatok ebben az életszakaszban,kezdőtőke,egyéb anyagi támogatás nélkül?(Erotikus munka nem érdekel, ezt kérlek ne is ajánljátok.)
2011. márc. 7. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Én például egy félévre felvettem a diákhitelt, ez a "kezdőtőke". És igyekszem úgy tanulni, hogy ösztöndíjat kapjak, valamint dolgozom is, ahonnan van keresetem. Elég húzós, de ki lehet bírni.
2011. márc. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon attól függ, hogy mennyi pénzt szeretnél, mennyi időt szánsz rá, mennyire szivesen tanulsz meg új dolgokat az egyetemi tanulmányaid mellett, mi az a munka, ami még belefér neked, és mi nem. Utóbbira egyetlen támpontot adtál: Erotikus munka kilőve. Ettől még elég széles skála maradt.


Megpróbálkozhatsz például a szakmáddal. Vállalhatsz magántanítványokat, és segíthetsz nekik a biológián kívül kémiából, matekból, fizikából is, ha ezekhez is értesz, ez egy lehetőség. Esetleg kereshetsz olyan cégeket, amelyek az érdeklődési területeden működnek, felhívhatod őket, hogy keresnek-e munkatársat.


Vannak nem szakmádba vágó megoldások, pl. szórólapozás, hostesskedés, árupakolás, recepció. Lehetsz pultos, vállalhatsz takarítást, lehetsz bébiszitter.


A helyedben nem vetném el azt az ötletet sem, hogy hálózati marketinggel foglalkozz. Nagyszerű lehetőség van benne. A gazdaság leginkább prosperáló területe jelenleg.


aztán még van egy csomó egyéb lehetőség is, ami most hirtelen nem jutott eszembe. Ha keresed a megoldást, akkor találni is fogsz.

2011. márc. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Első válaszoló: Diákhitelt nem merek felvenni, mert ha én nem fizetem ki, más nem fogja helyettem, és bármi közbejöhet az életben, nem merek kockáztatni. Remélem neked bejön azért a módszer!

Második válaszoló: Nagyon jó ötleteket mondtál, a korrepetálást meg is fogadom, fel fogok adni hirdetést, de kizárólag biológiát fogok meghirdetni, abból vannak biztos alapjaim, nem lenne lelkiismeretem úgy elkérni pénzt, hogy nem vagyok biztos a szakmai helyességben.

Pont ezért tettem fel a kérdést: vállalnék én hostess, szórólapozási munkát, csakhogy nincs. Konkrét cégek, helyek, címek érdekelnek, hogy léphessek is.

2011. márc. 8. 12:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha minden kötél szakad, akkor gondolkozz flexibilisen


Ehhez pl., nem kell vmi nagy előképzettség (elég a jó fellépés + angol nyelvtudás)


[link]


[link] megszolalnak/22884477


PS: ha meg mindenképpen az egyetem mellett döntesz, vedd fel a hitelt. Rengetegen fognak bedőlni, nem leszel egyedül:)


Tán még a rendszer is felrobban….


Az pedig remek az adósoknak.

2011. márc. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
persze a hitelfelvételt csak végső esetre gondoltam
2011. márc. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A diákhiteltől ne félj, ha felelősen veszed fel, akkor nem veszélyes. Azért mondtam, hogy csak indulásnak. Én anno 150 ezret vettem fel, ez volt a maximum. Akkor nagyon nagy segítség, és ha belegondolsz, ennyi pénzt még elég kényelmesen vissza lehet fizetni. Azt csinálom, hogy amikor a diákmunkából több pénz jön össze (tipikusan nyáron), akkor előtörlesztek 5-10 ezer Ft-ot. Ez nem olyan vészes összeg, és mire végzek, a hitelnek több mint a fele már ki lesz fizetve, ráadásul kb. egy-másfél évig nem kell fizetnem, addig meg csak találok munkát.

Ezzel persze nem azt mondom, hogy most azonnal rohanj felvenni. De ha nincs más lehetőséged, ezt ne vesd el, mert okosan kihasználva sokat segíthet. Ha nincs, én nem is tudom, hogy kezdem el a tanulmányaim.

2011. márc. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Örülök, hogy segítettem egy ötlettel.

Amúgy, ha a googleba beírod, a "hostess" és a "Szeged" szavakat, kidob egy csomó használhatónak tűnő ajánlatot. Sok sikert hozzá, és ha van kedved írj nekem privit, hogy sikerült a keresgélés. Ha elakadsz, szivesen ötletelek még.


23:21 Abban igazad van, hogy a hiteltől nem feltétlen kell tartani. Például ha van egy jó ötlete, aminek a megvalósításához pénz kell, akkor érdemes nekiülni és számolni. Az is elképzelhető, hogy bizonyos helyzetekben átmeneti megoldást csak a hitel jelenthet a problémájára.

A baj ezzel, hogy a hitel önmagában nem megoldás. A kérdező azt keresi, hogy mit csináljon az anyagi helyzete javítása érdekében. Attól még, hogy felveszi a diákhitelt, ez a probléma nem szűnik meg.

2011. márc. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szeged ha emlékeim nem csalnak egy elég nagy város sok fiatallal. Biztos van sok szórakozóhely (nem kocsma, inkább nagyobb diszkók, stb).


Ilyen helyekre szoktak keresni pultosokat hétvégére (péntek szombat este). Ezzel nem ütközöl az egyetemmel sem és ugyan a fizu valószínűleg nem a legjobb, de egy este ha pultban állsz 5-10 ezer jattot simán össze tudsz szedni, tehát 40-80 ezret egy hónapban! Ennek + a fizetésnek pedig elégnek kell lennie arra, hogy jól meglegyél.


Ötlet volt :)

2011. márc. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!