Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két vagy több gyerekesek,...

Két vagy több gyerekesek, minden gyereknek van külön szobája?

Figyelt kérdés
Mekkora házban,lakásban laktok?
2016. jan. 13. 06:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
4 gyerek, 3 szoba. A gyerekek most egy szobába vannak, mert beáztunk. 9, 8 4, 2 évesek. Ők szeretik így, sőt, kitalálták, hogy vegyünk emeletes ágyat, hogy így maradjon. A beázott szoba lesz majd egy nappali nekik, a hálót ketté választjuk idén. Így együtt is lehetnek meg ha akarnak, külön is. Hely lenne kialakítani saját szobákat, de nem akarják még.
2016. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
96%

Én gazdag szülők kicsi fia vagyok, nekem volt külön szobám 25/f :)

De legjobb gyerekkori haverom 2 bátyjával élt egy szobában, én imádtam náluk lenni, és ebből a szempontból mindig irigyeltem őket, nálunk mindenki a saját szobájában volt mindig, csukott ajtóknál, náluk meg egymás hegyén hátan a család, volt sok tesó verekedés, de összességében mindig nagyon családias volt... Csodák csodájára, felnőttünk, én meg a tesóim csak a kötelező ünnepeken tartjuk a kapcsolatot, ők meg a mai napig együtt dolgoznak, és összetartanak.

Szóval szerintem van hátránya is ennek a külön szoba mindenkinek..


Bátyáméknál nem csak a 2 gyereknek, de még nekik a feleségével is van külön szobájuk.. Az egész légkör náluk hideg, csendes folyamatosan, a gyerekek nem játszanak, illetve ha játszanak is egymással akkor is mindegyik a saját szobájában ül a saját számítógépe előtt és interneten játszanak... Többet kommunikálnak egymással interneten keresztül, mint a valóságban, pedig csak egy fal választja el őket...

12-14 évesek...

2016. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
3 gyerkoc van. A 2 Nagy van kozos szobaban a pick kuon mert meg nagyon kicsi es sokszor ebred ejjel enni/ fogzas miatt. Nyaton kerul a legnagyobb kulon a kozepso es a kicsi kozos sbaba. 3 halo+ nappalis hazunk de a tetoter meg beepitesre var
2016. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Egyenlőre egy gyerek van. 52 nm a lakás, de a lányom szobája nagyon nagy. Ha lesz kistesó,lehetséges,hogy 2-3 évig ott lesznek együtt,aztán veszünk egy nagyobb lakást majd.

De én úgy tervezem majd,hogy lesz harmadik gyerek is,röviddel a második után,tehát ők egy szobában lezsnek majd az új lakásban,és a lányom lesz külön,mert ő már 3 éves elmúlt.Én örülnék ha 3 szoba plusz nappalis lakást találnánk,vagy úgy lenne a lakás,hogy le tudjam választani az egyik szobát,ha bármi van.Csak ugye kevés az olyan építésű lakás.KErtesházat nem tudnánk venni úgysem.

2016. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Csak ötletnek a panel lakóknak

Legjobb haverom és felesége 2 szobás lakásban laknak, de a 3 gyerek miatt kevés volt a hely, viszont költözni esélytelen volt.

A konyhát átalakították egy kis szobának, a gáz el lett kötve, az erkélyes szoba a szülőké, ott lett kialakítva egy szobakonyha elektromos sütővel... Nyilván nem a legtökéletesebb megoldás, de így nyertek egy szobát a kisfiúknak 2 kislány mellé.

2016. jan. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Most várjuk a második gyerkőcöt....

egyelőre egy szobában lesznek kb 2-3 év mulva tervezzük atalakítani a hátsó részt, hogy legyen külön szobájuk.


Azonban ha nem akarnak külön lenni (egyneműek) akkor nagyobb szobát kapnak gyereknappalival tanulósarokkal.

2016. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A kicsi 3 hónapos, a nagy 4 éves. Egyenlőre külön szobájuk van. A kicsi ugye még meg-meg ébred éjjel, bár már egyre többször alussza át az éjszakát, a nagy viszont nem a legjobb alvó, így nem akarnám,hogy "keltegessék" egymást. Viszont ha a kicsi is már nagyobb lesz, nem kizárt,hogy összerakjuk őket. Feltéve,ha neki jó lesz úgy.
2016. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nálunk most érkezik majd a második gyerek, jövő hónapban. Egyelőre két szobánk van, de idén veszünk lakást, háromszobásat.

A két gyereket viszont nem tesszük közös szobába, nem azért, mert ezzel kapcsolatban ellenérzéseim lennének, hanem mert nagy a korkülönbség, a nagy már másodikos. Hétvégén szeret sokáig ébren maradni, ilyenkor szokott a szobájában tévézni, bár nem mindig, mert olvasni is sokat szokott, de nem szeretném a tévétől eltiltani (dvd-n nézi a Hogyan készültet, szóval nem a későesti műsorok mennek nála természetesen), illetve ő azért ha ráér, már szeret sokáig aludni (mondjuk 8-ig, nála ez már sok, de pici korában hatkor kelt, szerintem a tesója is ilyen lesz), hétközben meg van, hogy tanulnia kell itthon. Szóval nem tenném közös szobába egy kisbabával. Amúgy is velünk aludna egy szobában a baba, akkor is, ha lenne már külön szobája neki. Az első időszakban mindenképp. Aztán mire külön szobába szeretnénk tenni, meglesz az új lakás, és lesz saját szobája mindkét gyereknek.

Igaz, három gyereket tervezünk, úgyhogy a két kicsinek majd közös szobája lesz, vagyis ez nincs persze kőbe vésve, majd eldöntik, ki kivel akar együtt lakni, csak szerintem logikus, hogy a kicsik legyenek együtt.

Szerintem semmi rendkívüli nincs abban, ha a testvérek közös szobában alszanak, legalább is olyan 10-14 éves korig nem gáz egyáltalán.

Azt meg nem gondolom, hogy harmincéves korukig fognak velünk lakni, szóval mire a két kisebbnél aktuális lesz, hogy külön szobát akarjanak, addigra a legnagyobb gondolom már amúgy is külön fog tőlünk lakni. Legalább is szerintem ez az élet rendje, ha felnő valaki (nyilván kidobni nem fogom itthonról). Én is elköltöztem, amikor már dolgoztam, pedig tök jó a viszonyom a szüleimmel.


Egyébként meg, ha nagyon nagy igény lesz három hálószobára, akkor még mindig megtehetjük azt, hogy a konyhát egyberakjuk a nagyszobával, a konyha helyén meg nyerünk így plusz egy hálót.

2016. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Lány vagyok, 2 báttyal voltam egy szobában. Tinédzser korunk elején jött elő, hogy külön szobát akartunk, nagyon sokat hisztiztünk érte, mert volt egy nagy szoba és az időseb kirepült ezért "kisebbiK" bátyámmal egy évig nyavalyogtunk a szoba elválasztására, de végül nem lett saját szobánk. Rájöttünk, hogy jó ez így. Igazából örülök is ennek, mert mindennap buli volt és én pl. féltem a sötétben és mindig megnyugodtam, hogy van velem valaki, aki majd megvéd a szörnyektől. :D Persze, azért ki is tudtuk idegelni egymást a különböző igények miatt, de visszanézve ezek apróságok. Az elöző kommenteket olvasva, pedig főleg örülök, hiszen nagyon szoros a kapcsolatunk és ha külön szobában töltöttük volna az időnket nem hiszem, hogy így állnánk. Az meg, hogy minden gyereknek külön szoba kell szerintem hülyeség, a mai világban ez meg tudja ölni a kapcsolatukat. Bár mindenki másképp gondolja. Régen 7-8 fős családok egy szobában aludtak.
2016. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

a lakásunk 57 nm-es panel, 1 plusz 2 félszoba.


az egyik kisszoba a 20 éves nagyfiúé.

a másik kisszoba a 13 éves nagylányé.

a nagyszoba pedig a miénk és a 7 hónapos kicsi fiúé. :)

ez most így tökéletes. :)


de azt tervezzük, hogy kb. 2 éves korában majd gipszkartonnal elfelezzük a nagyszobánkat, és akkor neki is lesz egy kisszoba, meg nekünk is egy kis háló.

az a szerencse, hogy mindkettőnek jut majd ablak.

2016. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!