Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három iskolás gyermekdre...

Három iskolás gyermekdre mennyit költesz havonta? Mennyi a beiskolázás?

Figyelt kérdés
Csak érdekel, hogy sulis korukban mennyi lesz a költség. Tudom, hogy a csillagos ég, de mégis...jelenleg mind kicsi és ovis. Most szerintem nem vészes három gyerek eltartása, de a sulis időszaktól félek, hogy fogjuk bírni. 400 ezer a jelenlegi bevételünk adókedvezménnyel, úgy, hogy gyeden vagyok.
2016. jan. 6. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha addigra visszamész dolgozni, vélhetően nőni fog a bevételetek, szóval nyugi. Másfelől: az kerül sokba, ha valami pluszra jár a gyerek, magánkorrepetálás, nyelv vagy hasonlók, például a soprtnál nem csak a havidíj amivel számolni kell, hanem esetleg spec felszerelés, versenydíjak stb. De ezek nagyon egyéni és nagyon változó tényezők, úgyhogy ha ezektől eltekintünk és csak a kötelező dolgokat nézzük, akkor alsóban igazándiból csak a beiskolázás a nagyobb kiadás. Felsőbb osztályokban jönnek az igények, amit meg vagy kielégít a család, vagy nem. Középsuliban már húzósabb, mert bejön a képbe a zsebpénz/kajapénz ami tetemesebb, ha utazni kell akkor ugye bérlet, új hobbik-eljár szórakozni stb, növekednek a személyes jellegű kiadásaik. És a tankönyvek... horror árban vannak, főleg a nyelvkönyvek és nem mindig a támogatott kategóriából választják stb, szóval ott már kell költeni :/

Tény, hogy elég kevésből is meg lehet oldani a dolgokat, de ha valami plusz tevékenységgel is kalkuláltok, akkor az nagyon megdobhatja. Igazándiból rajtatok áll.

Nekem a legkisebb nagycsopis, a középső idén kezdte az általános elsőt. Mi nagyon megnézzük a kiadásokat, nem élünk könnyen, a mostani iskolakezdés neki összesen 35 ezerbe került, ruházati dolgok nélkül (nem számolom bele mert cipőt stb úgyis venne az ember, nem az iskolának kellett), plusz kapott íróasztalt, lámpát,széket. Ezen kívül a suliban akrobtikus rock n rollra jár, ez havi 6500 ft (és nem visszük versenyre mert az havi 10-12 lenne pluszban + egyesületi egyenruha 8000 + rokicipő 8000 ft...), megszavaztunk 700 ft-os havi osztálypénzt és ezt egyben befizettem, vettünk logós tornapólókat és előírt fajtájú tréningalsókat ez volt 5000 ft. Szeretne járni néptáncra és drámafoglalkozásra, de ez havi 5-6 e lenne/fajta és ez már nekünk nem fér bele.

A nagy gimis, bérlet és zsebpénz+kajapénz+hobbi stb együtt havi 40 e, ami ésszerűen kell azt megvesszük neki pl edzőcipő, ha valami extrát szeretne akkor spórol rá, szülinap stb pénzt gyűjt rá és kiegészítjük. Diákmelózott a nyáron, abból bulizott a haverokkal. Nem vageszkodik, rendes-értelmes gyerek. Nyelviszg-előkészítőre jár külön, ez fizetős, heti 2x, 1200 ft/alkalom. Tavaly abbahagyta a korábbi hobbiját, sziklát mászott, ott voltak speciálisabb kiadások.

2016. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ. Nem haragszol, ha megkérdezem, hogy ti mennyiből éltek? Mert amit felsoroltál itt az nem lehet egyszerű finanszírozni.
2016. jan. 6. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:

lássuk csak

3 gyereknél már ingyenes a tankönyv

az étkezési is az lesz elvileg 2016 szeptemberétől


a többire annyit költesz amennyi a kereted :-)

érdemes úgy vásárolni h ami az első pár hónapra elég legyen a füzet cerka stb... és majd mondjuk januárban veszel még neki - ekkor eloszlik a költség

de ez a többi dologra is érvényes - nem kell pont aug utcsó hetáben megvenni mindent neki - íróasztal szép lámpa (ha kell) ezekből lehet szépet venni használtam - lesd meg nincs egy pl irodafelszámolás én onnan szereztem be a bútorokat potom áron ...

iskola táska sem kell elvileg minden évben

tornazsákot ha tudsz varrni akkor az ingyen van

elsőben készülj h valszeg sok cerkát tollat írószer elhagy majd vagy elcseréli :-D

alap h meg kell tudni mit kér az iskola

milyen füzet felszerelés kell

kell egy egyenruha, tornára vagy sem

meg kell e venni a emblémás iskolai inget nyakkendőt egyebet

mit hoznak haza a gyerekek

nálunk pl csak tolltartót és üzenőt pénteken tájékosztatót - ehhez nem kell iskola táska sem elég egy kis tatyóka :-)

osztálypénz kérdése ... a kisebbiknél nincs, a nagynál havi 500.-

egyéb befizetni való a suliba - pl kirándulás tábor versenyek stb...

délutáni ez meg az - már ha viszed

hát erről vegyesek a vélemények - tudd meg h pl van e lehetőség iskolán belül az élt helyben van és költséghatékonyabb

személy szerint nem szeretem ha a gyerek el van minden nap látva különfoglalkozással - kell neki is a játék idő suli után - én a heti 2x valami amit szeret iskola után

bár nálunk a suliban van vagy 4 féle sport és egy vagon más foglalkozás és a korrepetálás is sulin belül zajlik - már ha szükséges !

mivel du. 4ig bent vannak van rá idő

délelőtt az órák vannak - ebéd - pihi idő - lecke írás - délutáni foglalkozások sulin belül (korrepetálás stb..) - haza menetel

zsebpénz - 1-2 osztályban nálunk 300.-/hét amit kaptak most heti 500.- és 800.- ezt arra költik amire akarják már ha elköltik !

túlkép minden mást megkapnak

kérdés még a közlekedés .. idővel ha olyan akkor kell bérlet neki

ruhát alapba is veszel neki meg cipőt


nagy rész a iskola és a te igényeidtől függ a dolog a gyerek még nem max pár apróságban :-)


nekem két sulis és egy ovi gyerekem van hasonló bevétellel és nem megterhelőbb mint mikor mind ovi volt sőt köszönhetően az ingyen ebédnek az oviba így már kevesebb havi szinten :-)

2016. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!