Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Viszonylag fiatal a párom, de...

Viszonylag fiatal a párom, de nem tud és nem is akar a gyerekkel játszani? Kiskorában váltak el a szülei, apukája sajnos meg is halt amikor ő 11 volt. Lehet majd ettől jó apa?

Figyelt kérdés

Most olvastam itt gyakorin egy kérdést, hogy sok apuka azért nem válik jó apává, mert nem volt férfi és apa mintája gyermekkorában.

Nos, az én páromnak sem volt. Anyukájának a válás után nem lett új párja.

Ettől függetéenül simán lehet hogy jó apa lesz, nem? Remélem, mert amúgy egy hihetetlenül okos, rendes, jó ember.


2016. jan. 4. 17:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet.Az én szüleim is elváltak...én ezért még inkább óvom a házasságom...anyukám sem minta anya ezért a gyerekeimmel való kapcsolatomra is méginkább figyelek.A Férjem apja se főnyeremény apaként,de a Férjem csodálatos apa!
2016. jan. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lehet attól még jó apa, hogy neki nem volt.


De ha "nem tud és nem is akar a gyerekkel játszani" és ellátni sem, akkor elég messze van a jó apaságtól.

2016. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Apámat az apja 3 éves korában hagyta magára, vagyis az anyjával egyedül. még az országból is elköltözött, sosem kaptak tőle se puszit, se pénzt többé.


apám a legjobb apa, akit csak kívánhattam, és örülök, hogy a gyermekemnek ilyen csodás nagypapája lesz.


mivel nem volt apja, megtanult minden házkörüli teendőt, anyut sosem hagyja egyedül semmilyen házimunkában, és a gyereknevelésben is ott volt vele, amennyit tudott. lelkes, kitartó és figyelmes apa a mai napig, pedig már 28 vagyok, ő pedig 63.


de ő akart gyereket, és el akarta látni, és játszani akart velem, és énekelni nekem egerekről, akik szamócát szednek. nem menekülni.

2016. jan. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért az sem mindegy,hogy mennyi idős a gyerek.Ha még nem tud menni,mégis mit játszon vele?A nagyon pici gyerekekkel még nem tudnak mit kezdeni a férfiak.
2016. jan. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Megnyugtató amiket írtok.

Még csak 21 éves a párom, tehát messze van még nálunk a gyerekvállalás, de a kérdés, amit láttam, elgondolkodtatott.

2016. jan. 4. 18:13
 6/12 anonim ***** válasza:
"Nem tud és nem is akar a gyerekkel játszani."Csak én hittem azt,hogy már van gyerek?
2016. jan. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Gyerekekkel"-t akartam írni :D

Viszont, a leírásból szerintem egxértelmű volt, hogy nincs még gyerek.

2016. jan. 4. 18:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem volt egyértelmű.


Ezt előre nehéz megjósolni. Sokszor a nők is meglepődnek, hogy ténylegesen mivel jár a gyerekvállalás. A fáradtság, monotónia általában mindenki rosszabb oldalát hozza ki. Ha elég erős a kapcsolat és valóban megvan az akarat mindkét részről, akkor lehet jó szülő valaki.

Ha utólag bejön az "én ilyen lovat akartam..." dolog, akkor viszont a gyerek és a partner sem jár jól vele.


Ő akar egyáltalán gyereket? Mert erről nem tettél említést, hogy saját kezdeményezésből (tehát nem nyaggatásra "oké, persze, legyen") mondta-e, hogy szeretne gyereket?

2016. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nem lehet meg jósolni. apám 30 évesen sem tudott játszani a gyerekekkel (velünk) meg 50 évesen se...a párom meg ügyes pedig az előtt nem tudott.
2016. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
segítnie kell majd a párjának, hogy apa-gyermeke kapcsolat alakuljon ki, mert különben ugyanott lesz a gyermek, intha apa nélkül nőtt volna fel! ez nem játék!
2016. jan. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!